Предмет: трудове навчання.
Клас: 8
Тема: Презентація виробів. Захист проєкту.
Мета: узагальнити та систематизувати вивчений матеріал по технології виготовлення штучних квітів, навчити учнів презентувати власні вироби, розвивати творчі здібності учнів під час створення презентації виробів, навички зв’язного мовлення; сприяти розвитку естетико-сенсорної сфери особистості, що формує низку життєвих компетентностей: уміння вчитися, соціальної, комунікативної, креативної, а також ініціативності та підприємливості; виховувати любов до традицій українського народу, повагу та бережливе ставлення до його культурної спадщини.
Очікувані результати:
учні знають:
учні вміють:
Обладнання: інтерактивна дошка.
Компетентності:інформаційно-цифрова,ініціативність
та підприємливість,соціальна ,обізнаність та самовираження,математична.
Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань.
Форма проведення уроку: урок – презентація.
Методи і прийоми: розповідь, бесіда, робота в групах.
Випереджувальні завдання:
Кожен учень готує презентацію на задану тему,та відповідає на запитання: «Що я зроблю із своїм виробом?»
Оформлення дошки:
По центру: запис теми уроку.
Справа: Питання «Що я зроблю із своїм виробом?»
Зліва: піраміда проєктування
План уроку:
І.Мотиваційний етап.
1.З’ясування емоційної готовності до роботи.
ІІ. Етап цілевизначення і планування діяльності.
1. Ознайомлення з темою уроку .
ІІІ. Організація навчальної діяльності учнів.
1.Розповідь вчителя про особливості заключного етапу проєктування.
2. Презентації міні-проекту учнів.
3.Вікторина ( групова вправа на платформі Learning Apps)
ІV. Рефлексивно-оцінювальний етап.
1. Слово вчителя.
2. Оцінювання діяльності учнів вчителем.
3. Заключне слово вчителя.
ХІД УРОКУ
І. Мотиваційний етап.
1. З’ясування емоційної готовності до роботи.
Сьогодні важливий день у нашому житті: я дізнаюсь чи змогла я вас навчити творити красу,а ви дізнаєтесь чи навчилися ви чаклувати своїми руками ,та презентувати свій виріб. А ще на сьогоднішньому уроці ми будемо підводити підсумки вашої тривалої роботи під час вивчення теми «Технологія виготовлення штучних квітів ». Я впевнена, що у свої вироби ви вкладали й частинку свого серця, своєї душі, що ви працювали з чистими помислами, щоб ваші роботи приносили радість іншим.
Тому подивимось один на одного,посміхнемося і побажаємо успіху. Сьогодні ми вкотре відкриємо двері у дивовижний світ декоративно- ужиткового мистецтва, яке знають і люблять мільйони людей не тільки в Україні, а й далеко за її межами.
ІІ. Етап цілевизначення і планування діяльності.
1.Ознайомлення з темою уроку.
Ми з вами провели велику роботу: досліджували,творили. Та настав час презентувати свої роботи .Отже, тема нашого уроку, як ви вже здогадалися, – «Презентація виробів .. Захист проєкту».
3. Узгодження плану роботи.
Протягом уроку ми будемо повторювати теоретичний матеріал та представляти результати своєї роботи над виробами. Я впевнена, що ваші презентації будуть захоплюючими, змістовними і творчими.
А щоб вам легше було презентувати свій виріб, я пропоную вам план захисту проєкту .
ІІІ. Організація навчальної діяльності.
1.Розповідь вчителя про особливості заключного етапу проєктування.
Ви бачите піраміду проєктної діяльності . Ми з вами працювали над усіма етапами, а сьогодні будемо працювати над заключним етапом.
Настав час звітувати про виконання вашої роботи. Бажаю вам якнайкраще захистити проєкт, довести значимість його виконання. Саме сьогодні кожен з вас може побачити результати своєї праці та праці своїх однокласників. Усвідомити, чого ви навчились і яких знань і умінь вам бракує, а також поділитися своїми здобутками з товаришами.
2. Презентація проєкту «Декоративний вінок» 1 учень
Бесіда
- Що цікавого ти дізналася,коли готувала проєкт?
- З якими небезпечними інструментами довелося працювати?
- Що я зроблю із своїм виробом?
Презентація міні-проєкту « Декоративний вінок» 2 учень
Бесіда
- Що цікавого ти дізналася,коли готувала проєкт?
-Що було найважче в проєкті для тебе, що найлегше ?
- Що я зроблю із своїм виробом?
Презентація проєкту «Брошка "Мак» 3 учень
- Що цікавого ти дізнався,коли готував проєкт?
- Чи вважаєш цю прикрасу актуальною в наш час?
- Що я зроблю із своїм виробом?
Презентація «Декоративний вінок» 4 і 5 учень
- Що цікавого ви дізналися,коли готували проект?
-Чи важко було опановувати технологію валяння?
– Розкажіть ТБ при роботі з голкою для валяння.
-Яка подальша доля вашого виробу?
На дошці кожен учень прикріплює свою відповідь на питання « Що я зроблю з своїм виробом».
Для узагальнення знань по темі «Технологія виготовлення штучних квітів» пропоную вам вікторину (Learning Apps)
IV. Рефлексійно-оцінювальний етап.
1.Слово вчителя.
Дякую всім учасникам. Незважаючи на різні вироби, хочу сказати, що учасники всіх проєктів збагатилися новими знаннями ,усвідомили необхідність збереження традицій українського мистецтва аби наша держава і надалі квітла не тільки в народних звичаях, піснях, легендах, а й виробах українських майстрів, якими можливо станете і ви.
Тож пропоную підвести підсумки уроку-презентації.
2.Вправа «Мікрофон».
- Були досягнути поставлені цілі?
4. Оцінювання діяльності учнів вчителем.
5. Заключне слово вчителя.
Одже, кожна нація тримається на прадідівських традиціях, звичаях, віруваннях. І тільки вивчаючи і знаючи їх, ми зможемо передавати культурну спадщину свого народу нащадкам. Сьогодні ви показали свої вміння.
І на завершення нашого заняття я хочу вам побажати: ніколи не зупиняйтесь на досягнутому. Завжди йти вперед,не боятися труднощів.
Піраміда проектної діяльності
1