Презентація "З'їзд поневолених народів росії як передвісник розпаду російської імперії"

Про матеріал
Презентація "З'їзд поневолених народів росії як передвісник розпаду російської імперії"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

З'їзд поневолених народів росії як передвісник розпаду російської імперії

Номер слайду 2

“з’їзд поневолених народів” 21-28 вересня 1917 року; місце проведення - Київ; ініціатор - Українська Центральна Рада

Номер слайду 3

Будинок УЦР (нині Київський міський будинок учителя), де відбувався з’їзд

Номер слайду 4

4 вересня Тимчасовий уряд проголосив росію республікою АЛЕ усіма засобами намагався відтермінувати розгляд національного питання. Зрозумівши марність очікувань, діячі ЦР взяли на себе ініціативу проведення з’їзду. МЕТА: засвідчити прагнення перетворити “тюрму народів” – як тоді називали росію – на цивілізовану федеративну державу.

Номер слайду 5

Чому з’їзд був законним?присутні представники Тимчасового уряду і командування Київського військового округу;93 делегати від політичних організацій різних народівпрагнули незалежностіросія - федеративна республіка; рівноправ’я усіх народів.“Хай живе Російська федеративно-демократична республіка, нехай живуть федеративні держави Росії, нехай живуть свобідні народи, що трудяться для добра всесвітньої цивілізації!”.

Номер слайду 6

Позиція Українських делегатів щодо майбутнього облаштування росіїМихайло Грушевський, почесний голова з’їзду народів, чітко визначив позицію української сторони і свою концепцію федералізму:«Україна не йде через федералізм до самостійності, бо державна незалежність лежить не перед нами, а за нами. Ми вже раніше об'єднались з Росією як незалежна держава і своїх прав ніколи не зрікалися. … Ми не будемо казати, що ми любимо російську республіку, бо до сеї пори ми від неї нічого доброго для себе не бачили. … Наші симпатії може придбати той „палац народів“, який ми хочемо зробити з Росії».

Номер слайду 7

Рішення з’їзду:росія має стати федеративною демократичною республікою; кожен з народів росії має право на національно-персональну автономію;Утворено координаційний орган – Раду народів, де засідали по 4 делегати від кожного народу, що мав представництво на з’їзді. Місце перебування Ради народів - Київ.

Номер слайду 8

Як саме «облаштувати» автономію кожного народу?постанова «Про федеративний устрій Російської держави»,засуджувалася надмірна централізація законодавчої та виконавчої влади, це гальмувало розвиток держави. поряд з Всеросійськими Установчими зборами будуть скликані крайові Установчі збори для встановлення форм відносин з центральними органами, а також форм внутрішнього устрою автономної одиниці. Постанова «Про загальнодержавну та крайові мови» надавала рівноправного статусу національним мовам. Загальнодержавною визнавалася російська, в окремих державах, частинах федерації — одна або кілька крайових мов. Щодо школи, церкви і суду загальнодержавна мова не повинна була мати жодної переваги над іншими крайовими мовами.

Номер слайду 9

Після Жовтневого перевороту діяльність Ради припинилася: перед поневоленими народами постали інші завдання.

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.3
Оригінальність викладу
4.7
Відповідність темі
4.7
Загальна:
4.6
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
  1. Сторожук Оксана Богданівна
    Загальна:
    3.7
    Структурованість
    3.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    4.0
  2. Лустюк Юлія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Глодовська Людмила Олесандрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
9 жовтня 2022
Переглядів
3715
Оцінка розробки
4.6 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку