Презентація "Видатні живописці Іспанії"

Про матеріал
Художник-колорист, що створив понад 800 картин, 900 графічних аркушів. Вважається одним із більш впізнаваних митців ХХ ст. За життя продав трохи більше за 15 творів, хоча на сьогодні є одним з «найдорогших» живописців (до 100 млн.) В останні роки життя його творчість мала розголос серед художників, мистецтвознавці та арт-дилерів. Спадщина Ван Гога, яка стала широко відомою після ряду посмертних виставок, вплинула на формування нової генерації митців: - експресіонізм (виразність художнього висловлювання на користь глибини, сенсу) - фовізм (свобода використання кольору) - абстрактний експресіонізм (вільний, широкий жест-мазок) - модерн (естетизм) Працював у різних жанрах.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема: «Видатні живописці Іспанії»

Номер слайду 2

КінецьXVII ст. вважають «золотою епохою» мистецтва Іспанії Основну увагу художники приділяли моральному образу людини, а не її тілесно – матеріальній оболонці. Тлумачили релігійні сюжети у морально – етичному плані, ніж італійці, для утвердження гармонійної краси й фізичної досконалості людини.

Номер слайду 3

Релігійною ідеєю освячено все мистецтво іспанського Відродження Ель Греко

Номер слайду 4

Іспанія подарувала світові видатних художників, чиї імена гідно увійшли до скарбниці світової культури Ель Греко С. Далі Д. Веласкес Ф. Гойя

Номер слайду 5

Ель Греко Портрет монаха Ортензіо Паравісіно Доменіко Теотокопулі, за походженням був греком. Народився на о. Крит. Писав переважно на релігійні теми або в портретному жанрі. Колорит його картин надзвичайно багатий і насичений.

Номер слайду 6

Значна частина творчого спадку Ель Греко – зображення святих Апостоли Петро і Павло Христос

Номер слайду 7

«Есполіо» («Роздягання Христа перед стратою») Христа притягли на Голгофу та ще й примусили нести важкий хрест. Натовп зібрався, щоб подивитись на Того, Кого нещодавно хотіли обрати царем Іудеї, а тепер готували до страти як злочинця. Кат уже зачепив край одягу Христа. Тесляр готує хрест для страти. Немовби загіпнотизовані на хрест дивляться три Марії. Есполіо від іспан. слова -грабувати

Номер слайду 8

Дієго Родрігес де Сільва Веласкес Однією з характерних особливостей творчості майстра було те, що на його полотнах майже відсутні релігійні сюжети.

Номер слайду 9

Центральне місце у творчості займав портрет Побачивши свій портрет папа вигукнув: «Надто правдиво!» Портрет намальовано у двох тонах: білому та червоному, але червоний – з багатьма відтінками. Художники копіюють цю картину, щоб повчитися майстерності у Дієго Веласкеса «Портрет Папи Інокентія Х»

Номер слайду 10

40 років митець служив художником при дворі Філіпа IV. Його блискучі психологічні портрети сповнені гідності, вражають глибиною проникнення у внутрішній світ своїх героїв. Король Філіп IV

Номер слайду 11

Благородство і міра проявилися й в портретах блазнів Усі ці «іграшки двору», позбавлені власної долі, показані художником з надзвичайним тактом. «Улюблений блазень Філіпа IV Ель Прімо»

Номер слайду 12

Будучи придворним художником зображав багато портретів дітей короля, а особливо полюбляв малювати інфанту Маргариту

Номер слайду 13

«Меніни» (фрейліни) Стоячи біля мольберта, сам художник малює короля і королеву, відображення яких глядач бачить у дзеркалі, що висить на дальній стіні. На передньому плані інфанта (принцеса) Маргарита в оточені фрейлін, придворних і собаки. У дверях покою – канслер.

Номер слайду 14

«Венера із дзеркалом» Перше в Іспанії зображення оголеного жіночого тіла. Венера, яка лежить спиною до глядача, замикає собою композицію, що характерне для мистецтва бароко.

Номер слайду 15

Третя жанрова картина – «Прялі».

Номер слайду 16

Франсиско Гойя – яскравий майстер мистецтва епохи романтизму (19ст.) Писав фрески, виконав понад 60 гобеленів. Створив велику серію офортів «Капричос», що висміювала людські вади. У його малюнках реальне переплітається з фантастичним, гротеск переходить у карикатуру

Номер слайду 17

Здобув популярність і як автор портретів виконані у тонкій колірній гамі, у них є тривожне почуття самотності, аромат таємниці Портрет донни Ізабель де Порсель жінка з віялом

Номер слайду 18

портрет актриси А. Сарате, Едине полотно Гойї в російских музеях — портрет актриси А. Сарате, подарований Ермітажу в 1972 році американським міліонером А. Хаммером.

Номер слайду 19

«Махи на балконі» Одна з найвідоміших картин у збірці нюйоркського Метрополітен музея. Гойя зобразив двох молодих жінок, які спостерігають з балкону за життям на вулиці. В глибині на темному фоні вимальовуються фігури їх кавалерів.

Номер слайду 20

Сальвадор Далі – яскравий представник одного із напрямів модернізму - сюрреалізму (20ст.) Особливе значення в творчості художника було суміщення фантазій і реальності, марень, спогадів,сноведінь "Телефон-афродизіак"

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Галатея із сферами Вибух рафаелівської уяви Створював знайомі образи – людей, тварин, будинки, але поєднував їх у дивовижні гротескові композиції, шокуючи глядачів

Номер слайду 24

Плинність часу

Номер слайду 25

Номер слайду 26

ppt
Додано
18 березня 2019
Переглядів
204
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку