Гра «Спіймай мій настрій»Виконайте дії, які я буду називати. Посміхніться. «Зніміть» посмішку зі свого обличчя долонькою та «киньте» своєму сусідові. «Спіймайте» посмішку, «прикрасьте» нею своє обличчя. Зобразіть на обличчі емоцію: Баби Яги; впертої Кози-дерези; сміливого Котигорошка; хвальковитого Колобка.
Номер слайду 6
Робота над скоромовкою. Притрусив сніжок стіг сінаІ санчата притрусив. Уже снігу - по коліна,А він сипле з усіх сил!
Номер слайду 7
Робота над чистомовкою. Ить-ить-ить — листя в лісі шелестить. Ому-ому-ому — страшно зайчику одному. Иця-иця-иця — десь там крадеться лисиця. Оги -оги-оги — порятують зайця ноги. Не-не-не — швидко від лисиці він чкурне.
Номер слайду 8
Краса зимової природи завжди надихала письменників. За допомогою художнього слова вони яскраво і точно передавали образи і зимового ранку, і засніженого лісу, і морозної ночі.
Номер слайду 9
Сьогодні ми познайомимся із оповіданням Василя Чухліба «Зимова казка»Ми вже знайомі з творами Василя Чухліба. Він був про іншу пору року («Чи далеко до осені») Народився Василь Чухліб на Чернігівщині в 1941 році. Після закінчення київського педагогічного інституту, працював вчителем. Пізніше автору запропонували друкувати свої оповідання в дитячому журналі «Малятко». Пише Василь Чухліб короткі оповідання та казки - прозорі, як кришталь, тихі, як тепле літо. Більшість із них- про природу.
Номер слайду 10
Книги
Номер слайду 11
Передбачення. Про що буде йти мова у тексті Василя Чухліба «Зимова казка»????r
Номер слайду 12
Словникова робота Держак Держак – деталь предмета, за яку його тримають
Номер слайду 13
Словникова робота Хвіртка іноді ворі́тця — невеликі двері в огорожі, паркані.
Номер слайду 14
Димарі – труби для відведення диму з печі у приміщенніСловникова робота
Номер слайду 15
Читання оповідання вчителем. С. Розкрийте підручники С. 59. ! Уважно слідкуємо. Чи сподобалось вам оповідання? Що вас вразило? Здивувало? - Чи правильним виявилося ваше припущення про зміст казки?
Читання казки «сніжинками» (на якого учня «впала» сніжинка, той і читає)Аналіз змісту казки.— Яким в оповіданні змальовано зимовий ранок?— Що побачили діти на яблуні?— Як ви вважаєте, чому цей текст називається «Зимова казка»?— Як ви розумієте вислів «зимова казка тільки починається»? Обґрунтуйте відповідь рядками з тексту.
Номер слайду 18
Номер слайду 19
ПошуковціСнігурі, мов…Яблунька, наче…Дахи, наче…Утворіть порівняння за текстом.
Номер слайду 20
Гра «Хто який?» Ранок (який?)…Дим (який?)…Казка (яка?)…Яблука (які?)….
Номер слайду 21
На уроці я навчився…. Мені сподобалось…Я запам'ятав…Незакінчене речення