Презентація "Виготовлення мозаїки яєчною шкаралупою (частина ІІ)"

Про матеріал
В презентації викладено матеріали до розділу варіативного модуля "Технологія виготовлення мозаїки з яєчної шкаралупи" (5 клас). Можна використовувати як готову розробку до уроку, де детально описано процес виконання практичного завдання на прикладі створення ескізу пірамідки, приклеювання шкаралупи всередині контуру малюнка.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

МОЗАЇКА ЯЄЧНОЮ ШКАРАЛУПОЮПідготувала вчитель трудового навчання Олійник О. М.

Номер слайду 2

Хвилинка позитиву

Номер слайду 3

Пригадай! Яку тему ми вивчаємо? Яку роботу виконували? Що ви отримали? Що робили далі з картинкою? МАЛЮНОКМОЗАЇКАнаклеювали ЯЄЧНУ ШКАРАЛУПУСТВОРЮВАЛИ КАРТИНКУ

Номер слайду 4

ПРИГАДАЄМО: як підготувати шкаралупу до роботи?• Спочатку потрібно зібрати матеріал• Не варто відразу розбивати багато яєць тільки заради того, щоб отримати шкаралупку. Краще кожен раз при готуванні яєчні, омлету збирати шкаралупки, промивати і просушувати їх. При цьому потрібно виймати тонку плівку, яка є в кожному яйці.• Висохлі шкаралупки можна залишити у первісному вигляді або розфарбувати в різні кольори акриловою фарбою

Номер слайду 5

Шкаралупа від сирих яєць. Картон, картинка-шаблон. Клей ПВАПензлики для нанесення клею і фарби. Фарба акрилова (кольорова)Баночка з водою. Зубочистка або паличка

Номер слайду 6

ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ ПО СТВОРЕННЮ МОЗАЇКИ ШКАРАЛУПОЮВибираємо в Інтернеті варіант оформлення малюнка. Уникаємо зображень з дрібними деталями – для початку обираємо зрозумілі і прості картинки. Ідеально лягають як шаблон ось такі розмальовки: Назвіть, які геометричні фігури ховаються в цих предметах?

Номер слайду 7

Номер слайду 8

ПРАКТИЧНА РОБОТАСтворення мозаїки яєчною шкаралупою1. Організація робочого місця.2. Повторення правил користування клеєм.3. Самостійне виконання практичного завдання.4. Демонстрація виготовлених виробів.

Номер слайду 9

Послідовність виконання мозаїчної картинки «Пірамідка»1. Підготувати необхідні матеріали 2. Малюємо ескіз фігури овальною лінією, починаючи знизу. З'єднуємо її, отримуючи першу деталь фігури. Піднімаючись вгору, малюємо другу деталь фігури.

Номер слайду 10

3. Малюємо наступну деталь фігури меншого розміру, і так, доки не отримаємо 5 деталей фігури. Завершуємо ескіз останньою деталлю у формі конуса. Отримуємо ескіз фігури «Пірамідка».

Номер слайду 11

Послідовність виконання мозаїки яєчною шкаралупою:4. Починаємо з нижнього ряду: наносимо клей, прикладаємо шматочок шкаралупки, притискаємо паличкою і розподіляємо рівномірно частинки на поверхні паперу. Проклеюємо першу деталь фігури шкаралупою темного кольору.5. Наступну деталь проклеюємо шкаралупкою білого кольору.

Номер слайду 12

6. Клеїмо шкаралупки, почергово змінюючи колір до останньої деталі фігури. 7. Завершуємо роботу проклеюванням останньої деталі, поєднуючи колір шкаралупок.

Номер слайду 13

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ ЗАПИТАННЯ НА КМІТЛИВІСТЬ: Що можна зробити з непотрібною яєчною шкаралупою окрім використання у творчості?1. Чи сподобався вам урок?2. Що запам'яталося більше?3. Чи задоволені своєю роботою на уроці?ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯЗакінчити виготовлення мозаїки, доклеїти та просушити; за бажанням розфарбувати малюнок.

pptx
Пов’язані теми
Технології, 5 клас, Матеріали до уроків
Інкл
Додано
26 листопада 2023
Переглядів
71
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку