Презентація з математики "Історія походження геометричних термінів"

Про матеріал

Геометрія - важливий розділ математики. Її виникнення йде в глибину тисячоліть і пов'язано насамперед з розвитком ремесел, культури, мистецтв, з трудовою діяльністю людини і спостереженням навколишнього світу. Про це свідчать назви геометричних фігур.

Майже всі назви геометричних фігур грецького походження, як і саме слово геометрія, що походить від грецького слова - землемір. Всі назви геометричних фігур спочатку були назвою конкретних предметів, що мають форму, більш-менш близьку до форми даної фігури

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Історія походження геометричних термінів

Номер слайду 2

Що ж таке геометрія??? Геометрія -  важливий розділ математики. Її виникнення йде в глибину тисячоліть і пов'язано насамперед з розвитком ремесел, культури, мистецтв, з трудовою діяльністю людини і спостереженням навколишнього світу. Про це свідчать назви геометричних фігур.

Номер слайду 3

Майже всі назви геометричних фігур грецького походження, як і саме слово геометрія, що походить від грецького слова - землемір. Всі назви геометричних фігур спочатку були назвою конкретних предметів, що мають форму, більш-менш близьку до форми даної фігури

Номер слайду 4

Л І Н І Я походить від латинського слова linea (Лінеа) - льняная (мається на увазі лляна нитка). Від цього ж кореня утворене слово "лінолеум", яке спочатку означало промаслене лляне полотно.

Номер слайду 5

Квадрат - від лат.  quadratus – чотирикутний. Це правильний чотирикутник або ромб, в якого всі кути прямі, або паралелограм, в якого всі сторони і кути рівні. КВАДРАТ

Номер слайду 6

ТРИКУТНИК З геометричних фігур найпростішою фігурою є трикутник. Яке означення трикутника?  Релігія стверджує, що трикутник – це символ бога, «яко верховного геометра». Згідно з біблійними твердженнями, Бог – триликий (Бог – син, Бог – отець, Бог – святий дух). І не лише трикутник, але й число три вважають священним. Трикутник (італ. triangolo) — ударний музичний інструмент у вигляді зігнутого трикутником стального пруту (діаметр 8-10 мм), який вільно підвішують та вдаряють по ньому металевою паличкою.

Номер слайду 7

РОМБпоходить від латинського слова rombus (Ромбус) - латинської форми грецького слова (Ромбос), що означає б у б е н. Ми звикли до того, що бубон має круглу форму, але раніше бубни мали форму квадрата або ромба, про що свідчить зображення "бубен" на гральних картах.

Номер слайду 8

Т Р А П Е Ц І Я походить від латинського слова trapezium (трапезіум) - латинської форми грецького слова(Трапезіон) - с т о л и к. Від цього ж кореня утворене слово "трапеза", що означає по-грецьки стіл.

Номер слайду 9

К О Н У C Це латинська форма грецького слова, що означає c о с н о в а ш и ш к а.

Номер слайду 10

походить від латинського слова cylindrus (ціліндрус), що означає в а л и к, к а т о к. Ц И Л І Н Д Р

Номер слайду 11

А на кінець… Казка про геометричні фігури. На краю світу дуже давно була країна Математика. А була вона зовсім маленькою. Всього кілька міст.І міста в цій країні були особливими. В одному жили цифри, в іншому знаки, у третьому геометричні фігури. От ця історія відбувалась саме в третьому місті. Кожна фігура, яка тут жила, була унікальною. І ніхто з мешканців цього міста ніколи не хотів зайняти місце іншої.

Номер слайду 12

У Трикутника було найбільше прихильників, адже саме з трикутників можна зробити квадрат, прямокутник чи ромб. Навіть пихата Трапеція з повагою ставилась до старого і мудрого Трикутника. А його молодші шанувальники Квадрат, Ромб і Прямокутник завжди питалися в старого вчителя поради. З іншого боку вулиці жили Коло, Овал і Еліпс.

Номер слайду 13

Та найцікавішими фігурами міста, яких всі дуже любили за веселу вдачу, були Серце і Зіронька. Ці подружки не давали сумувати нікому в місті. Були вони нерозлучними і всі дні та вечори проводили на вулиці. Вдень порівнювали хмарини з фігурами, а ввечері спостерігали за небесними зірками і сперечались, яка з них сяє яскравіше.

Номер слайду 14

Ось так і проходило життя у цьому містечку, поки одного ранку не сталося біди. Коло вирішило зайти до свого сусіда Еліпса, а того не виявилось вдома.- Де ж він може бути? - питали один одного фігури на площі міста.- Куди він подівся?- Його й замінити не можна. З двох кіл ніколи не вийде еліпса. Та й з Овала теж. Хіба що він поправиться, - сказало Коло.- Висновок один. Треба йти й шукати нашого товариша, - сказав Трикутник.

Номер слайду 15

- Але де? Але як? - заклопотались Серце і Зіронька.- За містом, - відповів трикутник. Всі зібрались біля місцевих воріт. Ніхто з фігур вже й не пригадував, що твориться за межами їхнього міста. Вони ж так давно тут оселилися. Але йти довго не довелось. За кілька кроків від воріт фігури побачили Еліпса. Всі так зраділи, що кинулись йому назустріч.

Номер слайду 16

- Де ж ти був? - питалися друзі. - Як же ми без тебе?І ось що розповів їм Еліпс. Він був місцевим вченим і дуже любив читати. От в Історії Математики кілька днів назад він знайшов повідомлення про старого Кута, який приймав участь у створенні їхнього міста, а потім переселився до лісу, де мав змогу бачити різних тварин. От Еліпс і вирішив перевірити, чи правда все це.

Номер слайду 17

- І як, знайшов? - поцікавились Зіронька з подругою. Навіть Трапеція зацікавлено нагнулась у бік Еліпса.- Так. Але дорога до того лісу така довга і важка, що Кут запропонував мені заночувати у нього. І я погодився, - відповів той. - Дідусь Кут багато чого цікавого мені розповів, тому я й затримався. Тепер я частіше його провідуватиму.- Добре, що ти повернувся, - сказали фігури і пішли на площу міста.Їм ще треба дослухати розповідь Еліпса до кінця. Але це можна зробити й поблизу рідного дому.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Ємельянова Ганна Іванівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Ємельянова Ганна Іванівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
11 лютого 2018
Переглядів
7001
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку