Тема. Розв’язування виразів і задач, №322 – 329
Мета: закріплювати вміння розв'язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати старанність.
Тип уроку: закріплення знань
Обладнання: підручники, зошити, додаткові картки, ТЗН
Методи та види роботи: бесіда, робота над задачею, робота над загадкою, самостійна робота
Перебіг уроку
-
Організація класу
-
Привітання
-
Добрий день, діти! Мене звати Вікторія Олексіївна! Сьогодні урок математики проводитиму я
-
Перевірка готовності до уроку
-
Щоб розпочати урок, ми повинні приготувати для роботи певні речі. А які саме, ви зрозумієте. Я буду показувати вам зображення шкільного приладдя, ви будете називати його й показувати у себе на парті.
( підручник, зошит, пенал)
-
Перевірка постави
Сядьте всі рівно, свої спини притуліть до спинок стільців, ноги поставте на підлогу, підборіддя припідніміть, а руки складіть
1.4 Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні до нас на урок завітав казковий герой, а який саме, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.
Живу лише влітку,
Шовкові крильця маю.
Із квіточки на квітку
В садочку я літаю
Метелик
Правильно, це – метелик. Він буде гостем на нашому уроці. Будьте уважні, метелик дуже тендітний, і його крильця тріпочуть від найменшої помилки.
-
Контроль, корекція та закріплення знань учнів
-
Каліграфічна хвилинка
-
Яке найбільше трицифрове число? (999)
-
Зі скількох сотен складається? (9)
-
Зі скількох десятків складається? (9)
-
Зі скількох одиниць складається? (9)
-
Розгорніть зошити, запишіть сьогоднішню дату, класна робота, пропишіть через клітинку число 999
-
Математичний диктант (№322)
-
Число 36 зменшити у 9 разів
36:9 =4
-
знайти дев’яту частину від 45 кг
45:9*1=5
-
знайти, у скільки разів 9 менше від 72;
72:9=8
-
розв’язати рівняння х ∙ 9 = 72
х=72:9
х=8
-
Розвиток математичних знань учнів
-
Метелик приніс вам завдання
-
Робота над задачею №324
-
Розгорніть підручники на сторінці 45
-
(ім’я), прочитай умову задачі
-
(ім’я), прочитай перше запитання задачі
-
Чи можемо ми одразу дати відповідь на запитання? (ні)
-
Що нам відомо?
-
Що невідомо?
-
Чи можемо ми одразу дати відповідь на запитання? (так)
-
За допомогою якої арифметичної дії? (додавання)
-
а + b
-
(ім’я), прочитай наступне запитання задачі
-
Чи можемо ми одразу дати відповідь на запитання? (так)
-
За допомогою якої арифметичної дії? (віднімання)
-
(а - b)
-
(ім’я), прочитай наступне запитання задачі
-
Чи можемо ми одразу дати відповідь на запитання? (так)
-
За допомогою якої арифметичної дії? (ділення)
-
а : b
-
а + b – окунів хлопчики піймали разом
-
а – b –(на) окунів більше піймав Тарас
-
а : b – (у) окунів більше упіймав Тарас
-
Самостійна робота (с. 45, завдання 323)
— Обчисліть рівності:
1 варіант — верхній рядок;
2 варіант — нижній рядок
-
Робота над задачею (с. 46, завдання 325)
-
Про що йдеться у задачі?
-
Що нам відомо?
-
Що необхідно знайти?
-
Чи можемо ми одразу дати відповідь на запитання?
-
Що нам спочатку необхідно знайти?
-
Якою арифметичною дією?
-
36+27=63
-
Тепер ми можемо дати відповідь на запитання?
-
За допомогою якою арифметичної дії?
-
63:9=7
-
Метелик підказує, що ця задача має другий спосіб
Або
Дивлячись на структурні записи виразів, учні складають план розв’язання задачі кожним зі способів, підставляють числа і знаходять відповіді. Коли діти переконаються, що відповіді однакові, вчитель пояснює, що обидва вирази ілюструють два різні способи ділення суми на число: можна спочатку знайти цю суму, а потім поділити її на число, а можна поділити на число окремо кожний доданок і знайдені частки додати.
-
Робота над задачею №326
-
(ім’я), прочитай умову задачі
-
(ім’я), прочитай запитання задачі
-
Чи можемо ми одразу дати відповідь на запитання? (ні)
-
Що нам відомо?
-
Що невідомо?
-
Чи можемо ми одразу дати відповідь на запитання?
-
Що ми можемо знайти?
-
За допомогою якої арифметичної дії?
-
56:7=8
-
Що можемо знайти тепер?
-
За допомогою якої арифметичної дії?
-
56+8=74
-
Тепер ми можемо відповісти на запитання задачі?
-
100-74=26
-
Робота над задачею (с. 46, завдання 327)
Зважують три і три монети. Якщо монети будуть у рівновазі, то це означає, що легша монета — у третій купці з трьох монет. Якщо при зважуванні терези не будуть у рівновазі, то легша монета — в одній з купок першого зважування. При другому зважуванні беруться будь-які дві монети купки, в якій легша монета.
-
Самостійна робота (с. 46, завдання 329)
(90-18):9=8
40+(9*6)=94
81:9:3=3
72:8+45:9=14
-
Підсумок
3.1 Домашнє завдання №328