Великий вівторок. Великий вівторок перед Великоднем символізує час, коли Ісус Христос навчав своїх учнів у храмі на горі. Закінчують всі дрібні домашні справи. Особливу увагу слід приділити наряду, який людина вибрала для святкування Пасхи – його слід остаточно довести до ладу і відкласти до свята. Цей день варто провести у суворій стриманості – як в їжі, так і в поведінці. Страсний тиждень покликаний нагадати про останні дні життя Ісуса на землі аж до чудесного воскресіння. Тому віруючим так важливо щодня приділяти увагу молитвам.
Номер слайду 4
Велика середа. Згідно з Біблією, цього дня Іуда вирішив зрадити Христа за 30 срібників. У Велику середу віруючі йдуть на сповідь і просять у Господа простити їхні гріхи. У народі в цей день готуються до фарбування яєць до Великодня. Ті, хто ще не встиг, миють вікна. Шити, вишивати і в’язати з середи вже не можна. Також заборонено веселитися, голосно кричати й галасувати.
Номер слайду 5
Великий четвер. До Чистого четверга були приурочені очисні обряди. Вважалося, що перед Великоднем необхідно очистити не тільки простір, а й душу. Тому люди відправлялися на вранішню службу в церкву, де сповідалися і причащалися, а по поверненню бралися за роботу. Цього дня Ісус Христос в знак покори омив ноги своїм учням та встановив Таїнство Євхаристії на Таємній Вечері. Також в цей день Ісус молився у Гетсиманському саду, був зраджений Юдою Іскаріотом, заарештований первосвящениками і вкинутий в темницю.
Номер слайду 6
Велика п’ятниця. День розп'яття Спасителя, найскорботніший день у роціЗа православною традицією до виносу Плащаниці віруючі нічого не їдять, а потім - тільки хліб і воду. У цей день не можна займатися справами по дому. У цей день не фарбують крашанки і не печуть паски. У Страсну п'ятницю не можна веселитися і сміятися, влаштовувати розваги.