ГРАФІКАГрафіка — вид образотворчого мистецтва, основними засобами виразності якого є лінія, штрих, точка і пляма. Графіка в перекладі з грецького означає «пишу, дряпаю, малюю». Одним з основних матеріалів графіки є простий олівець. Також дуже широко використовують пастель, фломастери, тушь, кольорові та чорні ручки. Зараз дуже популярна комп’ютерна графіка.
Номер слайду 3
ГРАФІКА
Номер слайду 4
ЖИВОПИСЖивопис або малярство (від нім. Maler) — вид образотворчого мистецтва, пов'язаний з передачею зорових образів за допомогою нанесення фарб на поверхню. Основні матеріали для роботи у техніці живопису - це олійні фарби, гуаш, акварель, темпера. На відміну від графічного мистецтва живопис полюбляє яскраві насичені кольори та кольорові співвідношення.
Номер слайду 5
ЖИВОПИС
Номер слайду 6
СКУЛЬПТУРАНа відміну від графіки та живопису, які тільки передають враження об’єму, твори скульптури мають реальний об’єм у просторі, отже, належать до просторових видів мистецтва. Її основним виражальним засобом є об’ємна форма, втілена у матеріалі. До матеріалів з якими працюють скульптори, належать глина, віск, дерево, камінь (найчастіше мармур), кераміка, скло, метал.
Номер слайду 7
СКУЛЬПТУРА
Номер слайду 8
АРХИТЕКТУРААрхітектура є невід’ємною складовою нашого життєвого простору. Архітектура — вид мистецтва, проєктування і спорудження будівель. В архітектурі важливу роль відводять матеріалам, із яких споруджують будинки. У минулому застосовували деревину, цеглу, граніт, нині панує скло і бетон. Людина, яка займається проєктуванням споруд називається - архітектор.
Номер слайду 9
АРХИТЕКТУРА
Номер слайду 10
ДИЗАЙНДизайн (англ., проєктувати, креслити, задумати, а також проєкт, план, рисунок) - вид діяльності, пов'язаний з проєктуванням предметного світу, творчість з художнього оформлення середовища. Художників-конструкторів, що проєктують красивий одяг, зручний транспорт, привабливі побутові речі, яскраву рекламну продукцію, гармонійний інтер’єр - називать дизайнерами.
Номер слайду 11
ДИЗАЙН
Номер слайду 12
ДЕКОРАТИВНО-УЖИТКОВЕ МИСТЕЦТВОВироби декоративно-ужиткового мистецтва пов’язані з народними звичаями і традиціями. Декоративно-ужиткове мистецтво — різновид мистецтва, пов’язаний зі створенням і декоруванням виробів побуту. Яскраві приклади декоративно-ужиткового мистецтва - це вишивка, лялька-мотанка, розпис яєць та посуду, витинанка, гончарство.
Номер слайду 13
ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНЕ МИСТЕЦТВО
Номер слайду 14
Образотворче мистецтво - важливий засіб морального та естетичного виховання, формування художньої культури, загальнолюдських, національних цінностей, гармонійного розвитку особистості.