Презентація "Знайомство з баскетболом" 3 клас

Майже кожна дитина - це невичерпне джерело енергії. Хлопцям подобаються рухливі ігри, а якщо їх зацікавити, то і спорт. Лікарі радять не затягувати зі знайомством школяра зі спортом, адже від фізичної активності, що відповідає його віку, залежить розвиток і формування тіла, тонус, координація.Командний вид спорту вчить дитину багато чому, у тому числі - щоб досягати успіхів, людина повинна вміти взаємодіяти з іншими.Баскетбол – олімпійський вид спорту. Він являє собою спортивну командну гру з м’ячем, мета якої закинути в корзину суперника м’яч більшу кількість разів, ніж команда суперника за встановлений час. В цій презентації містяться короткі відомості про баскетбол з метою заохочення дітей до занять спортом.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Знайомство з баскетболом. Підготувала вчитель фізичного виховання СЗШ №184 м. Києва Вовк Н. В.

Номер слайду 2

Зайомтесь : Джеймс Нейсміт - канадсько-американський викладач, тренер і новатор, творець баскетболу. Нейсміт працював викладачем фізичного виховання Спрінгфілдській міжнародної тренувальної школи в США. У пошуках збільшення фізичних навантажень студентів в зимовий час у 1891р. він придумав таку гру з м'ячем в залі

Номер слайду 3

Баскетбо́л (англ. basketball ) basket — «кошик» і ball — «м'яч»,  — спортивна командна гра з м'ячем, який закидують руками в кільце із сіткою (кошик), закріпленою на щиті.

Номер слайду 4

Баскетбольний м'яч — це наповнений повітрям м'яч сферичної форми для гри у баскетбол. Баскетбольні м'ячі вар'юються у розмірах від дуже малих рекламних примірників діаметром у кілька дюймів до надвеликих. Розмір. Тип. Обсяг3 Міні56-57 см5 Юнацький69-71 см6 Жіночий72-74 см7 Чоловічий75-76 см. У різних вікових групах використовують м'ячі різних розмірів. Усталеними стандартами є: У різних вікових групах використовують м'ячі різних розмірів. Усталеними стандартами є:

Номер слайду 5

Висота щита 3 метри 5 сантиметрів (10 футів) над майданчиком. «Кошики» — металеві кільця діаметром 45 см з мотузяною сіткою без дна. Баскетбол є олімпійським видом спорту.

Номер слайду 6

Розміри майданчика28×15 м.

Номер слайду 7

Склад команд: Грають дві команди по 5 осіб.

Номер слайду 8

Правила гри.(скорочено)Тривалість гри — чотири періоди по 10 хвилин, з двохвилинними перервами між першою та другою і третьою й четвертою чвертями, та великою перервою у 15 хвилин між другим та третім періодом. Переможцем визнається команда, якій вдалось більше число разів закинути м'яч у «кошик» супротивників.

Номер слайду 9

М'ячем грають тільки руками. Бігти з м'ячем, не ударяючи їм в підлогу, навмисно бити по ньому ногою, блокувати будь-якою частиною ноги або бити по ньому  кулаком — ​​порушення. Випадкове ж зіткнення або торкання м'яча стопою або ногою не є порушенням. Гравці поділяються на центрових, нападаючих та хахисників. Заміну під час гри моно робити необмежено. Суддя має право продовжувати гру якщо в команді є не меньше двох гравців. Гравець під час гри не може закидати м'яч у своє кільце. Це є порушенням правил. Переможцем в баскетболі стає команда, яка після закінчення ігрового часу набрала більшу кількість очок. При рівному рахунку після закінчення основного часу матчу призначається овертайм (зазвичай п'ять хвилин додаткового часу). За одне влучення м'яча в кільце може бути зарахована різна кількість очок:1 очко — кидок зі штрафної лінії;2 очки — кидок з середньої або близької дистанції (ближче триочкової лінії);3 очки — кидок з-за триочкової лінії на відстані 6м 75см . Гра офіційно починається спірним кидком в центральному колі, коли м'яч правильно відбитий одним з гравців.

Номер слайду 10

Порушення Аут — м'яч вийшов за межі ігрового майданчика. Пробіжка — гравець, який контролює «живий» м'яч, здійснює переміщення ніг понад обмеження, встановлене правилами. Порушення ведення м'яча, що включає в себе проніс м'яча, подвійне ведення. Три секунди — гравець нападу перебуває в зоні штрафного кидка більше ніж три секунди у той час, коли його команда володіє м'ячем у зоні нападу. П'ять секунд — гравець при виконанні вкидання не розлучається з м'ячем впродовж п'яти секунд. Вісім секунд — команда, що володіє м'ячем із зони захисту не вивела його в зону нападу за вісім секунд.24 секунди — команда володіла м'ячем понад 24 секунди. Тоді м'яч віддається команді суперника. Опікуваний гравець — гравець тримає м'яч більше п'яти секунд, у той час як суперник його щільно опікає. Порушення повернення м'яча в зону захисту — команда, що володіє м'ячем у зоні нападу, перевела його в зону захисту.

Номер слайду 11

Фоли. Фол в баскетболі — недотримання правил, викликане персональним контактом або неспортивною поведінкою. Серед видів фолів є такі як:1.персональний; 3.неспортивний; 2.технічний; 4.дискваліфікуючий.

Номер слайду 12

Суддя в баскетболі. В баскетболі зарахування кидків, або фіксування порушень суддя показує жестами.

Номер слайду 13

Гравець, який отримав 5 фолів (6 фолів у НБА) в матчі повинен покинути ігровий майданчик і не може брати участь у матчі (але при цьому йому дозволяється залишитися на лаві запасних). Гравець, що отримав дискваліфікуючий фол, повинен залишити місце проведення матчу (гравцеві не дозволяється залишитися на лаві запасних).