Завдання. Намалюй тварину в реалістичному стилі (на вибір: руду лисицю, слона, тигра). Матеріали та інструменти. Альбом, олівець, гумка, фарби, пензлики, палітра, баночка з водою. Поради. Щоб у реалістичному стилі грамотно намалювати будь-яку тварину, необхідно уважно розглянути будову її тіла, знайти співвідношення розмірів частин. Визнач пропорції фігури лисиці і наміть схему з геометричних фігур, якими позначені контури іі тіла.
Розпочати роботу над мистецьким проектом на тему «Жанри фотомистецтва». Поради щодо виконання проєкту: Зберіть інформацію про жанри фотомистецтва (пейзаж, портрет, натюрморт, анімалістика, репортаж, жанрова фотографія). Ознайомтесь з творчістю фотографів, які працюють в тому чи іншому жанрі (Пітер Лік, Юсуф Карш, Полетт Таворміна, Томас Мангельсен, Стів Мак. Каррі, Анрі Картьє-Брессон). Дізнайтеся про найвідоміші, найцікавіші фото роботи цих фотографів. Зберіть колекцію їхніх фото робіт (3-5 шт). Ознайомтесь з правилами роботи в тому чи іншому жанрі. Виконайте творчу роботу. Зробіть декілька фотографій в тому чи іншому жанрі. Оформіть проект. Презентуйте власний проект на уроці.
Хід роботи. На лист картону восковою крейдею щільно нанести яскраві плями. Або лист картону зафарбовути світлими яскравими плями, не змішуючи між собою. Після висихання фарби лист щільно натерти свічкою (віск/парафін). Покрити картон чорною тушшю або гуашшю з додаванням рідкого мила. Після повного висихання намітити малюнок. Зображення продряпувати гострим предметом (ручка, яка не пише, паличка, зубочистка). Продряпавши основні контури, займись опрацюванням деталей і заверши малюнок.
Завдання. Намалюй гірський краєвид (гризайль). Застосуй засоби художньої виразності графіки (лінія, пляма, штрих). Матеріали та інструменти. Альбом, чорна туш або чорна акварель, пензлі, баночка з водою. Гризайль – монохромне малярство, зображення, виконане повністю у відтінках одного тону, найчастіше сірого або коричневого. Тон – співвідношення світла й тіні. Це один із засобів передачі простору. Тональний масштаб – ряд сірих тонів, від білого до чорного.
Правила лінійної перспективи. Паралельні лінії, що віддаляються від спостерігача вдалину, зближуються і сходяться в одній точці – точці сходження, яка перебуває на лінії горизонту (вулиця в місті, алея парку, залізничні рейки, що йдуть вдалину). Однакові за розміром предмети та об'єкти при віддаленні від спостерігача здаються меншими (дерева, будинки вдовж дороги).
Правила повітряної перспективи. Предмети першого плану є чіткими й контрастними, вони детально промальовуються яскравими, насиченими кольорами. Предмети другого плану виглядають тьмяними, розмитими, промальовуються більш узагальнено, набувають холодних відтінків – від блакитного до фіолетового.
Завдання. Намалюй міський пейзаж. Передай глибину простору, застосуй правила лінійної та повітряної перспекиви. Матеріали та інструменти. Альбом, олівець, гумка, кольорові олівці або фломастери, маркери. Поради. Придумай образ міста, який хоче зобразити. Спочатку виконай пошукові ескізи та визнач, що буде зображено в центрі, на передньому і дальньому планах. Для того щоб передати простір, застосуй лінійну і повітряну перспективу. Добери відповідний колорит.
Хід роботи. Проведи лінію горизонту, визнач на ній місце розташування точки сходження. Відносно точки сходження зображуй вулицю з поділом на проїжджу частину і тротуар. Зроби побудову корпусу двох найближчих будинків з двох сторін вулиці. Площини будинків, які знаходяться з протилежних сторін відносно вулиці, будуть сходитись в одній точці на лінії горизонту. Промалюй деталі: вікна, двері та ін. Під час цієї роботи слідкуй за пропорційним скороченням розмірів предметів. Будуй та завершуй роботу на основі правил лінійної та повітряної перспективи.
Колорит. Колорит – гармонійне поєднання кольорів у художньому творі відповідно до задуму художника. Колорит допомагає художникові розкрити перед глядачем кольорове багатство світу, передати настрій у картині. Засобами колориту можна передати в пейзажах стан природи в різні пори року, часи доби, погодні явища – дощ, туман, сніг тощо. Колорит може бути теплим і холодним, світлим і темним, яскравим чи приглушеним, насиченим чи тьмяним, а також, спокійним і напруженим, радісним і сумним, нюансним і контрастним.
Декоративний пейзаж. Декоративним образам притаманні узагальненість, символічність і умовність зображення. У декоративному пейзажі відсутня повітряна перспектива. Усі предмети на передньому і дальньому планах зображені однаково чітко, без надання їм об'єму. Зображувані предмети й об'єкти стилізовані за формою і кольором. Відбувається спрощення форми предмета, застосовують локальні кольори. У композиції багато орнаментики.
Завдання. Створи декоративне панно за мотивами картини Густава Клімта з гудзиків на тонованому цупкому папері. Спочатку потренуйся малювати варіанти декоративних дерев. Матеріали та інструменти. Тонований цупкий папір або картон, олівець, нитки (для вязання або джгут) або крафтовий папір, ножиці, гудзики різних розмірів і кольорів, намистинки або бісер, клей силіконовий.
У марині зображаються кораблі, човни, прибережна місцевість. Проте головний герой марин - мінливе, таємниче море, з мерехтливим відображенням світла у воді, грою рефлексів під сліпучими сонячними променями або у вечірніх сутінках. Воно зачаровує спокійною урочистістю у штиль, вражає силою хвиль у бурю. Кольори моря, переважно сині й зелені, мають безліч різноманітних відтінків, адже у воді відображаються небо, сонце, скелі, проглядаються пісок, каміння, водорості.
Завдання. Варіант 1. Намалююй марину «Сонячна тиха гавань». Передай настрій прослуханих музичних картин (Клод Дебюссі. «Море», Морис Равель «Човен в океані»), застосуй повітряну перспективу, рефлекси. Матеріали та інструменти. Альбом, олівець, гумка, акварель, пензлики, палітра, баночка з водою, серветки. Поради. Відповідно до задуму розмісти на аркуші лінію горизонту. За допомогою різних живописних технік акварелі («по-мокрому», «по-сухому») передай ритм, прозорість морських хвиль. Створи колорит, який відобразить настрій краєвиду.
Хід роботи. Для початку потрібно зробити легкий, майже непомітний начерк олівця з позначенням горизонту і деяких деталей. На наступному етапі з’являється небо. Для цього потрібно частину листа вище за межу горизонту рясно змочити водою і після вбирання легкими мазками нанести світло-жовті, майже білі, мазки у вигляді хмар.Їх силуети можна позначити синім, потім промити кисть і розмити контури. Небо зафарбовується блакитною фарбою, позначаючи хмари. Наступний етап покаже, як красиво намалювати безпосередньо море. Великим круглим пензлем ретельно змішати блакитну акварель з водою. Потім на суху поверхню листа ковзними рухами потрібно нанести широкі та вузькі штрихи. Нерівна поверхня паперу покриється фарбами з пробілами, які імітуватимуть сонячні відблиски. На вологій поверхні хвиль можна позначити глибину невеликими синьо-зеленими мазками. По краю малюнка можна позначити розмиті силуети пагорбів суші. Для цього будуть потрібні фарби жовтих відтінків, до яких можна додати синій і рожевий. Після повного висихання фарб моря тонким пензлем промальовується бриж на воді та хвилі. Завершенням роботи буде доповнення картини контурами вітрильника, чайок або човнів з людьми. Чітко промальовувати ці деталі не потрібно. Так вони виглядатимуть більш натурально.
Завдання. Варіант 2. Намалююй марину. Зобрази море в холодній синій гамі (пензлем, пальцем або ватними паличками), а водорослі, корали, риб, медуз - контрастними кольорами (фломастери, гелева ручка або інше). Доповни обємними «морськими мешканцями». Матеріали та інструменти. Альбом, олівець, фарби, пензлики, ватні палички, палітра, баночка з водою, фломастери, гелева ручка , папір, ножиці, серветки.
Завдання. Створи фантастичний ландшафтний пейзаж «Океани зоряної галактики», застосуй нетрадиційну художню техныку (монотипія, штампування, набризкування тощо). Матеріали та інструменти. Альбом або кольоровий папір (темно синій, чорний), фарби, пензлі (круглі, плоскі), зубна щітка (для набризкування), файл, рідке мило (для монотипії), мочалочка або пожмаканий папір, палітра, баночка з водою, ножиці, клей ПВА.
Завдання 1. Намалюй реалістичний натюрморт з натури . Продумай композицію, гармонійне розташування предметів на столі. Передай світлотінь: полиск, тінь на предметах, тінь від предметів на столі. Матеріали та інструменти. Альбом, олівці різної твердості й м'якості (2 Т, Т, ТМ, М, 2 М), гумка.
Завдання 2. Намалюй реалістичний натюрморт з натури (акварель). Продумай композицію, гармонійне розташування предметів на столі. Передай світлотінь. Відобази вплив середовища на предмет зображення. Матеріали та інструменти. Альбом, олівець, гумка, акварель, пензлики, палітра, баночка з водою.
Жанри фотомистецтва. Стів Мак. Каррі. Нафтове родовище Аль-Ахмаді, Кувейтhttps://www.stevemccurry.com/ Серія фотографій на певну тематику , де треба постаратися закарбувати цікавий момент і вибрати вдалий ракурс. Це може бути фотонарис , який цілісно розповість про подію . Або єдиний кадр , що вміщає в себе весь задуманий сюжет.
Жанри фотомистецтва. Джекі Паркер. Веснаhttps://www.jackyparker.com/ Макрозйомка зазвичай передбачає зображення об'єкта масштабом 1:5 . Тут фотографу надана свобода вибору і дій. Іноді початківець фотограф під макрозйомкою розуміє зйомку з близької відстані. Це не так. Розташовуйте об'єкт якнайдалі , так ви уникнете спотворення і кривизни ліній.
Завдання. Зроби фотопортрет дорогої для тебе людини з кола рідних або друзів. Вибери локацію і реквізит, який «розкаже» про професійні інтереси, захоплення, хобі цієї людини. Обладнання: фотоапарат, смартфон. Поради. Пам'ятай, що якісна фотографія передбачає грамотний вибір:ідеї (сімейне фото відрізняється від зйомки реклами),локації (вибір міста зйомки, врахування оточення),ракурсу і композиції (точка зйомки, кут зору, плановість, правило третин),освітлення (джерело світла – природного чи штучного.
У кіномистецтві (так і в мистецті мультиплікації) немає єдиного загальноприйнятого набору жанрів, що дозволив би точно класифікувати усі фільми. Крім того, більшість художніх кінофільмів можна віднести одразу до кількох жанрів. Тому жанрове розмаїття кіномистецтва досить умовне. Проте твори кіномистецтва усе ж таки можна об'єднати в жанрові групи за особливостями сюжету та характером.
ПРИГОДНИЦЬКИЙ ФІЛЬМКОМЕДІЯ«Як козаки…» - серія веселих мультфільмів про захоплюючі пригоди, кумедні випадки та смішні ситуації з життя трьох запорозьких козаків на ім’я Грай, Око і Тур. Ці відважні воїни, здається, вміють усе — і куліш варити, і в футбол грати, і вкраїнських дівчат із неволі визволяти. В кожній новій серії козаки зустрічаються з людьми різних країн і епох, богами, піратами, чаклунами, і навіть з інопланетянами — і всюди їх чекають неймовірні перипетії та курйози. Проте завдяки своїй винахідливості, кмітливості, силі та неперевершеному почуттю гумору троє друзів виходять переможцями з будь-якої ситуації.«Як козаки…» (1967-1995) https://pustunchik.ua/ua/video/cinema/iak-kozaky-vsi-serii
«Книга-мандрівка. Україна» (2018-2020) https://www.youtube.com/@Knyga-mandrivka/playlists Події, про які думають: «Як таке взагалі могло статися?» — наш профіль. Шевченко-гіпстер, козак-чаклун, швачка, яка отримала «Оскар» — кожен епізод — нове відкриття. Ми хочемо, щоб історія була не заняттям для професорів у запилених бібліотеках, а розвагою та задоволенням!) «Книга-мандрівка. Україна» почалася з книги про українців, яка стала бестселером. А серіал «Книга-мандрівка. Україна» вже має понад 10 мільйонів переглядів на You. Tube. НАВЧАЛЬНИЙ ФІЛЬМ