Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Обладнання: фізична карта України, карта «Фізико - географічне районування України », презентація «Зона лісостепу», географічний атлас для 8 класу, контурні карти.
Лівобережно-Дніпровський край. Охоплює значну частину Придніпровської низовини, міститься на території Полтавської, Київської, Черкаської, Чернігівської, Сумської і Харківської областей. Тут поширені лісостепові і лучно-степові низинні ландшафти. Незначного поширення набули борові, заплавні та заболочені місцевості.
Східноукраїнський (Середньоруський) край. Займає невелику крайню північно-східну частину території України. На півночі вона межує із зоною лісів, на півдні — із степовою зоною. Східна і північно-східна межі цієї провінції збігаються з державним кордоном України з Росією. Вона охоплює східну і північно-східну територію Сумщини і північний схід Харківщини. Тут поширені лісостепові височинні ландшафти.
Канівський природний заповідник Ка́нівський приро́дний запові́дник — природний заповідник в Україні. Розташований у межах Черкаської області, неподалік від міста Канева, на правому березі та заплавних островах Дніпра. Межує безпосередньо з Чернечою горою — місцем поховання Т. Г. Шевченка. Площа 2027 га. Створений 30 липня 1923 року на базі Канівського навчально-дослідного лісового господарства. Є структурним підрозділом Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Основні функції заповідника — охорона еталонних та унікальних природних комплексів лісостепу, збереження біорізноманіття, спостереження за зміною природних процесів.
Природний заповідник «Михайлівська цілина»Миха́йлівська цілина́ — степовий природний заповідник в Україні. Розташований у межах Сумської області, на заході Лебединського району, на північний захід від села Степового, та частково в межах Недригайлівського району. Створений у 1928 році. Площа на час створення — 202,5 гектари. До 2009 року був філією Українського державного степового природного заповідника; указом президента України від 11 грудня 2009 року виокремлений у заповідник, зі збільшенням площі до 882,9 га. Охороняється єдина в Україні цінна ділянка лучного степу в лісостеповій зоні.
Ічнянський національний природний паркІчня́нський націона́льний парк — національний парк в Україні. Розташований неподалік від міста І́чня Чернігівської області, у верхів'ї річки Удай. Парк створено з метою збереження, відтворення та раціонального використання характерних типових лісостепових природно-ландшафтних та історико-культурних комплексів.
Національний природний парк «Гомільшанські ліси»Національний природний парк «Гомільша́нські ліси» — природоохоронна територія в Харківській області. Був створений указом Президента України Леоніда Кучми від 6 вересня 2004 року № 1047. Парк розташовано у мальовничому куточку лівобережної України, у долині річок Сіверський Донець та Гомольша, на відстані 45 км від міста Харкова. Загальна площа парку становить 14314,8 га, із них у постійному користуванні парку знаходиться 3377,3 га. Парк було створено з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових і унікальних лісостепових природних комплексів долини р. Сіверський Донець.
Диктант «Так чи ні» 1. Найбільшими річками лісостепу є Дніпро, Прип’ять, Десна. 2. Континентальність клімату зростає із заходу на схід. 3. У заповіднику «Михайлівська цілина» охороняється лучний степ у лісостеповій зоні. 4. Болота лісостепу багаті на бурштин. 5. Сірі лісові ґрунти сформувалися на лесах. 6. Лісові масиви переважно складаються із дуба і граба. 7. У лісостепу багато ставків. 8. Річки лісостепу мають змішане живлення. 9. Лісостеп займає 25% території України. 10. Лісостеп - перехідна зона між лісовою зоною і степом. 11. У межах лісостепової зони знаходиться Донецький кам’яновугільний басейн. 12. У лісостеповій зоні знаходиться багато озер.
Диктант «Так чи ні» 13. У Канівському заповіднику поєднується історія народу і історія природи. 14. У зоні лісостепу створено два природні заповідники. 15. У лісостепу переважають дерново-підзолисті грунти. 16. Під лісовою рослинністю сформувалися каштанові грунти. 17. У Східноукраїнському краї поширені лісостепові височинні ландшафти. 18. У Лівобережно-Дніпровському краї поширені лісостепові низовинні ландшафти. 19. У лісостеповій зоні добувають нафту і газ. 20. У лісостепу є значні поклади бурого вугілля. 21. Лівобережний лісостеп лежить на Придніпровській низовині. 22. Правобережний лісостеп лежить на Придніпровській і Подільській височинах. 23. Клімат лісостепу субтропічний. 24. Зволоження у лісостеповій зоні недостатнє.