У презентації представлено:
• джерела забруднення повітря, води, ґрунтів та наслідки цих забруднень;
• глобальні екологічні проблеми та шляхи їх розв’язання;
• негативний вплив на здоров’я людини засобів захисту рослин.
Забруднення повітря, води, ґрунтів;застосування хімічних засобів захистурослин і здоров’я людини. Н. ШУТКО
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Вправа «Мікрофон»1. Які речовини входять до складу повітря?2. Яке значення для живої природи має кисень і вуглекислий газ?3. Яке значення має кисень для життєдіяльності людини? Яке джерело надходження кисню в атмосферу?
Номер слайду 5
Джерела забруднення атмосферного повітря
Номер слайду 6
Прокоментуйте малюнок «Викиди в атмосферу».
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Заходи боротьби із забрудненням повітря:економічні (в багатьох країнах світу фірми, що забруднюють повітря, платять дуже високі податки й штрафи);очищення вугілля від домішок до його надходження в печі ТЕС;альтернативні джерела енергії (заміна вугілля та мазуту ТЕС екологічним чистим паливом — газом);озеленення міст і селищ;безвідходне виробництво.
Номер слайду 9
Забруднення природних вод у результаті діяльності людини
Номер слайду 10
Витік нафти. Викиди підприємств. Добрива потрапляють в поверхневі і підземні води. Забруднення твердими відходами (пластик)Викиди продуктів життєдіяльності (каналізація)Зменшення запасів питної води. Непридатні місця для відпочинку. Зникнення тварин і рослин. Заростання і зникнення водойм. Спалахи хвороб. Погіршення смаку, кольору і запаху води. ВОДОЙМИ ТРЕБА БЕРЕГТИ
Номер слайду 11
Негативний вплив природних чинників і діяльності людини спричиняє деградацію ґрунту. Деградація ґрунту — це процес, що призводить до зниження родючості ґрунту.
Номер слайду 12
Основні заходи з охорони ґрунтів:запровадження правильних сівозмін;комплексне використання мінеральних і органічних добрив, внесення їх в оптимальній кількості;екологічно обґрунтоване зрошування;раціональний спосіб обробітку технікою;уникнення забруднення матеріалами з пластику тощо.
Номер слайду 13
Хімічні способи боротьби зі шкідниками, хворобами рослин і бур’янами. Сучасне сільське господарство використовує різноманітні хімічні засоби, які призначені для боротьби зі шкідниками та захворюваннями рослин, із бур’янами.
Номер слайду 14
• Чи використовують у вашій сім’ї хімічні засоби для боротьби з хворобами рослин, шкідниками та бур’янами? Які? Що ви знаєте про їх шкідливий вплив?
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Робота в групіГрупа 1. Як можна знизити рівень забруднення атмосфери, гідросфери, ґрунту?
Номер слайду 17
Група 2. Які матеріали, що використовує людина в побуті, можуть погіршувати якість життя? Як розв’язати проблему?
Номер слайду 18
Група 3. Як оцінюєте якість питної води, що споживаєте? Якій воді (джерельній, бутильованій, водопровідній, фільтрованій тощо) надаєте перевагу і чому?
Номер слайду 19
Підсумки. Негативними наслідками забруднення атмосфери є парниковий ефект, кислотні дощі та смог. Основними причинами забруднення ґрунту є застосування хімічних засобів захисту рослин, мінеральних добрив у великих дозах, водна і вітрова ерозія, виснаження гумусу. Забруднення води буває фізичне, хімічне, біологічне, теплове. Основними джерелами забруднення річок та вод Світового океану є надходження величезної кількості хімічних засобів, відходів виробництв, а також побутового сміття.
Номер слайду 20
Перейди за посиланнями та виконай вправи:https://learningapps.org/11215166https://learningapps.org/25647393https://learningapps.org/18345327