Презентація з дизайну і технологій для 4 класу. Виготовлення ялинки з ґудзиків

Про матеріал
Презентація з дизайну і технологій для 4 класу. Виготовлення ялинки з ґудзиків (за альбомом-посібником "Маленький трудівничок")
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Дизайн і технологіїУрок 15 Кушнерик Оксана Вікторівна

Номер слайду 2

Сіли рівно, озирнулись,Один одному всміхнулись. Якщо добре працювати –Вийдуть гарні результати. Тож не гаємо ми час,Бо знання чекають нас!

Номер слайду 3

Це дерево — мов їжачок,Вбрання у нього з колючок. Воно стріча щороку нас. Гірляндами рясними,Веселим сяєвом прикрас,Цукерками смачними. Та всюди, в місті і в селі,Несуть дорослі, ждуть маліУ кожному будинку. Прикрашену…

Номер слайду 4

Повідомлення теми уроку. Новорічні свята…Чи можемо ми уявити це свято без головної красуні - ялинки?Звісно, ні! Сьогодні ми виготовимо ялинку в оригінальній техніці, використовуючи ґудзики.

Номер слайду 5

Цікаві факти про ялинку. Перша святкова ялинка була виставлена ​​в 1516 році при дворі англійського короля Генріха VIII. Ялинка була зроблена з золота і прикрашена гранатами і квітками троянди. В офіційних документах новорічна ялинка вперше згадується в 1600 році. Її встановили в Ельзасі, провінції Франції, і прикрасили трояндами з кольорового паперу. Хоча, якщо чесно, хто саме встановив першу різдвяну ялинку досі невідомо, тому багато народів приписують цю честь собі. Приміром, латиші стверджують, що на площі Риги ялинка з’явилася в 1510 році, а німці кажуть, що першу різдвяну ялинку прикрасив сам Мартін Лютер в 1517 році. Спочатку новорічні ялинки прикрашалися, в основному, яблуками, що символізували райські плоди. На верхівку, як і зараз, надягали зірку, яка повинна була нагадувати віруючим про Віфлеємську зірку, що повідала світові про народження Христа.

Номер слайду 6

Цікаві факти про ялинку. Хоча перші скляні ялинкові іграшки на ялинку з’явилися в німецькій Тюрінгії ще на початку XVII століття, масове їх виробництво почалося лише в 1858 році у французькій провінції Ельзас. Справа в тому, що в цьому році у Франції був неврожай яблук, тому ялинки було нічим наряджати. Ось і довелося викручуватися!В кінці XVII століття в якості ялинкових прикрас використовувалась … картопля! У ті часи цей овоч вважався заморською дивиною, тому вішати на ялинку позолочені бульби було ні крапельки не соромно. На початку XIX століття ялинки прикрашалися палаючими свічками, але дуже скоро від цієї пожежо-небезпечної традиції відмовилися. У 1877 році німець Йохан Еккард вирішив схрестити підставку під ялинку і музичну шкатулку. Вийшла музична підставка, яка, якщо її завести ключем, повільно й плавно обертала новорічну ялинку під звуки вальсу.

Номер слайду 7

Цікаві факти про ялинку. В Україні традиція прикрашати ялинку приживалася з величезною працею, бо у слов’ян ялинка вважалася «поганим» деревом. У 1929 році в СРСР новорічна ялинка була заборонена, як «попівський звичай». Вулицями ходили навіть спеціальні патрулі, які заглядали у вікна і стежили за тим, щоб у квартирах не було вбраних ялинок. Тільки в 1935 році ялинка була «реабілітована» і знову стала законним атрибутом свята.

Номер слайду 8

Працюємо за альбомом-посібником «Маленький трудівничок» на с. 23.

Номер слайду 9

Послідовність виконання роботи (відео)https://www.youtube.com/watch?v=HCvl-yi. Bw9c

Номер слайду 10

https://www.youtube.com/watch?v=Jp9 SWHC1vyk. Правила роботи з ножицями

Номер слайду 11

1. Підготуй всі необхідні матеріали та інструменти. 2. Зі с. 21 виріж шаблон ялинки.3. За шаблоном виріж основу для прикраси з картону та кольорового паперу зеленого кольору. Послідовність виконання роботи4. Наклей кольорову основу на картон. Це буде зворотна сторона ялинки. Обмотай стовбур ялинки товстою ниткою. Кінці закріпи клеєм.5. Наклей ґудзики. Спочатку великі, потім менші. Використовуй суперклей. Верхівку прикрась великим блискучим ґудзиком. Простір між ґудзиками заповни дрібними намистинками та бісером.6. Нитковий стовбур прикрась бантиком. На верхівці зворотного боку приклей нитку-петельку.

Номер слайду 12

Галерея творчих робіт. Обов’язково надсилай фото своєї роботи

Номер слайду 13

Рефлексія «Мій настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою після уроку. Обожнюю такі уроки!Сміх, а не навчання. Впорався «на ізі»Хоч поспав. Нічого не зрозуміло. Урок – супер!

pptx
Додано
18 грудня 2023
Переглядів
1112
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку