Презентація. "Захист України. Інтегрований курс." за новою модельною навчальною програмою. Модуль 3 "Роль медіа та штучного інтелекту в інформаційній війні."
Головне завдання предмету «Захист України»:формувати в себе оборонну свідомість та стійку громадянську позицію; розуміти у чому є важливість мати свою країну й жити в певній системі цінностей;усвідомити, чим кожен і кожна може бути корисним/корисною в захисті країни. ми маємо шукати баланс між практичними навичками, які має отримати дитина, і світоглядними речами, без яких ці практичні навички можуть ніколи не застосовуватися.
Номер слайду 3
11 клас. Модуль 3. Інформаційна війна 4. Роль медіа та штучного інтелекту в інформаційній війні
Номер слайду 4
11 клас4. Роль медіа та штучного інтелекту в інформаційній війни.4.1 Озброєні Chat. GPTУкраїна, з перевагою в озброєні, дедалі частіше намагається отримати вигоду за допомогою штучного інтелекту (ШІ), застосовуючи цю технологію в різні способи.. Розробники безпілотників часто звертаються до Chat. GPT як до "відправної точки" для інженерних ідей, наприклад нових методів зменшення вразливості до російського глушіння. Іншим військовим застосуванням ШІ - є ідентифікація ворожих цілей
Номер слайду 5
11 клас4. Роль медіа та штучного інтелекту в інформаційній війни.4.2.1 Використання ШІ для пошуку ворожих об’єктів. Оскільки російські солдати і військові блогери стали більш обережними у своїх публікаціях, прості пошуки будь-яких ознак розташування військ стали менш плідними. Однак, обробляючи велику кількість повідомлень та відео, ШІ-моделі можуть знайти потенційні підказки, об'єднати їх і потім видати ймовірне місце розташування системи озброєння або військ противника.
Номер слайду 6
11 клас4. Роль медіа та штучного інтелекту в інформаційній війни.4.2.2 Використання ШІ для пошуку ворожих об’єктів. Завдяки такому підходу "збирання пазлів" з використанням ШІ, зазвичай знаходять від двох до п'яти важливих цілей щодня. Після виявлення ці розвідувальні дані швидко передаються українській армії, в результаті чого деякі об'єкти знищуються. ШІ допомагає шукати ворожі війська й іншими способами. Команда моніторингової платформи Semantic. Force розробляє моделі, які у відповідь на текстові підказки ретельно аналізують певні повідомлення та зображення. Багато клієнтів Semantic. Force використовують таку систему для моніторингу настроїв громадськості щодо своїх брендів.
Номер слайду 7
11 клас4. Роль медіа та штучного інтелекту в інформаційній війни.4.3 Molfar, однак, використовує таку модель для нанесення на карту районів, де російські війська, ймовірно, мають низький моральний дух і недостатнє постачання, що може зробити їх легшою мішенню. ШІ знаходить для цього підказки на зображеннях, в тому числі знятих безпілотниками, а також у повідомленнях військових у соціальних мережах.
Номер слайду 8
11 клас4. Роль медіа та штучного інтелекту в інформаційній війни.4.4.1 Виявлення “зрадників” за допомогою штучного інтелекту. Використання ШІ допомагає українським агентам виявляти людей, "схильних до зради". Пропозиції заробити на геолокаційних знімках інфраструктури та військових об'єктів часто надходять на телефони українців, Людей, які намагаються працювати на цьому "ринку розвідувальних послуг", регулярно затримує українська розвідка СБУ.
Номер слайду 9
11 клас4. Роль медіа та штучного інтелекту в інформаційній війни.4.4.2 Виявлення “зрадників” за допомогою штучного інтелекту. Використовуючи ШІ, розроблений американською фірмою Palantir, українська контррозвідка шукає зв'язки у розрізнених масивах даних. Уявіть собі розлученого боржника, який ризикує втратити квартиру та опіку над дітьми. Він відкриває рахунок в іноземному банку, а його телефон був виявлений біля місця, яке згодом було обстріляне росіянами. На додаток до такого точкового з'єднання, ШІ проводить "аналіз соціальних мереж". Якщо, скажімо, гіпотетичний розлучений має сильні особисті зв'язки з Росією і почав приймати дзвінки від когось, чий телефон свідчить про вищий соціальний статус, то ШІ може підвищити його оцінку ризику.
Номер слайду 10
11 клас4. Роль медіа та штучного інтелекту в інформаційній війни.4.5.1 Надмірна віра в штучний інтелект — ще один ризик. Наскільки все це, зрештою, вплине на ситуацію, поки що незрозуміло. Є й занепокоєння. Одне з них полягає в тому, що ентузіазм щодо певних застосувань ШІ у сфері безпеки може відволікти ресурси, які могли б принести більше користі в інших сферах. Надмірна віра в штучний інтелект — ще один ризик, і деякі моделі на ринку, безумовно, переоцінені. Більш драматично, чи може ШІ виявитись негативним фактором, що впливає на ефективність України в полі бою?
Номер слайду 11
11 клас4. Роль медіа та штучного інтелекту в інформаційній війни.4.5.2 Надмірна віра в штучний інтелект — ще один ризик. Міжнародні дослідники занепокоєні можливістю Chat. GPT генерувати дезінформаційні та пропагандистські повідомлення. ОПОРА перевірила — справді, про псевдореферендум у Криму штучний інтелект видає десятьма тезами класичної російської пропаганди.