Презентація " Виготовлення листівки"

Про матеріал
Презентація до уроку на тему " Виготовлення листівки" . Вказані різні техніки роботи над виробом
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Виготовлення листівки

Номер слайду 2

Що може бути краще подарунка, зробленого власними руками і подарованого рідній або близькій людині в день будь-якого свята чи урочистої дати.

Номер слайду 3

Поява листівки багато в чому була викликана суто практичними потреби, так і сьогодні вона, не втративши своєї первісної функції, є одним з видів поштового зв'язку, хоча і мало поширеним через наявність більш швидкісних варіантів передачі інформації. Нині функції листівки дещо змінилися, і ми сприймаємо її головним чином як атрибут свята і привітання. Перша поштова листівка була видана у 1869р. в Австро-Угорщині. У 1878р. на Всесвітньому поштовому конгресі в Парижі був прийнятий міжнародний стандарт поштової листівки, на зворотньому боці залишено місце для зазначення адресата, проте для тексту листа місце не передбачалося. Історичні відомості про листівку

Номер слайду 4

Незвичні листівки ручної роботи - це маленький шедевр, створений своїми руками та в який вкладена частина душі. Найпоширенішими серед вітальних листівок були, та й залишаються, привітання з Різдвом, Великоднем, Новим роком, Днем народження.

Номер слайду 5

Для виготовлення листівок використовують наступні техніки: Штампінг Скрапбукінг Квілінг Орігамі Ізонитка Вишивка Айріс фолдінг Кардмейкінг Декупаж

Номер слайду 6

Кардмейкінг ( листінкарство) – мистецтво створення листівок власноруч

Номер слайду 7

Що потрібно, аби займатися кардмейкінгом? 1.Папір. Його різновидів сьогодні величезна кількість. Ви можете обрати звичайний кольоровий чи білий картон, фольгу, гофрований чи пакувальний матеріал і, звісно ж, типовий шкільний кольоровий папір (одно- чи двосторонній). Все залежить від початкового задуму та бюджету, адже ціни на матеріали різняться. Разом з класом можете перетворити аркуші А4 у шедевральну основу листівки, самостійно зістаривши чи пофарбувавши його різними методиками. 2. Матеріали для декору. Багато майстрів зі, здавалося б, непотрібних дрібничок створюють фантастичні декоративні елементи. Це можуть бути: намистинки, бісер, ґудзики, шматочки тканини, ажур, пір’я, листочки, зернини, квіти, крупи тощо. 3. Інструменти. Неодмінно мають бути клей та ножиці. У спеціалізованих магазинах можна придбати інструменти для кардмейкінгу, вони відрізняються ціною та наповненням.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Листівки за технікою Айріс-фолдінг Іншими словами техніка айріс-фолдінг називається веселкове складання, завдяки своєрідному ефекту, який створюють складені спіраллю смужки. Не даремно на перше місце винесено саме цей тип техніки, адже подібні листівки виглядають оригінально, незалежно від типу обраних матеріалів для їх виготовлення. Навіть звичайнісінький кольоровий папір у ваших долоньках перетвориться на маленький шедевр. Процес створення такої листівки досить простий, але вимагає посидючості та акуратності від майстра. Головна задача – яскраво заповнити вирізану по контуру картинку.

Номер слайду 10

Що знадобиться: Кольоровий папір різної фактури. За бажанням тканина. Картон. Клей. Схема листівки.

Номер слайду 11

Коротка інструкція: Схеми та шаблони майбутніх листівок можна знайти в інтернеті, або створити самостійно. Обов’язкова умова - на ній цифрами має бути відзначена послідовність та кольорова гама виробу. Аби зробити схему самостійно, у вас має бути аркуш паперу у клітинку, лінійка та олівець. Створення листівки вимагає використання різнокольорового паперу, шматочків тканини (від матових до атласних фактур). Якщо ви віддаєте перевагу паперу, компонуйте різні його варіанти: гофра, оксамит, з блискітками чи без. Виріжте смужки паперу та зігніть їх навпіл. Товщина смужки залежить від схеми. На схемі цифрами позначена послідовність наклеювання смужок. Для цієї роботи можна використати звичайний клей ПВА. Це виворіт, який буде приховано від стороннього ока. Заклейте виворіт чистим аркушем паперу. Можете прикрасити титульну сторінку різними декоративними елементами.

Номер слайду 12

Листівки у жанрі Pop-up pop-up – це ще одна можливість перетворити фантазію у реальність, створивши з простого паперу щось унікальне. Якщо дуже постаратися, можна створити окремий світ в листівці за такою технікою. Що знадобиться: Простий олівець. Кольорові олівці. Клей. Фломастери. Гумка та лінійка. Ножиці. Білий та кольоровий папір, картон. Послідовність виготовлення листівки може різнитися, залежно від схеми, яку ви обрали.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Листівки з елементами вишивки Чудовий варіант для листівки, адже у процесі використовується одразу декілька технік: аплікація, малювання, декупаж та, власне, вишивка. Є головні правила: Підготуйте заздалегідь схему для вишивання. Віддайте перевагу щільній канві. Нитки мають не линяти, це дуже бажано, аби по завершенню робота не була зіпсована. На щастя, ця техніка не є затратною, на одну листівку часто достатньо фрагменту 10 на 10 см. Муліне для вишивання також коштує недорого, можете обрати схеми з меншою кількістю кольорів, тоді одного мотку вистачить . Розгляньте як варіант методику вишивання стрічками. Це допоможе досягнути об’ємного зображення, така листівка буде особливо святкова. Доступним є варіант і вишивки бісером

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Квілінг Квілінг -мистецтво виготовлення плоских або об'ємних композицій зі скручених в спіральки, довгих і вузьких, смужок паперу. З таких паперових спіралей створюють квіти та візерунки.

Номер слайду 17

Що знадобиться Картон чи аркуш паперу для основи. Спеціальні смужки для квілінгу. Ножиці. Клей. Інструменти або підручні засоби для скручування смужок (наприклад, зубочистка). Підберіть потрібну схему для майбутньої листівки. Це може бути імпровізація, або досить складний візерунок. Заздалегідь потрібно скрутити “роли” потрібної форми, кольору та розміру, відповідно до задуму. Після цього поступово переносьте їх на листівку, змащуючи клеєм.

Номер слайду 18

Техніка торцювання На перший погляд може здатися, що це складна техніка, опанувати яку під силу лише майстрам з досвідом. Насправді це хибна думка, адже насправді торцювання під силу кожному. Для цього знадобиться: Гофрований папір різних кольорів. Аркуші білого паперу. Клей ПВА або пластилін. За бажанням – картон для основи. Стрижень ручки або пензлик.

Номер слайду 19

Приклад: Розріжте гофрований папір на шматочки розміром 1х1 см. Намалюйте основу на папері чи картоні. Це має бути візерунок, який заповниться. Візерунок заповнюється поступово, тому клеєм чи пластиліном треба змащувати невеликі ділянки. Використовуючи стрижень або протилежну сторону пензлика, формуються торцьовані трубочки: гофрований папірець намотайте на кінчик стрижня та прокрутіть пальцями навколо нього. Розмір «торцівки» залежить від розміру вирізаних квадратів. Трубочки разом зі стрижнем опускають на клей чи пластилін на папері (пункт 2). Наступні «торцівки» поступово одна за одною наклеюються повністю, заповнюючи візерунок. Можна сміливо комбінувати кольори, розміри «торцівок». Найчастіше у такій техніці зображують квіти, але це не аксіома. Не обмежуйте себе у темах.

Номер слайду 20

Скрапбукінг - це своєрідний спосіб збереження і передачі окремих історій за допомогою особливих візуальних і тактильних прийомів замість звичайного оповідання, що передається «з уст в уста».

Номер слайду 21

Орігамі - мистецтво складання паперу. Метою цього мистецтва є створення витворів шляхом використання схеми геометричних згинів і складок.

Номер слайду 22

Ізонитка, - це техніка створення картин з ниток на твердій основі. Її також називають вишивкою на картоні.

Номер слайду 23

Декупаж — декоративна техніка по тканині, склу, дереву (та інших поверхнях), що полягає у вирізуванні візерунків із різних матеріалів та наклеюванні їх на поверхню, що декорується

Номер слайду 24

Листівка - це завжди витвір мистецтва, і особливо яскраво це виражено в листівках ручної роботи. Я бажаю , щоб Ви зуміли створити власні листівки та отримати від процесу великий заряд натхнення для своєї майбутньої творчості.

Номер слайду 25

Творчого натхнення !!!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
  1. Шигалевський Владислав Юрійович
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Романюк Оксана
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Ляшенко Світлана Анатоліївна
    Дякую за цікавий та змістовний матеріал.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Цецхладзе Марина Борисівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 1 відгук
ppt
Додано
3 квітня 2022
Переглядів
12894
Оцінка розробки
5.0 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку