Узагальнення знань про прикметник. Групові форми роботи, ігри. Закріплення знань про роди прикметників, використовуючи прикметникове лото. ,,Щоденні 5".
Вітання Учні Добрий день! У добрий час, Радо ми вітаєм Вас! Всі за парти ми сідаєм До роботи приступаєм. Вчитель Ось дзвінок вже пролунав Працювати час настав. На уроці не лініться І знаннями поділіться.
Номер слайду 4
Емоційне налаштування - Поміркуйте і скажіть, яким ви бачите наш урок? - А якими ви уявляєте себе на уроці? - Подаруйте мені свої усмішки, а я дарую вам свою усмішку, і ми починаємо наш урок.
Номер слайду 5
Буду я навчатись мови золотої У трави - веснянки, у гори крутої, В потічка веселого, що постане річкою, В пагінця зеленого, що зросте смерічкою. Девіз уроку
Номер слайду 6
Актуалізація опорних знань - Твори якого розділу ми зараз вивчаємо? - Казки яких народів ви запам’ятали? - Яку казку називають авторською, а яку народною? - Яку казку ви читали вдома?
Номер слайду 7
«Щоденні 5» Читаю для когось. Перевірка домашнього завдання. Запитання до тексту казки: - Якими були бджоли? - Чому, на вашу думку, комахи напали на мисливця? - Чи зміниться ставлення тетерука до сусідів?
Номер слайду 8
Головна думка казки: «У складну хвилину треба завжди виручати, друзів, сусідів, знайомих».
Номер слайду 9
- Яка частини мови називається прикметником? - На які ознаки вказує прикметник? - З якою частиною мовою найчастіше зв’язаний прикметник у реченні? - За чим змінюється прикметник? Я думаю ви здогадалися яка тема і мета уроку ? Мотивація навчальної діяльності Мозковий штурм
Номер слайду 10
Фізкультхвилинка Ч. р.–піднімаємо руки вгору Ж р. – руки в сторони С. р – присідаємо У множині – плескаємо у долоні (Зелений, добра, запашні, солодке, дерев’яна, кольоровий, чудові, весела, паперовий, гарні, чарівна, шкільний).
Номер слайду 11
Каліграфічна хвилинка Урок продовжим без зупинки з каліграфічної хвилинки. Мм ов ва ова мова мовою
Номер слайду 12
Робота в групах 1 група Злий - … веселий - … низький - … гіркий - … 2 група Швидкий - … білий - … м’який - … старий - …
Номер слайду 13
«Щоденні 5» Пишу для себе. Доповнити речення. Прийшла (яка?) ... весна. Засяяло (яке?) ... сонечко. Заплакала від радості (яка?) ... берізка. Довідка: яскраве, білокора, довгожданна.
Номер слайду 14
Номер слайду 15
1 група Об’єднати у групи слова близькі за значенням. Розумний, ласкавий, ніжний, кмітливий, привітний, охайний, чепурний, акуратний, тямущий. 2 група Веселий,мужній,сміливий,радісний, життєрадісний, пахучий, ароматний, запашний , хоробрий. Робота в групах
Номер слайду 16
Гра «Прикметникове лото» Ч.р. Ж.р. С. р. Множина жовта синя червона зелена цеглинки лего
«Щоденні 5».Пишу для себе. До виділеного слова добрати антонім. Маленька праця краща за … безділля.
Номер слайду 19
Робота в групах Поширити текст прикметниками. 1 група Сплела дівчина собі віночок із ________ волошок, ________ромашок, ________ дзвіночків,наділа на голову – красиво як! 2 група Одного_______ ранку Івась пішов на прогулянку. Світило _______ сонце.Стиха шуміли __________ дерева.
Номер слайду 20
Рефлексія - - Які моменти уроку вам запамяталися і сподобалися? - Чи виправдалися ваші сподівання щодо уроку? - Чи цікаво було на уроці? -Яким був наш урок?
Номер слайду 21
Цеглинку лего підніміть роботу свою оцініть.
Номер слайду 22
Вчитель Ви всі, діти, молодці Гарно працювали! Але дзвоник пролунав, Він мені і вам сказав, Що урок вже час кінчати, Треба йти відпочивати.
Номер слайду 23
Дякую , вам дітоньки за урок , ви були сьогодні « Молодці».