Вправа «Погода»— Яка зараз пора року?— Який місяць?— Яке число?— Тепло чи холодно надворі?— Який стан неба?— Яка температура повітря?— Чи були сьогодні протягом дня опади?
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Номер слайду 7
РОСЛИНИАСОЦІАТИВНИЙ КУЩ
Номер слайду 8
Що відбувається з рослинами взимку?День2
Номер слайду 9
Які зміни в неживій природі відбуваються взимку?
Номер слайду 10
Рослини взимку не ростуть. Багото кущів і дерев скинули листя і будуть перебувати у спокою до весни. Чи все листя треба прибирати в саду восени?
Номер слайду 11
Тільки на на ялинках та соснах залишаються хвоїнки. Ці хвоїнки опадають не зразу, а поступово. Тому всі хвойні рослини взимку зелені. Які ще хвойні дерева ви знаєте?
Номер слайду 12
Більшість рослин заздалегідь готується до зими. Ще восени однорічні трав’янисті рослини зів’яли, залишивши своє насіння в грунті. З нього навесні виростуть нові трави. Якої форми насіння ви помічали?
Номер слайду 13
У багаторічних трав’янистих рослин відмерла наземна частина рослини, в ґрунті лишилися кореневища, бульби, цибулини. Навесні з них розів’ються молоді частини рослини Наведіть приклади таких рослин.
Номер слайду 14
Деякі рослини залишаються зеленими під снігом усю зиму. Це суниці, верес, журавлина.
Номер слайду 15
Є рослини, що ростуть і взимку. Під шаром снігу та опалого листя у підсніжників, пролісок, рясту з’являються пуп’янки, які з настанням тепла розпускаються. Назвіть квіти з малюнків
Номер слайду 16
Життя рослинам узимку зберігає сніжна ковдра. Температура повітря під снігом, навіть якщо його товщина всього 10 сантиметрів, буде на 15-20° вищою, ніж зовні.
Номер слайду 17
У глибокому спокої перебувають дерева і кущі. Майже всі вони на зиму скинули листя. Однак на їхніх гілках залишаються бруньки. Зовні бруньки вкриті темними лусочками. Усередині бруньки є дуже дрібні зелені листочки.
Номер слайду 18
Стовбур будь якого дерева вкритий корою. Кора — дуже важлива частина дерева, це «шкіра», яка захищає його від спеки, холоду, дощів, морозів, а ще — від проникнення всередину дерева шкідливих мікробів, грибків і комах.
Номер слайду 19
Номер слайду 20
РОБОТА В ПІДРУНИКУ
Номер слайду 21
ЯЛИНКАРаз я взувся в чобітки,одягнувся в кожушинку,сам запрягся в саночкиі поїхав по ялинку. Ледве я рубати встиг,ледве став ялинку брати,а на мене зайчик — плиг!Став ялинку відбирати. Я сюди, а він туди…— Не віддам, — кричить, — нізащо!Ти ялинку посади,а тоді рубай, ледащо!Не пущу, і не проси!І цяцьками можна гратись,порубаєте ліси —ніде буде і сховатись О. Олесь
Номер слайду 22
Усі ми звикли, що новорічне свято приходить у наш дім разом із красунею ялинкою, з Дідом Морозом і подарунками.— Чому ми вирубуємо ялинки під Новий рік?— Скільки потрібно виростити дерев, щоб у новорічну ніч кожну квартиру прикрашала ялинка?— Скільки років потрібно рости ялинці, щоб вона була ростом хоча б із першокласника? Ялинка за десять років виростає у зріст першокласника, простоїть 10 днів у квартирі на Новий рік, і її викинуть на смітник.
Номер слайду 23
Цікаві новорічні ялинки
Номер слайду 24
Штучні красуні на різний смак. У кого вдома штучна ялинка?
Номер слайду 25
Пам’ятайте! Якщо кожен із нас урятує маленьку сосонку або ялинку, то через десятки років це відгукнеться в нашому серці вдячним і радісним дзвоником. Як ви думаєте, Чому?