Тема: Адміністративні правопорушення. Вчитель: О. М. Єрьоменко. ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАДЗАПОРІЗЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕУрок 14
Номер слайду 2
Адміністративне правопорушення: поняття, ознаки. Офіційне визначення адміністративного правопорушення, яке становить фактичну підставу адміністративної відповідальності, дається в ст. 9 Кп. АП. Відповідно до цієї статті адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Номер слайду 3
Адміністративне правопорушення: поняття, ознаки. Ознаками адміністративного правопорушення, що випливає з наведеного визначення, є суспільна шкідливість, протиправність, винність і адміністративна караність.
Номер слайду 4
Адміністративне правопорушення: поняття, ознаки. Суспільна шкідливість адміністративного правопорушення означає, що ним заподіюється шкода певним суспільним відносинам, які охороняються правовими нормами: державному і громадському порядку, власності, правам і свободам громадян, встановленому порядку управління. Ця шкода може бути як матеріальною, так й іншою (моральною, організаційною тощо).
Номер слайду 5
Протиправність проступку- це порушення загальнообов'язкових правил, встановлених державою. Адміністративне правопорушення може виражатися як у протиправній дії, так і в протиправній бездіяльності. У першому випадку вчиняється дія, заборонена законом (наприклад, розпивання спиртних напоїв у громадських місцях), у другому — правопорушник не діє, хоча закон вимагає активних дій (наприклад, ухилення свідка від явки в суд).
Номер слайду 6
Адміністративна караність проступку виражається в тому, що за його вчинення законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна караність означає можливість застосування до порушника адміністративного стягнення, хоча реально воно може й не накладатися (наприклад, у випадку звільнення від адміністративної відповідальності).
Номер слайду 7
Види адміністративних правопорушень• адміністративні правопорушення в галузі охорони праці і здоров'я населення;• адміністративні правопорушення, що посягають на власність;• адміністративні правопорушення в галузі охорони природи, використання природних ресурсів, охорони пам'яток історії та культури;• адміністративні правопорушення в промисловості, будівництві та у сфері використання паливно-енергетичних ресурсів;• адміністративні правопорушення у сільському господарстві;• порушення ветеринарно-санітарних правил;• адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв'язку;
Номер слайду 8
• адміністративні правопорушення в галузі житлових прав громадян, житлово-комунального господарства та благоустрою;• адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності;• адміністративні правопорушення в галузі стандартизації, якості продукції, метрології та сертифікації;• адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку;• адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління.