Презентація "Всесвітній день моржа"

Про матеріал
Всесвітній день моржа (World Walrus Day) відзначається щорічно 24 листопада.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Всесвітній день моржа

Номер слайду 2

Моржі – одні з найвідоміших і найчарівніших мешканців Арктики. Цікаві факти про моржів вам допоможуть дізнатися більше цих про дивовижних морських ссавців.

Номер слайду 3

Морж перекладається з латини як “морський кінь, що ходить зубами”, що вказує на їхній унікальний спосіб пересування за допомогою іклів.

Номер слайду 4

Моржі за своєю природою є стадними тваринами, їх часто можна зустріти у великих стадах, які можуть налічувати сотні і навіть тисячі особин. Вони спілкуються за допомогою різноманітних вокалізацій, включаючи гавкіт, постукування та ревіння.

Номер слайду 5

Моржі народжуються великими, вагою до 75 кг при народженні. Відомо, що матері-моржі дуже обережні, часто обіймають своїх малят і тримають їх поруч до п’яти років.

Номер слайду 6

Моржі захищають і вигодовують своїх дітей, забезпечуючи їх молоком протягом року. Вони також навчають своїх дитинчат важливим навичкам виживання, таким як добування їжі та спілкування в стаді.

Номер слайду 7

Ці тварини добре пристосовані до свого холодного середовища. Товстий шар підшкірного жиру, який витримує температуру до -35°C, ізолює їх.

Номер слайду 8

Моржів можна назвати абсолютними рекордсменами знаходження під водою, адже вони здатні не підніматися на поверхню за новою порцією повітря цілих тридцять хвилин.

Номер слайду 9

Коли сімейство моржів бажає відпочити, воно обов'язково залишає «охоронця», який подасть сигнал тривоги у разі небезпеки. В цьому випадку все стадо відразу пірнає у воду.

Номер слайду 10

У моржів всього два природних ворога: косатка та полярний ведмідь. Ці хижаки в основному полюють на дитинчат моржів. За деякими підрахунками, всього на планеті мешкає близько 250 тисяч моржів.

Номер слайду 11

Як біле ведмежатко з моржем потоваришувало

Номер слайду 12

Далеко-далеко на Півночі, де бувають довгі полярні ночі і на небі палають вогники, де серед води плавають велетенські крижини, живуть білі ведмеді. Одне таке ведмежатко вчилось плавати. Тільки вода там така холодна, що малюк кілька днів мочив лише лапку. Та якось ведмежатко набралось хоробрості, міцно-міцно заплющило очі і пірнуло. Та йому не вдалось глибоко пірнути: лапки наштовхнулись на щось швидке і слизьке. Малюк відкрив оченята і побачив, що довкола плавають невеличкі зграйки рибок.“ Їжа,” – подумав він і кинувся їх наздоганяти. Та проворні рибки так швидко повтікали. Тоді ведмежатко вирішило пошукати у воді ще щось цікаве. Поки воно оглядалось, до нього підплив великий морж. Малюк злякався: він вперше бачив такого велетня ще й з зубами. Він швиденько поплив до крижини, виліз на неї.

Номер слайду 13

Та морж поплив за ним.“Зараз він мене з’їсть” – подумало ведмежатко. Але морж не став підійматись на крижину, він виставив на неї свої ласти, а з рота обережно дістав рибину:–Це тобі, – сказав він ввічливо. – Я бачив, як ти наздоганяв рибок. Хочеш, я навчу тебе їх ловити. Малюк від здивування сидів з відкритим ротом. За мить він вже енергійно тряс головою, погоджуючись. Новий товариш показав ведмежатку, як треба плавати під час полювання.І вже за кілька хвилин малюк впіймав свою першу рибину.— Ура! — крикнуло ведмежа, вибравшись на берег. — Може, тепер разом пообідаємо?Морж посміхнувся. Після цього вони часто бачились, то граючись у схованки серед снігів, то плаваючи поблизу берега.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

https://daytoday.ua/tsikavi-fakty-pro-morzhiv/https://senfil.net/index.php?newsid=84https://tales.org.ua/iak-bile-vedmezhatko-z-morzhem-potovaryshuvalo/https://tales.org.ua/iak-bile-vedmezhatko-z-morzhem-potovaryshuvalo/Використані джерела

pptx
Додано
20 листопада
Переглядів
114
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку