У 1885 р. Конан Дойл захистив докторську дисертацію, сподіваючись на те, що попереду в нього блискуче медичне майбутнє. Про ті часи він згадував з гумором: ,, У мене була кімната для очікування і кімната для прийому, причому я чекав у кімнаті для прийому, а в кімнаті для очікування не чекав ніхто.”
Сер Артур Конан Дойл, 1913 рік. Дедуктивний метод, яким наділив автор свого детектива – мислителя, став у нагоді й самому Дойлу – в розслідуванні справи Джорджа Ідалджі, якого безпідставно звинуватили в злочині. Конан Дойл не тільки спростував неправдиві звинувачення на адресу Ідалджі, а й викрив справжнього злочинця.
Артур був людиною активною і дієвою, його бурхлива енергія виявилася в різноманітних захопленнях та уподобаннях. Він займався спортом, навіть брав участь у континентальному авторалі 1911 року. Він ніколи не стояв осторонь суспільних проблем свого часу, під час англо – бурської війни вирушив до Південної Африки, де очолив польовий шпиталь як головний хірург.
Вранці 7 липня 1930 71-річний Конан Дойл попросив посадити його в крісло. Поруч з ним були діти, а Джин тримала його за руку. « За все життя у мене було стільки пригод, та найбільша і найдивніша чекає на мене тепер », - прошепотів сер Артур. І додав, вже насилу ворушачи губами: «Джин, ти була чудова». Журнал «Стренд» надіслав телеграму: «Дойл відмінно виконав свою роботу - якої б сфери це не стосувалося!» Інша телеграма свідчила: «Конан Дойл помер, хай живе Шерлок Холмс».
Джозеф Белл . Вчитель Конан Дойла, прототип Шерлока Холмса Професор навчав студентів мистецтва активно спостерігати і шляхом дедукції робити правильні висновки: ,, Треба вміти за найдрібнішими деталями: за виразом обличчя, за формою рук і пальців, за плямами на одязі і взутті – читати біографію й думки людини”.
вразили Особливо всіх вразили надзвичайні розумові здібності детектива Холмса, майстерне використання ним дедуктивного методу, що забезпечував успіх у розслідуванні найзаплутаніших життєвих ситуацій і загадкових злочинів. ,, Єдине, що заслуговує уваги, - низка міркувань від наслідків до причини. Це й призводить до успішного розв’язання справи.” ,, Мій метод грунтується на тому, що слід спостерігати дрібниці.”,, Спостережливість – моя друга натура.”
Найкращий Шерлок Холмс. За кількістю екранізацій історія про Шерлока Холмса та лікаря Ватсона потрапила до книги рекордів Гіннеса. Нараховується близько 210 кінокартин за участю сищика. Сама королева Великобританії Єлизавета II нагородила лицарським титулом і орденом Британської Імперії лише одного із виконавців ролі Шерлока Холмса – Василя Ліванова. Актор Василь Борисович Ліванов
В оповіданні ,, Остання справа Холмса ” герой гине від руки злочинця Моріарті. Читачі нізащо не хотіли з цим змиритися і наполягали, щоб письменник повернув світові містера Холмса. Сама англійська королева Вікторія просила його про це. У 1902 році було надруковано повість « Собака Баскервілів ». Автор пояснював, що ця пригода сталася ще до загибелі Шерлока Холмса. А з 1903 року Дойл почав друкувати цикл оповідань« Повернення Шерлока Холмса », в якому воскресив свого героя.
Історія виникнення детектива Перше «Бюро розслідувань» було засновано в Парижі в 1833 році Франсуа Еженом Відоком. У минулому сам був злочинцем, поліцейським інформатором. Потім з успіхом завідував агентством, яке складалося з колишніх крадіїв та грабіжників, готових виконувати найбруднішу роботу. Послугами Відока скористалися близько чотирьох тисяч багатих клієнтів. І це не дивно. Адже Відок і його люди бралися за роботу, з якою не могла впоратися поліція. Потім Відок видав чотири томи мемуарів. Ці мемуари зацікавили Едгара По і справили на нього неабияке враження. Саме цим мемуарам ми зобов’язані появі новели «Вбивство на вулиці Морг». Так народився класичний детектив. А американський письменник Едгар По став засновником цього жанру, створив закони класичного детективу.
Пригадайте закони класичного детективу і виправте неточності: Хибне твердження Злочинець, відомий одразу. Кохання, політика згадані побіжно. У сищика є друг, який розповідає про події читачам. Злочинець – не головний герой. Кількість дійових осіб обмежена. Твір побудований на емоціях.
Прийом «Павутинка»Слід до поданих слів підібрати правильне тлумачення . Детектив – розум, здібності. Детективна література – протиправна, протизаконна дія або дії, які ведуть до покарання. Дедукція – розкривати, виявляти, шукати.Інтелект – міркування від загального до конкретного. Злочин – художні твори про розкриття злочину.