Майстер виробничого навчання Курс Світлана Михайлівна
Якщо у вас є домашня мережа Wi-Fi, вона обов’язково повинна бути закрита від сторонніх за допомогою пароля, навіть якщо вас не хвилює можливість використання мережі для виходу в Інтернет іншими людьми. Відсутність захисту домашньої мережі дає можливість проникнути на ваш комп’ютер і отримати доступ до конфіденційних даних.
Головне правило – це користуватися різними для кожного аккаунта паролями, які повинні бути довгими і стійкими до злому. Пароль не повинен складатися з звичайного словникового слова, так як кіберзлочинці часто діють за допомогою перебору слів за словником. Ідеальний варіант – якщо пароль буде складатися не тільки з букв, але і з цифр і навіть спеціальних символів. Ще більш стійким пароль можна зробити використовуючи букви різних регістрів – великі і маленькі. Таким чином, виходить, що безпека пароля безпосередньо залежить від його складності. Але, звичайно ж, пароль повинен бути таким, щоб ви змогли його запам’ятати. Тут можна піти на хитрість і скласти його з відомих тільки вам поєднань символів і цифр.
Управління великою кількістю паролів, які важко запам’ятовуються, не така вже й проста задача. В цьому питанні вам на допомогу можуть прийти програми з управління паролями. Серед таких програм можна виділити програму Keepass, що працює як в Windows, так і Mac OS X. Так само непоганим варіантом є програма 1Password, здатна генерувати паролі та здійснювати управління ними.
Ще один пристрій, який потребує захисту – це смартфон. В ньому зберігається величезний обсяг цінної інформації та особистих даних, починаючи від номерів телефонів і адрес, до фотографій і навіть облікових записів Інтернет-сторінок.
Останні версії операційної системи Android, починаючи від 4.0 і вище, вже включають в себе функції, використання яких дозволяє захистити вашу інформацію від зловмисника, тому установка додаткового програмного забезпечення не требує
По-перше, вам потрібно включити блокування смартфона за допомогою графічного ключа або PIN-коду.
Це можна зробити з налаштувань вашого пристрою.
По-друге, вам потрібно включити шифрування пам'яті телефону. Це також робиться з налаштувань. Якщо ваш пристрій працює під управлінням операційної системи Android 4.1.1 і вище, то крім шифрування вбудованої пам'яті, ви можете включити шифрування карти пам'яті. Це дозволить вам захистити інформацію на вашій карті пам'яті.
ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!