Презентація містить матеріал, для аналізу новели. Фотоматеріали дають змогу переміститися в час і місце подій. Відеоматеріали служать вагомим помічником під час аналізу твору.
Живуть землі співучої сини. В Америці, Канаді й АргентиніЇм сняться рідні села і лани,І очі мавок, незбагненно сині. Летять роки, як сиві журавлі,Немов журба, сльоза лягла на вії,І не дає заснути до зоріЩемлива, наче пісня, ностальгія…
Номер слайду 4
Василь Стефаник. Новела «Камінний хрест»«В Україну линуть журавлі…»
Номер слайду 5
ПланІсторична основа твору. Драматизм конфлікту, емоційна загостреність зображеного в стилі експресіонізму.Ідея нерозривної єдності Івана Дідуха з полем, рідною землею. Образи-символи. Останній танець Івана перед від’їздом із села як символ трагізму й розпачу прощання з рідним краєм. Камінний хрест – уособлення долі людини.
Номер слайду 6
Може, мені на чужиніЖити легше буде,Як іноді в Україні Згадувати будуть Т. Шевченко. Можна все на світі вибирати, сину,Вибрати не можна тільки Батьківщину. В. Симоненко
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Несіння хреста
Номер слайду 9
Він писав тяжко і страшно, ніби витесував потужною рукою пам’ятник своєму народу О. Кобилянська
Номер слайду 10
В. Касіян « На Краківському вокзалі»Коли почуєш, як в тиші нічній Залізним шляхомстугонять вагони, А в них гуде, шумить, пищить. мов рій, Дитячий плач, жіночі скорбні стони. Важке зітхання і гіркий проклін. Тужливий спів, дівочії дисканти, То не питай : Сей поїзд – відки він? Кого везе? Куди? Кому вздогін? Се – емігранти. І. Франко
Номер слайду 11
«На Україну повернусь…»
Номер слайду 12
Тож любіть Україну, дбайте про неї. Вона – наша Мати.