Роздивись постери, переглянь трейлери (за посиланням). Визнач, які види кіномистецтва представлено. «Гаррі Поттер і філософський камінь» (2001)https://www.youtube.com/watch?v=m6tn. XQOs. Rg. E«Життя в обіймах квітів» (2008)https://www.youtube.com/watch?v=08 YC1 SFHcxo«Мавка. Лісова пісня» (2022)https://www.youtube.com/watch?v=iz. QA8 C3emt4
Художник у кіно. У створені фільму задіяна велика кількість людей: сценаристи, режисери, актори, кінооператори, освітлювачі, звукооператори, монтажери і ще безліч інших фахівців. Яка роль художника у створенні кінообразів?Кіно не існує без художників. За допомогою костюмів і необхідного реквізиту вони створюють необхідне тло, що відповідає сюжету, а також формують побутове середовище, у якому діють герої.
Екранізація книги англійського письменника Майкла Бонда про ведмедика Паддінгтона, який приїжджає з Перу до Лондона, сприяла популярності персонажа серед дітей із багатьох країн, де здійснили дублювання фільму режисера Пола Кінга. Завдяки художнику було створено вдалий кінообраз, який набув нових рис, додав кумедності незграбному але доброзичливому ведмедику в капелюсі. Потрапивши в будинок сім’ї Браунів, він знаходить нову родину і нових друзів.
Художник-мультиплікатор. Художники-мультиплікатори (аніматори) створюють та «оживлюють» зорові образи мультфільму через послідовну зміну картинок (кадрів). За секунду змінюється від 12 до 30 кадрів. Ви тільки уявіть собі, скільки малюнків потрібно намалювати , щоб створити 10-хвилинний мультфільм?
Дослідимо роботу художників-мультиплікаторів. Спочатку художники візуалізують проект у чорно-білих замальовках/розкадровках. Далі народжується чернетка фільму – аніматик. Потім здійснюють дизайн-пошуки персонажів та місця подій. Після збору й корекції всіх кадрів, зведення звуків народжується мультфільм.
Завдання. Створи пластилінову GIF-анімацію на смартфоні. Обладнання, реквізит та інструменти: герої анімації, виліплені з пластиліну, декорації та фон для знімання, смартфон, інтернету, сервіс або додаток для створення GIF-анімації (наприклад, https://www.imgonline.com.ua/gif-animation.phphttps://www.visme.co/animation-interactivity/)Хід роботи. Продумай сюжет. Підготуй обладнання та реквізит ( смартфон, герої анімації, декорації та фон для знімання). Побудуй сцену (знайди гарне освітлення, побудуй декорації, знайти місце для розташування смартфону). Зроби 10-20 фото зі зміною поз персонажів. Об'єднай фото в GIF-анімацію, за допомогою сервісу або додатка. Збережи файл.
Дизайн телевізійної студіїВізитівкою будь-якої телепрограми є дизайн студії. Адже відповідно до її тематичного спрямування (інформаційна, просвітницька, розважальна) має бути художньо оформлена і студія. Дизайнери шукають оригінальні прийоми проектування сучасних інтер’єрів, спеціальні кольорово-світлові та звукові ефекти.
Завдання. Варіант 1. Намалюй інтер’єр шкільної телестудії. Як вона повинна виглядати, щоб бути цікавою та сучасною? Під час малювання інтер’єру, не забувайте про перспективу (лінію горизонту та точки сходу). Матеріали та інструменти: альбом, олівець, гумка, кольорові олівці, фломастери, маркери. Спробуй власні сили у ролі дизайнера на телебаченні.
Для фотографа важливо вміти спостерігати, вибирати правильний ракурс, враховувати умови освітлення, відчути гармонію композиції: розташувати акценти, а також співвіднести об'єми, освітлені й тіньові частини, кольори. У процесі фотографування потрібно уникати зайвих речей у кадрі. Слід використовувати допоміжну структурну сітку: розміщувати всі важливі елементи композиції поздовж ліній, а найголовніше – на місці їх перетину (правило третин). Для фотографування в приміщеннях добирай біле тло. Для зйомки на подвір'ї – текстуроване (цегляні стіни, кущі, траву тощо). Пам'ятай, задній план не повинен відволікати увагу від обличчя, тому має містити мінімум деталей. Не роби портрети дуже близько. Обличчя на портреті має перебувати у верхній частині кадру.
Завдання. Варіант 1. Створи світлини рідного краю для виставки «З Україною в серці». Обладнання: фотоапарат, смартфон. Поради. Обери краєвид, об'єкт, точку зйомки. Враховуй освітлення пейзажу: правильно вибирай час доби. Використовуй правило третин. Стеж за рівнем: вирівняй лінію горизонту. Вибирай ракурс: не завжди варто знімати на рівні очей.
Завдання. Варіант 2. Створи художні фотографії, які розкриватимуть мистецькі здібності чи захоплення твоїх друзів, однокласників. Обладнання: фотоапарат, смартфон. Поради. Визнач ідею художньої фотографії, тобто для чого вона потрібна – для сімейного фотоальбому чи для публікації. Продумай, як атрибути та локація допоможуть втілити твій задум. Підбери ракурс зйомки, що якнайкраще відображатиме суть фотографії.
Мистецтво інсталяції це оригінальні композиції, виконані з різних матеріалів і розміщені у просторі зали чи галереї, площі або парку тощо. Вони зазвичай мають символічні назви. На відміну від звичайної картини чи скульптури, глядач не просто сприймає такий художній твір ззовні, а опиняється ніби усередині композиції, взаємодіє з нею. Головне для сприймання інсталяції — розуміння її художнього задуму, виразної пластичної ідеї, смислу.
Імітація вітража. Матеріали та інструменти: скло/фото рамка, ескіз вітража, контур чорний універсальний, вітражні фарби, пензлик, ватні палички, спиртовий розчин. Хід роботи. Знежирити скло. Покласти під скло ескіз. Нанести контур рівномірно по всіх лініях малюнка. За потреби надлишки контуру просто видалити ватною паличкою. Слід дати контуру висохнути. Акуратно нанести вітражні фарби фрагмент за фрагментом. Роботу залишити в горизонтальному положенні до її повного висихання. Вставити роботу в рамочку.
Імітація мозаїки. Матеріали та інструменти: кольоровий картон або цупкий тонований папір, кольоровий папір, клей ПВА, олівець, пінцет, зубочистка. Хід роботи. Підготуйте основу для роботи (кольоровий картон, цупкий тонований папір). Намалюйте олівцем або переведіть зображення на основу. Підберіть кольори для роботи. Наріжте папір смужками потім – маленькими квадратиками і прямокутниками. Клеєм ПВА намажте частину зображення. На намазане клеєм зображення акуратно накладайте шматочки паперу потрібного кольору. (Спочатку викладаємо по контуру, а потім закладаємо шматочки паперу повністю композицію малюнка.)
Імітація фрески. Матеріали та інструменти: ДВП/цупкий картон, шпаклівка (1 столова ложка шпаклівки на 1 чайну ложку клею ПВА) або текстурна паста (пів склянки харчової соди + 2 столові ложки клею ПВА + 1-2 столові ложки білої акрилової фарби + манна крупа), шпатель, олівець, фарби (гуаш + клей ПВА, акрил),баночка з водою, пензлі, акриловий лак, наждачний папір. Хід роботи. Підготуйте шпаклівку або текстурну пасту, якщо не використовуєте готові суміші. Підготуйте основу для роботи (на ДВП/цупкий картон нанесіть шпаклівку/текстурну пасту хаотичними мазками тонким шаром, дайте просохнути). Намалюйте олівцем або переведіть зображення на основу. Виконайте розпис малюнка фарбами. Дайте просохнути. Зімітуйте старіння поверхні за допомогою наждачного паперу. Готову роботу можна покрити акриловим лаком.
Завдання. Зліпи фонтан «Дельфін» для парку. Матеріали та інструменти: пластилін, дощечка, стеки, пластикова тарілка, картон. Поради. Продумай загальну форму фонтану, образ дельфіна в його композиції. Створи основу скульптурної композиції «Басейн для води». Використовуй паперову або пластикову тарілку. Врахуй особливості ландшафтного середовища (створи візуальне тло). Прикрась скульптуру і басейн фонтану декором.
Карнавальні костюми, маски. Венеціанський карнавал щорічно проходить урочистою і барвистою ходою, створюючи особливу атмосферу всенародних веселощів. Це своєрідний театр, вистави якого відбуваються просто неба на тлі унікальних декорацій — пам’яток архітектури старовинної Венеції. Майже мільйон туристів із різних країн приїжджають у це знамените місто на воді, щоб долучитися до Венеціанського карнавалу, якому, згідно з документами, близько тисячі років.
Завдання. Створи маску для карнавалу: «Чарівна незнайомка (для дівчат), «Відважний лицар» (для хлопчиків). Матеріали та інструменти: картон або цупкий папір, олівець, ножиці, клей ПВА, декор (блискітки, бісер, стрічки, фольга, пір'я, хутро тощо), стрічки, паличка. Поради На картоні або цупкому папері намалюй ескіз маски (у натуральну величину), який передаватиме обраний образ, його характер. Вирізуй форму маски, зроби прорізи для очей. Прикрась маску декором: блискітками, бісером, стрічками, фольгою, пір'ям, хутром тощо.