Презентація ."Життя розміром у 28 років(біографія В.Симоненка)"

Про матеріал
Дана презентація - це короткий огляд життєвого та творчого шляху Василя Симоненка ,витязя української поезії.Тут можна знайти спогади сучасників поета,уривки з його віршів ,світлини. На кожному слайді уривок із поезії В.Симоненка ,що визначає основний задум кожної сторінки презентації,а в кінці роботи - афоризми великого майстра слова,що можуть стати дороговказом у дорослому житті кожного українця.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Витязь української поезії Життя розміром у 28 років…

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Пахне сонцем наше грішне небо, В сонці твоє полум’я руде. Ми всі прийдемо на той світ до тебе, Тільки Україна хай не йде! Іван Драч “Василеві Симоненку” “Я – українець. Ось і вся моя автобіографія”. В.Симоненко

Номер слайду 4

Народився 8 січня 1935р. в селі Біївцях Лубенського району на Полтавщині. Закінчив факультет журналістики Київського університету (1957) і працював в обласній газеті «Черкаська Правда» і «Молодь Черкащини». Батьківська хата у Біївцях Хата-музей Василя Симоненка "...І я могутньо розправляю крила..."

Номер слайду 5

“Не докорю ніколи і нікому” Був високий на зріст і дуже худий, як сонях, що випнувся з-поміж інших на цілу голову. Він швидко оглядав усіх своїм проникливим поглядом, ніби зазирав у душу кожного: скільки-то добра чи зла таїться там Микола Сом, товариш Симоненка Син мужицький. Золоте коріння. Одчайдушна блискавка брови Іван Драч Жодного слова брехні, Жодного грама підступництва… М. Вінграновський У колі близьких та друзів

Номер слайду 6

Мати Василя Симоненка — Ганна Федорівна Щербань, проста селянська трудівниця. Живучи у традиційно мудрому оточенні своїх односельців, засвоїла і їхню кмітливість, і велику любов до рідної мови, яку щедро дарувала синові, аби потім він, помноживши її своїм талантом, передав людям у чистих гранях поезії. З раннього дитинства Василько лишився батьківської турботи — батько пішов із сім'ї. Увесь життєвий тягар ліг на плечі його мами, бабусі та дідуся. Василько з мамою

Номер слайду 7

Ніжні та щирі почуття були у Василя Симоненка до Люсі-малюсі (так ласкаво називав він свою дружину). Багато чудових творів було присвячено саме їй. Василь із сином Син Василя Симоненка — Лесь (Олесь) народився 22 лютого 1958 року. Як і кожен батько, Василь був дуже щасливий. Симоненко із дружиною “І будеш ти у кожному диханні…”

Номер слайду 8

“У класі Вася виділявся серед учнів, по-перше, своїм бідним одягом, по-друге, розумом. Навіть учителі не читали стільки книжок, як наш найкращий учень”. Уляна Миколаївна Демченко “Для мене світ - велика мудра книга…”

Номер слайду 9

Псевдоніми: В.Щербань, С.Василенко, Симон “Я жив не раз і не в одній оправі”

Номер слайду 10

Номер слайду 11

“ЛЕБЕДІ МАТЕРИНСТВА”- заповіт на всі віки. Звучить голос Василя Симоненка Лебідь - символ повноти задоволення бажань; краси, вірного кохання; вродливої дівчини; щасливого дитинства.

Номер слайду 12

1941р. 1950р. 1952р. 1956р.

Номер слайду 13

1960р. 1957р. 1958р. 1958р.

Номер слайду 14

Василю Симоненку посмертно присуджено Державну премію ім. Т.Шевченка (1995р.) “Піду блукать по всесвіту широкім …”

Номер слайду 15

У 1963р. його жорстоко побили працівники міліції залізничної станції імені Т. Шевченка (у зв’язку з тим, що влада всіляко боролась з поетом, можна зробити висновок, що це побиття не було випадковим) 14 грудня 1963 р. перестало битися серце В. Симоненка. Похований у Черкасах. Пам'ятник поетові, Черкаси

Номер слайду 16

У Черкасах існує літературно-меморіальний музей Василя Симоненка. У 1965 році на громадських засадах створено музей в селі Біївці в хаті, де народився поет. Ім'ям поета названі вулиці у багатьох містах України. Літературно-меморіальний музей ім. В.Симоненка у Черкасах Музей у с.Біївці 25 грудня 2008 року Національний банк України випустив в обіг пам'ятну монету номіналом 2 гривні, присвячену поету.

Номер слайду 17

Його слова візьмемо у доросле життя 2)Вічна мудрість простої людини В паляниці звичайній живе. 3)Можна прострелити мозок, що думку народить. Думки ж — не вбить. 4) Прийшла любов непрохана й неждана — Ну як мені за нею не піти? 6)  Той ніколи не доскочить слави, Хто задля неї на землі живе. 7) Щасливий той, хто хоче мало від життя: він ніколи не розчарується в ньому. 1) Ми — не безліч стандартних «я», а безліч всесвітів різних. 5) Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!

Номер слайду 18

“НЕМАЄ СМЕРТІ, І НЕ ЖДІТЬ – НЕ БУДЕ…” І в сіру ніч, коли мене не стане, Коли востаннє римою зітхну, Я не помру, лиш серце в грудях стане, Схолоне кров, а я навік засну…- промовляє і сьогодні до нас витязь української поезії Василь Симоненко…

Номер слайду 19

Використані джерела     1. Сом М. З матір'ю на самоті.—К., 1990.      2. Ротач П. Грудочка любимої землі. Василь Симоненко і Полтавщина.— Опішнє, 1995.      3. Яременко В. Крик двадцятого віку//Дніпро. —1995. — №1.     4. Історія української літератури XX століття: У 2 кн./ За ред. В. Г.Дончика.—К., 1998. 5. http://uk.wikipedia.org/wiki/ 6.http://www.ukrlib.com.ua/bio/printout.php?id=300

ppt
Додано
27 лютого 2020
Переглядів
1638
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку