Свято Андрія. Тринадцятого грудня - День святого Андрія Первозванного. В народі ще це свято називають Калита. Калита - це великий корж із білого борошна, який печуть усі дівчата разом, адже кожна має взяти участь у готуванні калити. Тож місять тісто всі за чергою, від найстаршої дівчини до наймолодшого дівчати. Свято вважається парубочим , оскільки у Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю. Свято Андрія є логічним продовженням молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукають собі пару для майбутнього подружнього життя. За традиціями наших предків, дівчата та хлопці сходилися до однієї хати на вечорниці. Жартували, оповідали цікаві історії та грали в різні ігри, а в ніч з 12-го на 13-е грудня ворожили.
Свято Миколая. Дев'ятнадцятого грудня - день святого Миколая. Це найбажаніший день у році для дітлахів. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно і моляться до нього, просячи передусім здоров’я собі та батькам. А в ніч на 19 грудня до кожної дитинки приходить Святий Миколай і кладе під подушку подарунки. В сучасні часи з’явилась добра традиція – саме у день святого Миколая опікуватись сиротами та знедоленими дітьми, даруючи їм подарунки.
Святвечір Святкова передріздвяна вечеря («Багата кутя», «Святвечір», «Вілія») в українців була дуже урочистою, адже свято Різдва вважалось одним із найважливіших у році. У цей день українці намагалися нічого не їсти, аж поки на небі не засяє перша зірка, адже люди вірили, що саме в цей час народжується Ісус Христос. Той, хто першим побачив різдвяну зірку, вважався найщасливішим у сім’ї.
Різдво 7 січня українці святкують світле свято - Різдво Христове. Цього дня сталася велика для всього християнського світу подія — народження Ісуса Христа у Віфлеємі. Це сімейне свято зближує та гуртує родину. Навіть, дітлахи з нетерпінням чекають цього дня, щоб можна було ходити колядувати та заробити кілька грошенят для цукерок.
Василя та Маланки. За традицією 13 січня відмічають свято Маланки. Ще його називають Щедрим вечором, або Щедрою кутею. Під час Щедрої вечері накривають багатий стіл , де переважають м'ясні страви. Святом Василя називають Старий Новий рік і відмічають його 14 січня. Василя Великого вважали покровителем землеробства, і саме тому цього дня основною обрядовою дією було засівання осель збіжжям.
Список використаних джерел. Література Тестові завдання з української мови Посібник-практикум 2 клас Нова програма До підручника М. С. Вашуленко Авт: Н. О. Будна Вид-во: Богдан. Українська мова 2 клас Експрес-контроль Нова програма До підручника М. С. Вашуленка та М. Д. Захарійчука Авт: Н. П. Кидисюк Вид-во: Ранок. Дидактичні матеріали з української мови Тренажер 2 клас Нова програма До підручника Вашуленка М. Авт: Данилко О. Вид-во: Підручники та Посібники. Експрес-контроль Тестові завдання з української мови 2 клас Нова програма Авт: Г. Й. Волкотруб Вид-во: ГенезаІнтернет - ресурсиhttp://deti.e-papa.com.uahttp://traditions.in.uahttp://ukped.comhttp://ethnography.org.uahttp://mam.uahttp://modna.uaukr.media