Презентація з фізичної культури для 8 класу. Варіативний модуль "Баскетбол"

Про матеріал
Презентація з фізичної культури для 8 класу. Варіативний модуль "Баскетбол". Розроблений на основі матеріалу варіативного модуля «Баскетбол» програми з фізичної культури для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, спрямований на вдосконалення фізичних, морально-вольових, психологічних якостей, вирішення виховних, освітніх та оздоровчих завдань уроку фізичної культури. При складанні модуля були враховані вікові, анатомо-фізіологічні та статеві особливості учнів; визначені пріоритетні завдання щодо рівня загальноосвітньої підготовки, безперервності та наступності вивчення. Основна мета модуля — формування фізичного, духовного та соціального здоров’я школярів; розвиток основних фізичних якостей; навчання техніки рухових дій; підвищення рівня фізичної підготовленості учнів; опанування баскетболом як базовим модулем. Вивчення баскетболу має сприяти формуванню стійкого інтересу до предмета фізична культура в цілому та ігри у баскетбол зокрема, розвитку відповідних ігрових здібностей, умінь та навичок.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

БАСКЕТБОЛ Мета: Формування здорового способу життя Варіативний модуль: Баскетбол Завдання уроку 1. Кидок м’яча однією рукою зверху 2. Ловля м'яча двома руками 3. Розвивати кмітливість, спритність, швидкість 4. Виховувати почуття колективізму та взаємовиручки. Дата:

Номер слайду 2

Мета гри В баскетбол грають 2 команди, в кожній з якої по 5 гравців. Мета кожної команди - закинути м'яч у кошик суперника та перешкодити іншій команді заволодіти м'ячем і закинути його у кошик.

Номер слайду 3

Інструкція по техніці безпеки з баскетболу Щоб уникнути травматизму на баскетбольному майданчику гравці, що грають на ньому, повинні дотримуватися правил і рекомендацій: • не штовхати гравця-супротивника в спину. • не наносити удари по руках • суворо дотримуватись правил гри по баскетболу та виконувати всі вказівки судді, щодо порушень правил • виконувати правила техніки безпеки находження в спортивному залі.

Номер слайду 4

Початок гри та кожного періоду Суддя розігрує спірний кидок в центральному колі (підкидує м'яч над центральним колом). Гравець, який найшвидше заволодів м'ячем починає гру. Ігровий час складається з 4 періодів по 10 хвилин з перервами по 2-3 хвилини. Між другим та третім періодами команди змінюються кошиками.

Номер слайду 5

Основні правила баскетболу. передавати вести однією рукою кидати в кільце бити суперника по руках, штовхати його, тримати руками, наступати на ноги. Гравцям можна: Гравцям не можна:

Номер слайду 6

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ 1. БИТИ НОГОЮ 2. ВІДБИВАТИ КУЛАКОМ 3. ПОДВІЙНЕ ВЕДЕННЯ 4. ПРОБІЖКА

Номер слайду 7

Кидок м’яча однією рукою зверху Використовується частіше інших для атаки кошика в русі з близьких дистанцій і безпосередньо з-під щита.

Номер слайду 8

Кидок м’яча однією рукою зверху Підготовча фаза: м'яч ловитися під праву ногу. Основна частина: у вищій точці стрибка рука випрямлена для максимального наближення м'яча до кошика, м'яч виштовхується м'яким рухом кисті пальців. Завершальна фаза: гравець приземляється на зігнуті ноги недалеко від кошика, приймає положення рівноваги і готується до боротьби за відскок у випадку промаху.

Номер слайду 9

Ловля м'яча двома руками Найбільш простим і в той же час надійним способом оволодіння м'ячем вважається ловля м'яча двома руками.

Номер слайду 10

Ловля м'яча двома руками Підготовча фаза: якщо м'яч летить до гравця на рівні грудей або голови, слід витягнути руки назустріч м'ячу, ненапруженими пальцями і китицями утворюючи як би воронку, розміром трохи більшу, ніж обхват м'яча. Основна фаза: у момент зіткнення з м'ячем потрібно обхопити його пальцями, зближуючи кисті, а руки зігнути в ліктьових суглобах, підтягуючи тим самим м'яч до грудей. Завершальна фаза: після прийому м'яча гравцем тулуб знову подається злегка вперед; м'яч розведеними ліктями, виноситься в положення готовності до подальших дій.

Номер слайду 11

Ребус Вид спорту ,,, , ,, ,, ,, ,

Номер слайду 12

Тест Гра баскетбол складається з ...? А) 2 таймів Б) 3 партій В) 4 періодів Г) 3 сетів

Номер слайду 13

Тест Баскетбол - це...? А) Командна спортивна гра, мета якої закинути руками м’яч у кошик суперника. Б) Командна спортивна гра, мета якої забити м’яч у ворота суперника. В) Командна спортивна гра, мета якої перебити руками м’яч через сітку на половину суперника. Г) Командна спортивна гра, мета якої прибігти швидше на половину поля соперника.

Номер слайду 14

Тест Виберіть технічні прийоми гри "Баскетболу"  відбивання м’яча;  передача м’яча;  ловіння м’яча;  кидок м’яча;

Номер слайду 15

Тест Штрафний кидок в баскетболі дає команді?  два очки; три очки;  одне очко;  п’ять очки;