Матеріали презентації "З Україною в серці. Ці дні в історії України (січень - лютий)" може бути використано при проведенні годин спілкування в середніх та старших класах.
З Україною в серціПідгірненська ЗОШ І-ІІІ ступенів. Новомиколаївського району Запорізької області2019 Ці дні в історії України (січень – лютий)
Номер слайду 2
Україна – сильна і могутня!Береже нехай Її Господь. В Неї світле і святе майбутнє,Українським серцем є народ.“Незнання минулого не тільки шкодить пізнанню сучасного, але й ставить під загрозу всяку спробу діяти в сучасному”. (М. Блок)
Номер слайду 3
2 січня - День в’язня. Цей день присвячений всім людям, які за тих чи інших обставин опинились у місцях позбавлення волі.
Номер слайду 4
22 січня - День Соборності (день Злуки)В січні 1918 р. у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. На територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, лідерам цих двох держав було підписано поєднувальний договір «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.
Номер слайду 5
Універсал Директорії УНР про Злуку УНР та ЗУНР від 22 січня 1919 року.
Номер слайду 6
22 січня 2014, у День Соборности України, на Майдані пролилася перша кров. Приблизно о 06:30 на вул. Грушевського був убитий Сергій Нігоян. Сергію тепер назавжди 20 років… З цього відео 2014-го року він передає нам, як СВІЙ вже наказ, Шевченкові слова: «Борітеся – поборете!..»
Номер слайду 7
27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву - Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини
Номер слайду 8
29 січня - День пам’яті Героїв Крут29 січня 1918 року . Збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути. Учасники події : невеликий загін з боку Української Народної Республіки (близько 600 чоловік) і знаменита Червона гвардія Радянської Росії , яка значно перевищує своїх супротивників числом, бойовим потенціалом і досвідом.
Номер слайду 9
15 лютого - День пам’яті воїнів - інтернаціоналістів. Останню колону радянських військ з Афганістану було виведено 15-го лютого 1989-го року. Участь держави в цьому військовому конфлікті коштувало нам життя більше чотирнадцяти тисяч наших солдатів і офіцерів, здоров’я десятків тисяч військових.
Номер слайду 10
20 лютого - День Героїв Небесної СотніДень вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
22 лютого - Міжнародний день підтримки жертв злочинів. Уряд Англії 22 лютого 1990 року опублікував „Хартію жертв злочинів”. З того часу в усьому цивілізованому і демократичному світі відзначають день підтримки жертв злочинів.
Номер слайду 15
25 лютого - Перший офіційний Державний герб України25 лютого 1918 року в Коростені Українська Центральна Рада прийняла Тризуб за офіційний герб УНР. Сучасний герб держави Україна, один із чотирьох її офіційних символів поряд з прапором, гімном і Конституцією, було затверджено 19 лютого 1992 року.
Номер слайду 16
26 лютого - Початок війни Росії проти України. Ця війна прийшла в кожен дім ... здебільшого в кожен український дім, заглядаючи при цьому і в деякі будинки сусідньої держави. На сьогодні ця дата є офіційною - День кримськотатарського супротиву російській окупації
Номер слайду 17
Дні пам'яті22 січня – День Соборності27 січня – Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту29 січня – День пам'яті Героїв Крут15 лютого – День пам'яті воїнів – інтернаціоналістів.
Номер слайду 18
І нехай на світі кожен знає,Чують всі, дорослі і малі,Українське серце не вмираєБуде вічно битись на землі!!!