Презентація "Я кажу - ні" (як навчитись ввічливо, але рішуче відмовляти)

Про матеріал
У презентації подаються методи та техніки, які навчать вас відмоляти людям, які користуються вашою безвідмовністю. З допомогою цих технік, ви навчитесь казати - "ні", адже це вміння є межею наших особистісних кордонів
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Я кажу – «НІ»Вміння відмовляти – це теж межа наших особистісних кордонів

Номер слайду 2

Любіть мене чорненького... Відмовити - і мучитися почуттям провини? Чи мимохіть зробити щось потрібне не вам - і гніватися на себе, що вкотре піддалися чужій волі? Подумки ми завжди обираємо перше, на ділі частіше робимо друге. Чому ж так важко дається просте "ні"? Причин багато. Найпоширеніша - страх бути знехтуваним, неприйнятим. І зворотній бік - бажання бути корисним.

Номер слайду 3

Комплекс «хорошої дівчинки» "хороша дівчинка" або "надійний хлопець" роблять добрі справи здебільшого не від надміру любові до ближнього, а під тиском страху неприйняття. Таким чином, свідомо дають себе використовувати тим, в кого вони хочуть заслужити визнання. В оточенні дуже швидко, ще з дитячих колективів, вирізняють осіб без внутрішнього стрижня. І завжди, безпомильно намацуючи їхні слабкі місця, маніпулюють ними у власних інтересах.

Номер слайду 4

На гачку чужих бажань. Щоб уникнути зайвих уражень самолюбства, коли відмовляють вам, треба спробувати перенести центр тяжіння з власної особи на ситуацію, про яку йдеться. Неупереджене сприйняття чужого "ні" допоможе більш нейтрально ставитися до можливості самим спокійно відмовлятися від чогось, що суперечить вашим планам і інтересам. Вирізняйте в мові ваших колег і приятелів "гачки" на кшталт "потрібно", "необхідно" тощо. Якщо вам або вашим близьким, і ви дійсно хочете зробити собі або їм приємне, погоджуйтеся. Якщо ж це чергове намагання пограти на ваших почуттях, спокійно відмовте.

Номер слайду 5

10 способів, як сказати «ні»Не потрібно довгих промов чи виправдань. Це послаблює вашу позицію. Чому б нам не перейняти цей реально працюючий принцип, коли в нас просять, наприклад, позичити гроші?- Вибач, але я не позичаю гроші.І цього достатньо.«НІ» без пояснень

Номер слайду 6

“ У мене є правило”. Ваше “НІ” – це спосіб позначати межі та кордони, які ви встановили. Це ключове слово порядку, структури і дисципліни вашого життя. - У мене є правило – не брати на роботу друзів.- У мене є правило – ніколи нікому не позичати гроші і ні в кого гроші не позичати.- У мене є правило - не брати ні в кого нічого безкоштовно, щоб потім не бути винною. Бо моє правило – я ніколи нікому нічого не винна.

Номер слайду 7

У мене вже є домовленості і плани на цей час. Я хотів би тобі допомогти, але маю завершити попередні проекти, про які маю домовленості. В даному випадку ваше “НІ” виглядає як кордон для справи, до якої ви вже залучені. Воно звучить, як “ТАК” цінності ваших продуктів, послуг, бренду та зобов’язанням, які ви на себе вже взяли.

Номер слайду 8

“Краще я відмовлюся, ніж погано виконаю свою роботу”.  Метод відмови, аналогічний попередньому, який вас дорого продає, як фахівця. Що відбувається?Ви відмовляєте тому, що вам важлива якість виконання того, про що вас просять! Ви не лише декларуєте свої інтереси, ви приділяєте увагу стосункам! Висловлюєте повагу людині і справі, за яку вас просять взятися. Це важливе правило ділового спілкування - вміти так чітко окреслити свою позицію.

Номер слайду 9

“Зараз це неможливо”. Плюс методу:- ви пом’якшуєте свою відмову. Мінус методу:- створюєте хибну надію на ваше “ТАК” в майбутньому. Є ризик, що нас вас будуть тиснути і питати “Якщо не зараз, то коли? Якщо ви дійсно не хочете робити того, про що вас просять та брати на себе зобов’язання, які вам не потрібні, ось приклад від однієї моєї подруги, яка так закрила непотрібне їй питання: - «Якщо вам потрібна відповідь одразу, то тоді, на жаль, НІ.»

Номер слайду 10

Переведнення стрілок “Ти зробиш це значно краще, ніж я!”Часом вас просять допомогти в чомусь або зробити щось замість когось через невпевненість у власних силах. Тут достатньо надихнути людину і запевнити, що в неї все вийде. Можете ще додати, що вірите в неї. - Ти сам все зробиш значно краще за мене, тому що ніхто не розбирається у твоїй справі фаховіше, ніж ти. Я в тебе вірю! Це важливий принцип тайм-менеджменту та організації вашого життя.

Номер слайду 11

 “НІ” і альтернатива”. Якщо ви самі не можете або не хочете допомогти, порадьте того, хто може. Вас просять допомогти з якимось проектом, порадьте перевірених фрілансерів, фахівців з різних сфер, які можуть виконати цю роботу. Контакти і рекомендації – цінна допомога.

Номер слайду 12

Що робити, якщо ваші відмови не приймають? 1. “Просто порахуйте 1, 2, 3”. Перш ніж щось відповідати, візьміть паузу! Просто порахуйте про себе 1,2,3.  це працює Коли ви берете паузу перш ніж щось відповісти, ви берете контроль не тільки над собою, ви берете контроль над всім процесом переговорів! Результат? Ваші гнівні слова не будуть сказані, а кордони свого тяжко вибудуваного “НІ” залишаться недоторканними!2. “Натисніть іншу кнопку!” 

Номер слайду 13

Навіщо це вміння?Грамотно і вчасно сказане “НІ” робить стосунки щирими. В них немає недомовок, марних сподівань та розчарувань. У кожного учасника діалогу – як у вас, так і у тих, кому ви відмовили, з’являється більше можливостей у всіх сферах життя. Це допоможе стати собою, жити, керуючись власними інтересами, смаками, вподобаннями. Тобто говорити, робити, купувати, любити те, що хочете ви і що потрібно саме вам. Адже намагаючись догодити іншим і бути хорошими для когось, ми ризикуємо прожити не своє життя.

pptx
Пов’язані теми
Психологія, Презентації
Додано
8 січня
Переглядів
15
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку