Презентація. "Важливість розвитку дрібної моторики рук у дітей"

Про матеріал
Донести до батьків, що нейровправи - це інноваційний підхід до розвитку дітей, який базується на принципах нейробіології та мозкової активності. Ці методи використовуються з метою покращення когнітивних, емоційних та соціальних навичок у дітей. Ознайомити з віковими особливостями розвитку моторики рук.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Важливість розвитку дрібної моторики рук у дітей

Номер слайду 2

Дрібна моторика – це сукупність рухів пальців, долонь і кистей рук дитини. Вже доведено, що розвиток руки знаходиться в тісному зв'язку з розвитком мови, мисленням дитини і загальним рівенем інтелектуального розвитку.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Вікові особливості розвитку моторики рук. У віці 1-2 року дитина може тримати два предмети в одній руці, креслити олівцем різну каракули, перевертати сторінки книги. У віці 2-3 року дитина може відкривати різні ящики і діставати їх вміст, грає з піском, нанизує буси, ліпить невитіювату фігурка з пластиліну або глини. У 3-4 роки чітко тримає олівець або ручку пальцями, збирає і будує різні споруди з кубиків і багато що інше. У 4-5 років малює олівцями, визначає предмети в мішку на дотик, ліпить з пластиліну декілька частин (наприклад ручки, ніжки, голова) і т. д. Уміє шнурувати черевики. У нормі до 6-7 років закінчується дозрівання певних зон головного мозку, які відповідають за дрібну моторику і розвиток мови.

Номер слайду 5

1етап . Підготовчий Знайомство з олівцем;Графічні вправи “Доріжки”;Замальовування – вміння виділити контур;2етап . Автоматизація процесу роботи пальців з олівцем Ускладнюються графічні вправи;Збільшується довжина доріжок;Копіювання по контуру, по крапках;Етапи розвитку дрібної моторики:

Номер слайду 6

3етап . Творчий. Складання предметних, а потім сюжетних малюнків з геометричних фігур по зразку;Знайомство з штриховкою;4етап . Підсумковий. Графічні диктанти;Складніші види штриховок;Знайомство з зошитами в косу лінійку та клітинку;Ігри з нетрадиційними матеріалами;Етапи розвитку дрібної моторики:

Номер слайду 7

Ігри з піскомІгри з намистинками

Номер слайду 8

Ігри з крупами Ігри з пластиліном

Номер слайду 9

Ігри з прищіпками Ігри з папером

Номер слайду 10

Ігри з макаронами Ігри з кришечками

Номер слайду 11

Ігри з природним матеріалом (шишками, каштанами та жолудями )

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Пальчикова гімнастика

Номер слайду 14

Ігри з олівцями, мʼячами

Номер слайду 15

Нейромоторика

Номер слайду 16

Дрібна моторика взаємодієЗ уявою. З координацією. З спостережливістю. З мисленням. З увагою. З мовою. З зоровою та руховою пам’яттю

Номер слайду 17

Нездібні провести пряму лінію. Мають труднощі формування правильної траєкторії рухів при виконані графічних елементів. Відсутнє бажання малювати, ліпити, займатися ручною працею. В школі дуже повільний темп письма. При недоліках дрібної моторики діти:

Номер слайду 18

висновок. Розвиток дрібної моторики сприяє оволодінню навиків письма, малювання, творчості, а також уникнути проблем шкільного навчання.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Рибачук Альона
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
15 лютого
Переглядів
527
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку