2010 року опублікувала перший прозовий роман «Записки українського самашедшого», що став одним з лідерів продажу серед українських книжок у 2011 році. Почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. Відмовилась від звання Героя України та премії «Золотий письменник України» відповівши: «Політичної біжутерії не ношу!»
1990- США _ Всесвітній конгрес “Ліна Костенко - поет і мислитель” 1994 - “Інкрустації” - премія імені Франческа Петрарке. 1998 – медаль Святого Володимира (Світовий конгрес українців в Торонто) У 2015 році мала планета Сонячної системи № 290127 отримала назву Ліна Костенко Геніальній Ліні Костенко –91рік. Поетесу номінують на Нобелівську премію
Народилась у родині вчителів у 1930 році. 19.03. У 1936 році родина перебралась із Ржищева до Києва, де майбутня поетеса закінчила середню школу. Після закінчення середньої школи навчалася в Київському педагогічному інституті, а згодом — у Московському літературному інституті імені О. М. Горького, який закінчила в 1956 році.
8 квітня 1963 р. на ідеологічній нараді секретар ЦК КПУ з ідеології А.Скаба заявив: «Формалістичні викрутаси зі словом неминуче призводять до викривлення і затемнення ідейно-художнього змісту твору. А що справа саме така, свідчать деякі твори молодих поетів М.Вінграновського,І.Драча, Л.Костенко». Це був сигнал до погрому покоління шістдесятників.
1965 — Л. Костенко підписала лист-протест проти арештів української інтелігенції. Була присутня на суді над М. Осадчим і М. Зваричевською уЛьвові. Під час суду над братами Горинями кинула їм квіти . Разом з І.Драчем звернулася до редакції журналу «Жовтень» (тепер «Дзвін») і до львівських письменників з пропозицією виступити на захист заарештованих. Письменники не зважилися на протест, але подали в суд клопотання з проханням передати на поруки Б. Гориня як наймолодшого з заарештованих. Усе це не вплинуло на перебіг судів, але мало величезне моральне значення.
Інкрустації Я вам цей борг ніколи не залишу. Ви й так уже, як прокляті , в боргах. Віддайте мені дощ. Віддайте мені тишу. Віддайте мені ліс і річечку в лугах. Віддайте мені сад і зірку вечорову. І в полі сіяча, і вдячну щедрість нив. Віддайте мені все. Віддайте мені МОВУ, Якою мій народ мене благословив.
Кодекс честі – заповідь нащадкам 1.Людині бійся душу ошукать, Бо в цьому схибиш - то уже навіки. 2. Зробити щось, лишити по собі… Щоб тільки неба очі голубі Цю землю завжди бачили в цвітінні. 3. Любіть травинку і тваринку, І сонце завтрашнього дня. 4. Є для серця така покута: Забувати скоріше зло. 5.Не забувайте незабутнє, І не знецінюйте коштовне, Не загубіться у юрбі.