ПОРТРЕТ — це жанр образотворчого мистецтва, присвячений зображенню конкретної людини чи групи людей. На портреті зображується зовнішній вигляд конкретної, реальної, що існувала у минулому або існуючої в сучасному людини. Необхідна вимога, що висувається до будь-якого портрета, - передача індивідуального подібності.
Номер слайду 4
ПОРТРЕТ
Номер слайду 5
НАТЮРМОРТ (фр. nature morte - "мертва природа") - жанр образотворчого мистецтва, що показує неживі предмети, розміщені в реальному побутовому середовищі. У натюрморті зображуються предмети побуту, праці, творчості, квіти та плоди, бита дичина, виловлена риба тощо.
Номер слайду 6
НАТЮРМОРТ
Номер слайду 7
ПЕЙЗАЖ (франц. paysage, від pays - країна, місцевість), жанр образотворчого мистецтва, зображення природної чи перетвореної людиною природи, довкілля, землі з її характерними ландшафтами, видами гір, річок, лісів, полів, міст, історичних пам'яток, всього багатства природи.
Номер слайду 8
ПЕЙЗАЖ
Номер слайду 9
МАРИНА або морський пейзаж - це особливий жанр образотворчого мистецтва, де основним елементом картини є море. Термін походить від слова marinus (лат. «морський»)
Номер слайду 10
МАРИНА
Номер слайду 11
АНІМАЛІСТИКА - жанр образотворчого мистецтва, основним об'єктом якого є тварини. Головним завданням анімаліста може бути як точність зображення тварини, так і художньо-образні характеристики, включаючи декоративну виразність або наділення тварин властивим людям рисами, вчинками та переживаннями (наприклад, байки).
Номер слайду 12
АНІМІЛІСТИКА
Номер слайду 13
ФЛОРИСТИКА - жанр образотворчого мистецтва, присвячений зображенню рослин та квітів.
Номер слайду 14
ФЛОРИСТИКА
Номер слайду 15
СЮЖЕТНО-ТЕМАТИЧНИЙ жанр - традиційний жанр образотворчого мистецтва, що визначається колом тем і сюжетів з повсякденного приватного та суспільного життя людини, з селянського та міського (у минулому - дворянського, купецького тощо) побуту.
Номер слайду 16
СЮЖЕТНО-ТЕМАТИЧНИЙ ЖАНР
Номер слайду 17
БАТАЛЬНИЙ (від фр. bataille - битва) - жанр образотворчого мистецтва, присвячений темам війни та військового життя. Головне місце у батальному жанрі займають сцени сухопутних, морських битв та військових походів. Художник прагне часто розкрити історичний сенс військових подій, що зближує батальний жанр із історичним. А сцени військового побуту часто пов'язують його з побутовим жанром.