Юрій Ярмиш «Дрібний дощик». Микола Сулима «Змалювати маму». 1 клас Підготувала вчитель початкових класів Ейхман Л. В.
Номер слайду 2
Тренувальне читання • Читання слів у стовпчиках.- Прочитайте слова за стрілочками спочатку повільно, а потім швидко.
Номер слайду 3
- Що означають усі прочитані слова? (Назву дії.) - На які запитання відповідають слова в кожному стовпчику? - У яких стовпчиках назви дій можуть зв’язуватися зі словами ти, він? - У якому стовпчику слова допомагають висловити прохання, наказ, заклик?
Номер слайду 4
Удосконалення орфоепічних умінь - Складіть питальні речення з прочитаними словами.
Номер слайду 5
Тренувальне читання Читання слів через букву- Попрацюйте в парах. По черзі прочитайте один одному слова, стрибаючи через букву.
Номер слайду 6
Вправи на розвиток читацьких умінь Відгадування загадки. Щось холодне і сердите. Сіється, немов крізь сито,На сади, луги й поля. Стала мокрою земля.
Номер слайду 7
Вправи на розвиток читацьких умінь
Номер слайду 8
Вправи на розвиток читацьких умінь
Номер слайду 9
Вправи на розвиток читацьких умінь
Номер слайду 10
Вправи на розвиток читацьких умінь. Читання слів-анаграм. Прочитайте, як говорять про дощ. нийбдрі ласвийка бгриний зорийпро торапвий псліий - Які ще назви дощу ви знаєте?
Номер слайду 11
Юрій Ярмиш «Дрібний дощик» Вступна бесіда- Пригадайте, які бувають дощі? - Коли про дощ кажуть, що він сіється, немов крізь сито?- Чи подобається вам дощова погода? Так чи ні? Чому?- Який буває у вас настрій, коли дощ падає кілька днів поспіль? - А якщо ви цими дощовими днями мусите сидіти самі вдома? - Що тоді вам хочеться зробити?
Номер слайду 12
Інтонування окличних речень{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Окличні речення. Емоційна інтонація. Дрібний дощику!Прохолодний дощику!Набридливий дощику. Звертання до дощику з докором, незадоволено. Усміхнися всіма промінцями! Бачиш, он моя матуся йде!Звертання до сонечка із закликом, проханням, радісно. Сій, лийся на лани, на зелені килими – хай матуся радіє, а на доріжку, якою вона йде, – не треба!Звертання до дощику з порадою і вимогою, наполегливо. Сяй-переливайся всіма своїми барвами! Он моя матуся йде!Звертання до веселки з проханням, радісно. Добрий вечір, матусю! Звертання до мами, привітання, радісно, ніжно, з любов’ю.
Номер слайду 13
Висновок-узагальнення з прочитаного. Яким ви уявляєте оповідача?- Що нагадує вам його розповідь?(Сон або фантазії дитини, яка чекає на маму, а за вікном іде дощик.)
Номер слайду 14
Микола Сулима «Змалювати маму»Відгадування загадки. Хто розкаже мені казку,Хто щедрішій всіх на ласку?Хто нас ніжить і голубить,Пестить, гладить ніжно й любо,Пригортає до серденька?Ти, моя найкраща… (ненько!)
Номер слайду 15
Асоціативний кущ
Номер слайду 16
РЕФЛЕКСІЯ- Яку тему закінчили вивчати?- Які твори про маму читали, слухали? Хто їх написав? - Прізвища яких авторів запам’ятали?- Яка головна думка об’єднує всі твори? (Любов до мами.)