Органи рослини - частини рослини, із яких вона складається і які мають для неї певне значення. Корінь - закріплює рослину в ґрунті. Стебло – слугує опорою рослині, подає воду з поживними речовинами до інших органів. Листя утворює на світлі з вуглекислого газу і води органічні поживні речовини - цукор, крохмаль. Одночасно утворюється кисень, який виділяється в повітря. Квітки й плоди - органи розмноження рослин. Плід - орган рослини, який утворюється з квітки і має всередині насіння. Наприклад, яблуня, слива, горіх, огірок, кавун.
Дворічні рослини – це рослини, у яких повний розвиток (від насіння до утворення плодів із насінням) відбувається протягом двох років. У перший рік із насіння виростають рослини з товстими коренеплодами, а на другий рік із цих коренеплодів виростає рослина, яка утворює квітки і плоди з насінням. Наприклад, буряк, морква, редька, редис.
Багаторічні рослини – це рослини, у яких розвиток не закінчується за 1-2 роки, а навесні наступного року вони швидко відновлюють свій розвиток і багато разів утворюють квітки, плоди з насінням протягом свого життя. Наприклад, усі дерева і кущі, суниця, пролісок, пирій, мати-й-мачуха, сон-трава, кульбаба.
Лікарські рослини – це рослини, які містять речовини, що використовуються у медицині для виготовлення настоїв, відварів або лікарських препаратів. Наприклад, плоди калини, шипшини, глоду, малини; листя та плоди горіха, смородини, квіти цмину, звіробою, ромашки, душиці, нагідків, пустирника,
Розмноження рослин У природі є багато рослин, що розмножуються не насінням, а частинами стебла, кореневими паростками, бульбами, цибулинами. Стеблини-вусики полуниці заглиблюються в ґрунти і,проростаючи, дають нові пагони. Бульбами розмножується картопля. Цибулинами – нарциси, тюльпани, цибуля, часник.