Мета презентації "Відповідальність неповнолітніх" - розширити знання учнів про види правопорушень і види відповідальності неповнолітніх та закріпити отримані знання тестуванням.
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕПОВНОЛІТНІХТвоє право не повинно порушувати права іншої людини
Номер слайду 2
ПРАВОПОРУШЕННЯ – ЦЕ ДІЇ, ЯКІ ПОРУШУЮТЬ ПРАВА, ГАРАНТОВАНІ Конституцією держави. Розрізняють такі види правопорушень:- дисциплінарні проступки (пропуск занять без поважної причини);- цивільно-правові або майнові правопорушення (пошкодження чужого майна);- адміністративні правопорушення (порушення Правил дорожнього руху);- кримінальні правопорушення (крадіжки, нанесення тілесних ушкоджень)
Номер слайду 3
За кожне правопорушення, скоєне громадянином, передбачена відповідальність. Відповідальність-це визначені законом дії щодо порушників закону, які встановлюються відповідно до видів правопорушень. Слово «відповідальність» означає ще і необхідність обов’язково відповідати за власні дії та вчинки. Дисциплінарній відповідальності підлягають всі учні (попередження, запис у щоденнику). За пошкодження чужого майна наступає цивільно-правова відповідальність.
Номер слайду 4
АДМІНІСТРАТИВНІЙ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПІДЛЯГАЮТЬ ОСОБИ, ЯКІ НА МОМЕНТ СКОЄННЯ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРАВОПОРУШЕННЯ ДОСЯГЛИ ШІСТНАДЦЯТИРІЧНОГО ВІКУДо осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, котрі скоїли адміністративні правопорушення, застосовуються заходи й впливи, передбачені законом:попередження;догана або сувора догана;передача неповнолітньої особи під нагляд батьків або осіб, які їх замінюють, під нагляд педагогічного або трудового колективу з їхньої на те згоди.
Номер слайду 5
Існують правопорушення, в яких неповнолітні підлягають відповідальності на загальних засадах – ЦЕ КРИМІНАЛЬНІ ЗЛОЧИНИВ Україні кримінальна відповідальність наступає з 16 років, а за тяжкі й особливо тяжкі злочини (вбивство, умисне заподіяння тілесних ушкоджень, згвалтування, пограбування, розбій) наразі починається з 14 років!Більшість підлітків, скоюючи правопорушення або злочини, навіть не підозрюють про те, що вони повною мірою відповідають за свої дії. Незнання закону не звільняє від відповідальності.
Номер слайду 6
П’ЯТЬ ГОЛОВНИХ ПРИНЦИПІВ, ЯКИМИ ВАРТО КОРИСТУВАТИСЯ ПРИ СПІЛКУВАННІ З ПРАЦІВНИКАМИ по. ЛІЦІЇ, П’ЯТЬ “НЕ” :1 Не провокуй2 Не ображай3 Не тікай4 Не бійся5 Не вір. Це принципи універсальні, незалежно від того, з ким саме спілкується підліток: з інспектором ДАЇ, оперативним працівником чи дільничним інспектором. Чемність, спокій, впевненість у собі: при такому поводженні ризик наразитися на неприємності є мінімальними.
Номер слайду 7
тест 1. З якого віку особа може притягуватися до адміністративної відповідальності: 1) з 15 років; 2) з 16 років; 3) з 17 років. 2. Про місце перебування особи, затриманої за вчинення правопорушення повідомляються: 1) родичі правопорушника; 2) адміністрація навчального закладу; 3) нікого не повідомляють. 3. На який строк, особу може бути затримано за вчинення адміністративного правопорушення: 1) на строк до 3-х діб; 2) не більше як на три години; 3) на строк до 10 діб. 4. Інтереси неповнолітньої особи, яку затримали за вчинення правопорушення, представляють: 1) органи опіки та піклування; 2) будь-хто з родичів неповнолітнього; 3) батьки, усиновителі, опікуни, піклувальники.