Зображення на площині. Шарж і карикатура у портретному жанрі “портрет”. Виконання навчальної роботи за уявою “ДРУЖНІЙ ШАРЖ”
Номер слайду 2
Мета: повторення і закріплення знань з жанру портрет;знайомство з видами сатиричного жанру: карикатурою і шаржем;формування навичок і вмінь у створенні сатиричних образів людини;розвиток мистецькознавчих знань і творчих здібностей.
Номер слайду 3
Карикату́ра (італ. caricatura, від caricare — перевантажувати, перебільшувати) — навмисне смішне або спотворене зображення предмету або особи. Комічного ефекту в карикатурі досягають за допомогою перебільшення найбільш характерних рис образу коштом другорядних. Майстер, який створює карикатури, називається карикатуристом.
Номер слайду 4
Шарж (фр. la charge) — різновид карикатури, в якому зберігається подібність з об'єктом зображення, сатиричні тенденції поступаються перед м'яким, доброзичливим гумором. Автошарж — малюнок, створений самим художником, близький до автопортрета
Номер слайду 5
1. Портретний - коли малюється тільки чийсь портрет.2. Сюжетний - створюється певний сюжет із вчинками, захопленнями якоїсь особи.3. Груповий - зображується відразу кілька людей, причому вони об'єднані на малюнку спільною ідеєю.4. Предметний - коли зображується з гумором який-небудь предмет, наприклад, улюблений автомобіль або комп'ютер.5. Шаржі на тварин - з гумором малюються домашні улюбленці. Види шаржу:
Номер слайду 6
ПОРТРЕТНИЙ
Номер слайду 7
СЮЖЕТНИЙ
Номер слайду 8
ГРУПОВИЙ
Номер слайду 9
Номер слайду 10
ПРЕДМЕТНИЙ
Номер слайду 11
ШАРЖІ НА ТВАРИН
Номер слайду 12
Номер слайду 13
1. Політична – охоплює різноманітні сторони політичного життя суспільства (міжнародні відносини, політичну ситуацію, вибори, тощо)2. Побутова – охоплює соціальні проблеми (культурно-побутові умови, торгівлю, виховання дітей та інше)3. Гумористична – відображає гумористичну ситуацію, в якій відсутній гострий конфліктний зміст. Види карикатур: