Презентація "Життєвий і творчий шлях Івана Петровича Котляревського" може бути використана на уроках української літератури у 9 класі при вивченні творчості І.Котляревського.
9 вересня 1769 року в Полтаві народився Іван Петрович Котляревський
Номер слайду 4
Мальовниче українське місто назавжди стало для нього символом домашньогоь затишку, і він щоразу повертався сюди, щоб відновити сили для подальшої боротьби.
Номер слайду 5
А трохи згодом - посаду домашнього вчителя в поміщиків. 1789 року, не закінчивши навчання в духовній семінарії, майбутній письменник дістав посаду дрібного службовця.
Номер слайду 6
Цього ж року Котляревські внесені до списку дворян.
Номер слайду 7
Вивчивши в семінарії грецьку й латинську мови, юнак прочитав в оригіналі Горація, Овідія, Вергілія.
Номер слайду 8
Можливо, ще тоді вперше постали в його уяві образи славних троянців і бунтівливого Енея.
Номер слайду 9
Служив у війську, дістав звання штабс-капітана, був людиною високої військової доблесті. Брав участь у російсько-турецькій війні. Мав нагороди.
Номер слайду 10
Іван Петрович 1810 року вийшов у відставку в чині капітана, став наглядачем Будинку виховання дітей бідних дворян (у Полтаві), на якій перебував майже до кінця життя.
Номер слайду 11
У 1812р. він сформував український козацький полк на війну з Наполеоном
Номер слайду 12
У 1813-1814 роках працював у Дрездені й Петербурзі. У 1818 році став членом масонської ложі "Любов до істини"
Номер слайду 13
Був обраний членом Харківського товариства любителів красного письменства
Номер слайду 14
Іван Котляревський у 1818-1821 роках працював директором Полтавського театру. Сприяв викупу з кріпацтва актора М. Щепкіна. З 1827 по 1835 роки І. Котляревський був попечителем Полтавського благодійно-лікувального закладу
Номер слайду 15
Іван Петрович Котляревський помер 10 листопада 1838 р. Було йому 69 років. Похований у Полтаві."Все сумує",- сказав молодий Тарас Шевченко у вірші "На вічну пам'ять Котляревському", в якому пророкував безсмертя авторові "Енеїди"
Номер слайду 16
Творча спадщина І. Котляревського - це поема "Енеїда", п'єси"Наталка Полтавка" і "Москаль-чарівник", послання-ода "Пісня на новий 1805 год пану нашому.....", переклади, переспів вірша Сапфо "Ода Сафо"
Номер слайду 17
Будеш, батьку, панувати,Поки живуть люди;Поки сонце з неба сяє,Тебе не забудуть!" Тарас Шевченко