Матеріал можно використати під час проведення заходів щодо вшанування творчої спадщини В.О.Сухомлинського. Підібрано для учнів початкової школи, при проведенні годин спілкування, присвячених видатному педагогу.
Василь Олександрович Сухомлинський 1918 – 1970р.р. (педагог, письменник, публіцист, поет). Автор Вчитель початкових класів школи №4 м. Костянтинівки Бондаренко Олена Василівна
Номер слайду 2
Народився Василь Олександрович 28 вересня 1918 р. в с. Василівці на Кіровоградщині в родині бідного селянина.
Номер слайду 3
Батько працював столярем і теслярем, майстрував колеса і музичні інструменти. Мама працювала у колгоспі, а зимовими вечорами розповідала дітям казки.
Номер слайду 4
У родині, крім Василя, було ще троє дітей – Іван, Сергій і Меланія. Всі вони стали вчителями.
Номер слайду 5
Василь ріс жвавим і допитливим. Змалку любив малювати. Був енергійним, життєрадісним хлопчиком, любив читати твори Т. Шевченка, П. Мирного.
Номер слайду 6
У 1933 році хлопчик закінчив семирічну школу. Однокласники говорили, що у нього чудовий характер.
Номер слайду 7
Після закінчення Полтавського педінституту працював учителем української мови і літератури, був завучем.
Номер слайду 8
У 1941 році, коли почалася війна Василь Олександрович пішов на фронт. Але довелося воювати не довго, він був двічі поранений і довго лікувався.
Номер слайду 9
Понад 35 років працював вчителем і директором школи. 32 роки він вів педагогічний щоденник, в якому записував свої спостереження за поведінкою дітей.
Номер слайду 10
Потім ці розповіді виливалися на папір і ставали книгами. Всього Сухомлинський написав майже 1500 цікавих розповідей для дітей: мініатюр-казок; оповідань; легенд; притч; новел.
Номер слайду 11
Його книги виходили і виходять масовими тиражами в багатьох країнах світу (Росії, Німеччині, Японії, США, Канаді, Китаї). Твори письменника перекладені на 53 мови світу.
Номер слайду 12
Уже перебуваючи в лікарні важкохворий Василь Олександрович думав про школу. Останні його слова сповнені туги за школою: «Знову вересень. Дзвоник. Діти йдуть до школи, а я йду із життя…»
Номер слайду 13
Помер Сухомлинський 2 вересня 1970 року. Похований на кладовищі всього за 300 метрів від школи, якій віддав усе своє життя.