Про матеріал
У давнину вишивка в одязі мала охоронне оберегове значення. В орнамент вишивки закладався глибокий зміст .Вишиті речі були одним з оберегів, які мали захищати людину від злих духів. Тому особлива увага приділялась оздобленню вишивкою чоловічих і жіночих сорочок. Основна частина декору припадала на рукав. Це було пов’язано з ушануванням руки як своєрідного знаряддя праці. Він указував на побажання їй сили та вправності. Допоміжну роль відігравали узорні стрічки. Ними обрамляли горловину, пазуху, манжети тощо.
Перші вишиванки були не просто елементом одягу. Вони мали містичне значення. Слов’янські народи надягали розшиті сорочки для захисту від зла. Навіть новонародженим дарували вишиванки для того, щоб ця сорочка оберігала дитину від злих духів.
У наш час вишиванка переживає еру певного відродження, ми живемо в умовах воєнного часу і зараз особливо ми повинні носити вишиванки . Елементи української вишивки дедалі частіше використовують у дизайні одягу. Тепер носити вишиванку стало не тільки патріотично, але й модно.