Презентація до заняття школи молодого вчителя "Використання інтерактивних методів навчання на уроках предмета "Мистецтво"".
Допоможе візуально опанувати поданий матеріал.
«Використання інтерактивних методів навчання на уроках мистецтва»Якщо у тебе є одне яблуко і в мене є яблуко, і ми обміняємося ними, то у кожного з нас буде по одному яблуку…Якщо у тебе є ідея і у мене є ідея. І ми обміняємося цими ідеями, то у кожного з нас буде по дві ідеї. Бернард Шоу
Номер слайду 2
Класифікація методів навчання: Пасивні 2. Активні 3.Інтерактивні
Номер слайду 3
Ефективність інтерактивних методів навчання. За допомогою інтерактивних технологій учні мають змогу:аналізувати навчальну інформацію, творчо підходити до засвоєння навчального матеріалу;вчитися формулювати власну думку, правильно її висловлювати, доводити власну позицію, аргументувати й дискутувати;вчитися слухати іншу людину, поважати її думку;моделювати різні соціальні ситуації, збагачувати власний соціальний досвід через включення в різні життєві ситуації;вчитися будувати конструктивні взаємини у групі, уникати конфліктів, попереджувати їх, шукати компроміси;розвивати навички проектної діяльності, самостійної роботи, виконання творчих робіт.
Номер слайду 4
Піраміда навчання
Номер слайду 5
Принципи, що дозволяють виразити головні особливості інтерактивних методів навчання: Заохочення учнів до активності;Використання питань, що стимулюють спілкування, дискусії та використання практичних навичок;Використання прийомів, які наштовхують учнів на правильні відповіді, а також утримують увагу;Підтримка робочої атмосфери;Включення до роботи на одному рівні з учнями.
Номер слайду 6
Інтерактивні методи навчання. Робота у групах;Мозковий штурм;Рольові ігри;Коло ідей (залучення до дискусії);Мікрофон;Навчаючи – учусь. Акваріум
Номер слайду 7
Метод «Акваріум»Алгоритм дій:- Об'єднання у групи;Ознайомлення із завданням;Робота в першій групі (оголошення завдання, його обговорення 3-5 хв, повернення на місце);Обговорення теми класом;- Робота другої групи за алгоритмом.
Номер слайду 8
Метод «Асоціативний кущ»
Номер слайду 9
Інтерактивна гра «Так чи Ні»Правила гри: відповідати на запитання тільки одним словом Так чи Ні. «Грицю, Грицю, до роботи» - українська народна пісня. Так чи ні?Ця пісня написана в мажорі. Так чи ні?Вона виконується в повільному темпі. Так чи ні?Це спокійна, наспівна пісня. Так чи ні?Музична особливість цієї пісні – маршовість. Так чи ні? Це двочастинний музичний твір. Так чи ні?
Номер слайду 10
Інтерактивна вправа «Клубочок думок»Усе з чогось починається: школа – з порога,урок – з дзвінка, знання – з учителя. В. О. Сухомлинський