5 березня о 18:00Вебінар: Дизайн продуктивного уроку біології

Презентація з теми: "Ступінь окиснення. Визначення ступеня окиснення елемента за хімічною формулою сполуки. Складання формули сполуки за відомими ступенями окиснення елементів."

Про матеріал
Презентація з теми: "Ступінь окиснення. Визначення ступеня окиснення елемента за хімічною формулою сполуки. Складання формули сполуки за відомими ступенями окиснення елементів."
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Ступінь окиснення. Визначення ступеня окиснення елемента за хімічною формулою сполуки. Складання формули сполуки за відомими ступенями окиснення елементів

Номер слайду 2

Поняття про ступінь окиснення

Номер слайду 3

СТУПІНЬ ОКИСНЕННЯ І ВАЛЕНТНІСТЬ Ступінь окиснення — поняття, що характеризує стан елемента в хімічній сполуці та його поведінку в окисно-відновних процесах. Це умовний заряд, величина якого розраховується виходячи з припущення, що всі електрони, які утворюють хімічний зв’язок, повністю переходять до більш електронегативного елемента. Валентність — характеристика здатності атома утворювати хімічні зв’язки. Визначається числом зв’язків, які утворюють даний атом з іншими атомами в молекулі.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

СТУПІНЬ ОКИСНЕННЯ І ВАЛЕНТНІСТЬ(на прикладі n2)Електронна формула атома нітрогену: На зовнішньому енергетичному рівні 5 електронів, Три із яких неспарені. У молекулі азоту n2 нітроген утворює три ковалентні зв’язки. Його валентність дорівнює трьом. зміщення спільних електронних пар не відбувається, вони рівновіддалені від ядер обох атомів Тому ступінь окиснення нітрогену нульовий, а тоді як обидва атоми – тривалентні.

Номер слайду 6

Значення валентності й ступенів окиснення хімічних елементів у деяких речовинах

Номер слайду 7

Правила визначення ступеня окиснення

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Можливі ступені окиснення елементів

Номер слайду 10

Найбільш характерні ступені окиснення s- та p-елементів

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Деякі хімічні елементи не підпадають під ці правила. Серед них Гідроген, Оксиген, Флуор:

Номер слайду 13

визначення ступенів окиснення в бінарних сполуках Для визначення ступенів окиснення у сполуках недостатньо знати можливі ступені окиснення елементів. Для цього слід користуватися певними правилами. Насамперед, принципом електронейтральності:оскільки будь-яка речовина є електронейтральною, то сума ступенівокиснення атомів усіх елементів, з яких складається речовина, має дорівнювати нулю. Наприклад, визначимо ступені окиснення елементів у сульфур(IV) оксиді SO2. В оксидах ступінь окиснення Оксигену завжди дорівнює –2. Отже, для того щоб нейтралізувати заряд на двох атомах Оксигену, в Сульфуру ступінь окиснення має бути +4:

Номер слайду 14

Алгоритм визначення ступеня окиснення елементів у бінарних сполуках

Номер слайду 15

визначення ступенів окиснення в кислотах, гідроксидах та солях Для сполук, утворених більше ніж двома хімічними елементами, принцип електронейтральності також є основним. підхід для визначення ступенів окиснення такий самий, як і для бінарних сполук. Також слід пам’ятати, що в переважній більшості сполук ступінь окиснення Оксигену дорівнює –2, а Гідрогену — +1.

Номер слайду 16

Алгоритм визначення ступенів окиснення елементів у кислотах та гідроксидах

Номер слайду 17

Приклад: Розглянемо, як визначити ступені окиснення трьох елементів, на прикладі калій сульфіту K2 SO3. Ступінь окиснення Калію у сполуках може бути тільки +1, а Оксигену — –2: Оскільки сума зарядів має дорівнювати нулю, то обчислимо ступінь окиснення Сульфуру, розв’язавши рівняння:2 · (+1) + 1 · (х) + 3 · (–2) = 0, звідки х = +4

Номер слайду 18

складання формул сполук за ступенем окиснення елементів Використовуючи ступені окиснення, складати формули бінарних сполук простіше, ніж за валентністю. Складаючи формули, слід керуватися правилом електронейтральності:оскільки будь-яка речовина є електронейтральною, то сума ступенів окиснення атомів усіх елементів, з яких складається речовина, має дорівнювати нулю.

Номер слайду 19

Алгоритм складання формул сполук за відомими ступенями окиснення елементів

Номер слайду 20

Приклади

Номер слайду 21

Узагальнення1. складіть формули сполук за ступенями окиснення елементів: а) бром(I) оксид; б) манган(II) оксид; в) станум(IV) оксид; г) ферум(іII) оксид.2. визначте ступені окиснення всіх елементів у сполуках:3. визначте ступені окиснення Мангану в сполуках:4. обчисліть ступені окиснення карбону в сполуках. (візьміть до уваги, що в усіх цих сполуках ступінь окиснення Гідрогену — +1, а Хлору — –1.)5. визначте електронну формулу Хлору в ступенях окиснення: –1, 0, +1, +3, +5, +7.6. Наведіть формули сполук Нітрогену з позитивним і негативним ступенем окиснення цього хімічного елемента.7*. Максимальна валентність та ступінь окиснення оксигену та Флуору відрізняються від номерів груп Періодичної системи, у яких вони розташовані. як ви вважаєте, чим це можна пояснити?

pptx
Додано
3 грудня 2020
Переглядів
273
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку