18 травня о 18:00Вебінар: Інтерактивний урок математики: алгоритми та приклади створення дидактичних матеріалів

Презентація "Вальтер Скотт. Роман "Айвенго". Урок 1"

Про матеріал
Презентація може бути використана як план-конспект уроку. Передбачає різні види продуктивної діяльності учнів з підручником, текстом, додатковими джерелами, містисть цілепокладання, елементи формувального оцінювання. "Нудно" не буде!
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Вальтер Скотт За наслідками виконання домашнього завдання назвіть 3 дивовижні факти, що запам'ятались із біографії письменника.

Номер слайду 2

Вальтер Скотт «Айвенго» - історичний роман Історія та художній вимисел у романі Зустрічі на фоні середньовічного замку

Номер слайду 3

Я досягну успіху на уроці, якщо буду знати: Що таке історичний роман. Які події закладено у сюжет роману. Хто такий Айвенго? Чому роман так називається. Зможу навести докази того, що роман є історичним. Зможу навести імена історичних персонажів Зможу підтримати бесіду за змістом роману і схарактеризувати його вигаданих героїв.

Номер слайду 4

Припущення Як ви гадаєте, за якими ознаками можна відрізнити історичний роман від, наприклад, пригодницького? Перевірте свої припущення за наступним слайдом

Номер слайду 5

Історичний роман. Складіть визначення за схемою. Звіртесь з підручником Факти, події, документи, свідчення, літописи Історичний роман колорит герої місцевий історичний вигадані реальні

Номер слайду 6

Історичні події – встановіть відповідності Нормани Сакси Місцеві жителі Завойовники

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Король Річард І Левове Серце

Номер слайду 9

Історичні факти Річард Плантагенет.Король Англії (1157-1199) Учасник ІІІ Хрестового походу (1190-1193) Під час його відсутності його брат, принц Джон, фактично заволодів престолом Англії. Йому допомагали феодали, які були незадоволені політикою Річарда. Річард поспішив до Англії і на шляху додому попав у полон до свого супротивника герцога Леопольда VI Втік із полону і таємно повернувся до Англії (1194) Встановив свою владу.

Номер слайду 10

Прослухайте пісню до кінофільму «Балада про доблесного рицаря Айвенго» у виконанні В. Висоцького Завдання: Наведіть 3 твердження, як впливають на людину «справжні» , «потрібні» («нужные» - у пісні) книжки?

Номер слайду 11

Довгострокова мета Довести, що роман «Айвенго» було необхідно прочитати

Номер слайду 12

Роман «Айвенго» Складіть асоціативний ряд до назви роману за допомогою евристичних запитань (спираючись на частину І): Хто? Що? Де? Коли? Айвенго – це……..

Номер слайду 13

Айвенго Чи знаєте ви, що… Ім'я АЙВЕНГО було підказано автору старовинним віршем, де згадувались назви трьох маєтків, які їх володар позбавився через сварку з принцем Едуардом (Чорним Принцом), старшим сином короля Англії: Тогда был в наказанье взят У Хемпдена поместий ряд: Тринг, Винг, Айвенго. Был он рад Спастись ценой таких утрат Звучання цього власного імені сподобалось автору, і він вирішив надати його свойому герою

Номер слайду 14

Кого із героїв роману представлено? Підберіть цитати із тексту (частина ІІ)

Номер слайду 15

Подорож середньовічним замком (робота за змістом)

Номер слайду 16

Опишіть, як виглядав замок Седріка. Якому з визначень історичного роману можна підпорядкувати цей опис

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Проаналізуйте свою діяльність (шкала досягнень від 1до 5, побудуйте за шкалою свій графік) Що таке історичний роман. Які події закладено у сюжет роману. Хто такий Айвенго? Чому роман так називається. Зможу навести докази того, що роман є історичним. Зможу навести імена історичних персонажів Зможу підтримати бесіду за змістом роману і схарактеризувати його вигаданих героїв.

Номер слайду 19

Графік (малюнок) Вісь Х (категорія)– номер питання для оцінки Вісь У – кількість балів від 1 до 5, які б ти поставив собі сам за питання.

Номер слайду 20

Седрік і Ровена А як ви їх собі уявляли?

Номер слайду 21

Домашнє завдання Прочитати сторінки підручника () Опишіть рицарський турнір, здобудьте додаткову інформацію «Правила рицарських турнірів». Які з цих правил відображено в романі? – записати 5 правил рицарського турніру

ppt
До підручника
Зарубіжна література 7 клас (Волощук Є.В.)
Додано
26 березня
Переглядів
38
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку