Мета уроку. Навчальна: вивчити будову шкіри та її похідних установити відповідність будови шкіри її функціям. Розвивальна: розвивати образне і логічне мислення, вміння досліджувати біологічні об’єкти й робити висновки. Виховна: формувати здоров’язберігаючі компетентності учнів, виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я і здоров’я оточуючих.
Уявіть собі, що вчені розробили із спеціального матеріалу тканину- тонку, міцну, але при цьому еластичну, пористу, але в той же час водонепроникну. Уявіть також, що ця тканина може зігрівати, у разі потреби і охолоджувати. Вона розпізнає температуру і "відчуває" дотики, забезпечує ефективний захист у навколишньому середовищі, при цьому сама себе змащує і ремонтує! Такий винахід був би дивом технологій, чи не так? Все це і багато чого іншого може робити наша шкіра.
Дерма(власне шкіра)еластинколаген. Сосочковий шарутворює виступи - сосочки. Сітчастий шар утворений переплетенимиу вигляді сітки товстими волокнами. Малюнок із папілярних лінійу кожної людини індивідуальний. Дерма пружна завдякигладком’язовим волокнамi вмісту білківрецепторпотова залозасальна залозаволосяна сумкакровоносні судининервилімфатичні судини
Поміркуйте. З 1 січня 2015 року в Україні громадянам офіційно почали видавати біометричні паспорти. Цей документ відрізняється від звичайного паспорта тим, що в ньому вбудований спеціальний мікрочіп, що окрім основних даних може містити двовимірне фотографічне зображення власника паспорта, зображення райдужної оболонки ока та відбитків пальців. Завдяки чому шкіра є своєрідним біометричним документом людини?
Потові залозиберуть початок на межі сітчастого шару і підшкірної жирової клітковини. Функції виділення поту,охолодження поверхні тіла. Кількість потових залоз – біля 2,5 млн. Щодоби виділяється 500 мл поту ( у спеку – до 3 л)клубочокпотова пора. Склад поту:98% води,сечовина, амоніак, сіль Na. Cl
Це цікаво. Волосся виростає на 12 мм в місяць . Окремі волосини живуть сім років. Якщо ніколи не стригти волосся, воно можуть вирости до 107 см . У жінок волосся довше, ніж у чоловіків. Волосся росте швидше влітку і під час сну . Волосся росте швидше у віці від 16 до 24 років . У жінок у віці від 40 до 50 років може випасти до 20% волосся . З віком волосся стає сухіше.
ДОГЛЯД ЗА ШКІРОЮКожна жінка мріє, щоб її обличчя сяяло чистотою та свіжістю. Виявляється, щоб досягти чудового результату, зовсім не обов'язково стати завсідником дорогих салонів і купувати найдорожчі засоби з догляду за шкірою обличчя. Потрібно просто дотримуватися простих правил, і тоді твоя шкіра надовго збережеться в чудовому стані.1. Багато води. Намагайся пити якнайбільше води: вона зволожує твою шкіру зсередини.2. Очищай шкіру обличчя. Не забувай змивати косметику з обличчя перед сном. Перед тим, як наносити на обличчя косметичні засоби, не забувай як слід очистити шкіру. Крім того, запам'ятай, що косметика – предмет індивідуального користування, а значить, використовувати чужу косметику категорично не можна.
3. Зволожуй шкіру перед сном. Під час сну шкіра оновлюється й відновлюється. Подбай про неї перед сном: використовуй спеціальні нічні креми, які зволожують і живлять шкіру.4. Волосся – джерело пилу і бруду. Пил і бруд осідає на волоссі дуже швидко, тому прибирай волосся з обличчя. При використанні засобів для укладання волосся намагайся убезпечити обличчя, щоб не було подразнень на шкірі.5. Косметичні процедури можна робити не частіше 2 разів на місяць. Якщо ти робиш чистку обличчя або пілінг частіше, то стан шкіри може помітно погіршитися.
6. Використовуй домашні рецепти. Маски з овочів і фруктів, бавовна, просочена молоком, скраб із цукру та оливкової олії – всі ці бабусині рецепти дуже корисні для шкіри.7. Здоровий спосіб життя. Якщо ти хочеш, щоб твоя шкіра виглядала свіжою й відпочилою – спи не менше 7-8 годин на добу. Дуже корисні й прогулянки на свіжому повітрі, а от куріння і зловживання спиртними напоями дуже негативно позначаються на стані шкіри.