Історія створення. Поезію «Моя любов — рожевий квіт…», як і багато інших ліричних віршів, Бернс присвятив дружині — жінці, яка стала його долею. Цей твір випромінює життєрадісну віру у всепереможну силу справжнього кохання.
Номер слайду 6
«Моя любов…»Моя любов — рожевий квіт. В весінньому саду,Моя любов — веселий спів,Що з ним я в світ іду
Номер слайду 7
О, як тебе кохаю я,Єдиная моя!Тому коханню не зміліть,Хоч висхнуть всі моря.
Номер слайду 8
Нехай посхнуть усі моря,Потануть брили скал,А ти навік любов моя,-Аж згасне сонця пал,
Номер слайду 9
Прощай, прощай, мій рідний край,Прощай, моя любов,Та де б не був я, мила, знай —Прийду до тебе знов!
Номер слайду 10
Автор – Роберт Бернс. Рік написання – 1794. Тема – кохання та його значення в житті людини. Головна думка – життєрадісна віра у всепереможну силу кохання. Художні засоби:гіпербола – посхнуть усі моря, потануть брили скал, згасне сонця пал.епітети – рожевий квіт, веселий спів, весінньому саду, єдиная моя, рідний край.метафори – «моя любов — рожевий квіт», «моя любов — веселий спів»,звертання – Єдиная моя!повтори – моя
Номер слайду 11
П’єр Ронсар«До того, як любов у світ прийшла…»
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Історія створення. Вірш присвячений доньці багатого флорентійського банкіра Кассандрі Сальвіаті. Ронсар зустрів іі під час королівського балу у Блуа у 1545 році.
Номер слайду 14
«До того, як любов у світ прийшла…»До того, як любов у світ прийшлаІ теплим сяйвом хаос освітила,В нім плавала планет незмірна сила. Без ладу, і без форми, й без числа.
Номер слайду 15
Так і душа несміливо жила,Без ладу й форми у мені бродила,Поки любов її не озорила,Коли з очей ти сяйво розлила.І, скорений любові верховенством,Дух у мені наповнився блаженством,В думках моїх вогонь запломенів.
Номер слайду 16
Любов дала життя, і рух, і силу,І душу відродила осмутнілу –Її любовний пломінь відігрів.
Номер слайду 17
Автор – П’єр Ронсар. Рід – лірика. Жанр – сонет. Тема – роздуми поета про велику силу кохання, що може дати життя і відродити душу.Ідея – возвеличення сили кохання, яка може дати крила людині та оживити душу. Головна думка: кохання возвеличує людину, наповнює її іншим змістом. Художні засоби: Епітети – «тепле сяйво», "незмірна сила", "любовний пломінь", Метафори –«любов у світ прийшла», «хаос освітила», «душа несміливо жила», «душа без ладу й форми у мені бродила», «Дух наповнився блаженством», «Любов дала життя, і рух, і силу», «душу відродила» «любовний пломінь відігрів»