Презентація "Узагальнення й систематизація знань з теми “Числівник” "

Про матеріал
Презентація "Узагальнення й систематизація знань з теми “Числівник” " містить матеріал на закріплення знань з теми "Числівник".
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Узагальнення й систематизація знань з теми “Числівник”

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Визнач синтаксичну роль числівників у реченнях :1. Не вертаються три брати,По світу блукають.2. Облітав журавель. Сто морів, сто земель,Облітав, обходив,Крила, ноги натрудив.3. Сім помножити на сім — сорок дев’ят ь.4. Обіцяного сім літ чекають.5. Пісня і праця — великі дві сили.6. Верблюд може обходитися без води впродовж двох тижнів

Номер слайду 4

Пригадай : Години в українській мові – жіночого роду і є порядковим числівником. Тобто «14.00» говоримо не «дві години», а «друга година».

Номер слайду 5

Увага! Форму у скільки годин? слід замінити на О КОТРІЙ ГОДИНІ? Форму скільки годин? – на КОТРА ГОДИНА? Можна: чверть на сьому і чверть по шостій, за двадцять сьома і двадцять до сьомої.

Номер слайду 6

НАПОЗАДОпів (опів)

Номер слайду 7

третя (п’ятнадцята) година

Номер слайду 8

07.00 - сьома (дев’ятнадцята) година

Номер слайду 9

десята година сім хвилинсім хвилин по десятійсім хвилин на одинадцяту 10.07

Номер слайду 10

десята година п'ятнадцять хвилин п'ятнадцять хвилин по десятійп'ятнадцять хвилин на одинадцятучверть по десятійчверть на одинадцяту 10.15

Номер слайду 11

дванадцята година двадцять хвилиндвадцять хвилин по дванадцятійдвадцять хвилин на першу (тринадцяту)12.20

Номер слайду 12

дванадцята година сорок хвилинза двадцять хвилин перша (тринадцята)двадцять хвилин до першої(тринадцятої) 12.40

Номер слайду 13

14.55друга (чотирнадцята) година п’ятдесят п’ять хвилин за п'ять хвилин третя (п’ятнадцята)п'ять хвилин до третьої (п’ятнадцятої)

Номер слайду 14

пів (опів) на шосту (вісімнадцяту) 17.30

Номер слайду 15

1. 4. 5. 2. 3. 6. Котра година ?

Номер слайду 16

1. Обери правильні варіанти назви часу, зображеного на малюнку. А Десята година десять хвилин Б Десята година десята хвилина В Десять годин десять хвилин Г Десять хвилин по десятій. Д  Десять хвилин на одинадцяту2. Обери НЕПРАВИЛЬНУ відповідь на запитання до малюнка:"О котрій годині мені можна до Вас зателефонувати ?»А О шістнадцятій тридцять п'ять. Б Без двадцяти п'яти до сімнадцятоїВ За двадцять п'ять хвилин до сімнадцятоїГ О шістнадцятій годині тридцять п'ять хвилин3. Знайди неправильну відповідь на питання "Котра година?» А без п'яти три Б  за п'ять хвилин третя. В  п'ять хвилин до третьоїГ чотирнадцята година п'ять хвилин

Номер слайду 17

1. Випиши числівникиу першу колонку,слова з числовим значенням у другу, постав до них питання, визнач частину мови : півтора, двійка, кілька, стонадцять, двадцять сім, мільйон, половина, одиниця, третина, мільярд, п’ять восьмих, по двоє, десятка, трійка, дев’яносто, сорок, кількадесят, тридцять третій, обидві, безліч, шістка, утрьох, триста, шістдесят, дев’ять, удвоє.2. Провідміняй числівники: чотири п’ятих, сорок шість , вісімсот, мільйон, сімдесят.3. Спиши словосполучення, визнач, у якому відмінку стоять іменники при числівнику. П’ять днів, два дні, десять учнів, чотири зошити, три гривні, тридцять одне селище, сімдесят два роки, семеро каченят, одна третя відсотка, двоє дверей. Розподільне письмо. Запиши словосполучення, розкриваючи дужки, у дві колонки: 1) словосполучення у яких іменники вживаються у формі Н.в. мн.; 2) словосполучення у яких іменники вживаються у формі Р.в. мн. Дев’ять(слива), п’ять(картина), два(кілометр), шість(автор), три(ананас), десять(острів), чотири(пиріг), сім(лящ).

Номер слайду 18

6. Укажи відповідність фразеологізмів до їхнього значення: А) в одну дудку грати 1) дуже схожий. Б) один як палець 2) дуже дешево. В) п’яте колесо у возі 3) бути зайвим. Г) по сім за цибулю 4) бути заодно. Д) як дві краплі води 5) самотній.7 . Запиши слова,поясни орфограми . Знайди “зайві” два слова . Шіс…надцять, міл…он, п…тдесят,  чотир…ма, шіс…сот, міл…ярд, шіс..десятдев…тсот,  дев…ять, два…цять, сім…сот,тр..ома,  двопов…рховий, по…перше. 5. Поєднай числівники з іменниками. Записати утворені словосполучення в місцевому відмінку. 5 (книга). 2) 23 (поверх). 3) 4 (сторінка). 4) 6 (стіл). 5) 12 (учень). 6) 9 (зошит). 7) 7 (пензлик)

Номер слайду 19

1. Числівниками є всі слова рядка. А три, десять, четверо, двійка. Б третій, сімка, двоє, одинадцять. В тридцять вісім, десятеро, чотири, вісім. Г троє, сотня, перший, вісьмома2. Помилково узгоджено числівник з іменником у словосполученніА три професора Б двадцять три цукерки В півтора аркуша Г одна третя сторінки3. ПРАВИЛЬНО вжито числівники в місцевому відмінку в рядку. А  на п'яти, на одному, на сімом. Б  на восьми, на двом, на сорока. В  на п'ятдесятьох, на двохстах, на двох третіх Г на п'ятдесяти, на шестистах, на вісьма4. Допущено помилку у відмінюванні числівника. А  двадцятьма чотирьома. Б дев'яноста сьома. В  п'ятдесятьома двома. Г  ста п'ятьма

Номер слайду 20

5. Правильно позначено час у рядку: А Зараз година ночіБ Прийти не пізніше семи годин. В Зустрітися в два часа дня. Г Урок почнеться об одинадцятій6. Неправильно вжито числівник на позначення часу. А десять хвилин на третю. Б три години п'ять хвилин. В пів на дванадцяту. Г  чверть до одинадцятої7. Знайти рядок, у якому всі словосполучення записано правильно А Восьмим лютим, два тролейбуси Б Три кита, чотири гектари В Дві треті кілограма, півтора року Г Дві треті кілограмів, три місяця8. У якому рядку всі кількісні числівники вжито в давальному відмінку:а) сорока, на п’ятьох, шести;б) одному, п’ятьом, двомстам;в) тисячі, мільйона, обох;г) п’ятисот, семисот, восьмисот

Номер слайду 21

9. Підметом є числівник у реченніА  Лише третього квітня було надіслано телеграму. Б Біля школи посадили чотири тополі. В П'ятикласники виконали дві пісні. Г На клумбі біля заводу росли чотири троянди.10 . Правильна відмінкова форма числівника у рядку А сто семидесяти двом депутатам Б п'ятистам вісімдесяти двом учням В чотиристам студентам Г на двісті шестидесяти двох сторінках11. НЕПРАВИЛЬНО утворено відмінкову форму числівника в реченні :  А. Деревоподібні кактуси виростають розгалуженими або зімкнутими і в діаметрі сягають двадцяти п’яти сантиметрів. Б.  Місяць мчить навколо Землі зі швидкістю три тисячі шістсот вісімдесят один кілометр за годину. В.  Понад двісті років тому на території Лівобережної України з’явилося це мальовниче село. Г. Українці дуже талановиті: до дев’яносто відсотків з них музикальні, здатні до музикування.

Номер слайду 22

Викладіть Ваш погляд на проблему : Чи завжди той, хто має вищу освіту, успішніший за того, хто не здобував вищу освіту, однак займався самоосвітою?Сформулюйте тезу,наведіть два аргументи , підтвердіть їх прикладами з літератури,історії,власного життя. У сучасному суспільстві прийнято за обов’язок мати вищу освіту. Коли ми зустрічаємо людину з вищою освітою, на підсвідомому рівні ми сприймаємо її як повноцінного громадянина, розумну та освічену людину. Мимоволі у нас виникає відчуття поваги до цієї особи. Зараз модно та престижно стало мати не одну вищу освіту. Але чи завжди це є потрібним, та чи завжди використовується весь цей потенціал?

pptx
До підручника
Українська мова (академічний рівень) 10 клас (Глазова О.П., Кузнєцов Ю.Б.)
Додано
6 січня
Переглядів
15
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку