План. Як учені досліджують будову ЗемліЯку внутрішню будову має Земля. Зовнішні оболонки Землі та взаємозв’язок між ними
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Сучасний метод дослідження Землі – Метод буріння свердловин. У наш час істотні дослідження за допомогою свердловин здійснюють в Антарктиді.
Номер слайду 5
Геологія – наука, яка вивчає будову Землі. Геолог - це експерт з вивчення складу земних надр і гірських порід. До основних завдань геологів відносять проведення розвідувальних робіт, пошук корисних копалин, здійснення досліджень, складання карт і т.д. Не секрет, що в нашій країні існує певний стереотип про романтичність професії геолога. Підтвердженням тому є можливість подорожувати, часті відрядження, а спростуванням – робота в польових і часто не в дуже комфортних умовах. ОБОВ'ЯЗКИ ГЕОЛОГАвивчення складу і будови ґрунту;пошук корисних копалин;проведення розвідувальних, знімальних та інших геологічних робіт;консультування і обслуговування промислових і гірничодобувних підприємств;складання геологічних карт;здійснення спеціальних досліджень для будівельних і екологічних організацій.
Номер слайду 6
Учені-дослідники, також використовують сейсмічний метод. Метод ґрунтується на факті зміни швидкості поширення хвиль, що утворюються під час вибуху.
Номер слайду 7
Будова ЗемліНайщільніша і найгарячіша частина планети ядро: внутрішнє (тверде, 6 000 , радіус – 1300 км); зовнішнє (рідке, 4000 , товщина - 2 200км ). Мантія(з грец. – плащ, покривало) – на глибині від 5-80 км до 2 900 км; 1000-4000 ; верхня частина пластична, ближче до центу – у твердому стані. Земна кора – найбільша товщина під гірськими системами – 70-80 км, на рівнинах – 40 км, під океанами – 5-10км. Температура з глибиною підвищується на 3 на кожні 100м.
Номер слайду 8
Зовнішні оболонки ЗемліГідросфера – водна оболонка. Атмосфера – повітряна оболонка. Літосфера – тверда оболонка. Біосфера – оболонка в якій існує життя
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Домашнє завдання. Прочитати параграф 20 та вміти відповідати на питання. Письмово: питання № 1,5 на с. 74.