Презентація "Особливості сюжету та композиції роману "Собор Паризької Богоматері""

Про матеріал

Презентація розроблена до теми В.Гюго "Собор Паризької Богоматері". У ній розміщено інформацію про головних героїв твору, а також композиція роману, відео-матеріали, що стануть у пригоді на уроці.

Перегляд файлу

image


image


imageОсобливості сюжету та композиції роману

«СОБОР ПАРИЗЬКОЇ

БОГОМАТЕРІ»

image

image
«Bellе» у виконанні В. Харчишина, О. Пономарьова та Фагота.

image

image
Уривок із мюзиклу «Belle»

image

Тема твору

imageУ романі «Собор Паризької Богоматері» Віктор Гюго розвиває теми кохання, краси, протистояння в людині християнських догм та людських слабкостей, торкається проблеми народу та народної непокори. Зображує середньовічну Францію на порозі доби Відродження.

image
imageГоловні герої

image

image image

Квазімодо – глухий горбун,    20-річний сирота, дзвонар Собору Паризької Богоматері.

Клод Фролло – 36 років,

image image

П’єр Гренгуар – поет і    Феб де Шатопер – капітан, філософ, який    офіцер, який любив приєднався до волоцюг.   жіночу компанію.

Фролло де Молендіно – школяр, молодший брат Клода.

imageКлопен Труйльфу – король бродяг та жебраків.

Фльор-де-Ліс – дівчина із знатної родини, наречена Феба.

Проблематика

imageВ. Гюго показав, як кохання і краса, собор вплинули на душі Клода Фролло і Квазімодо. Загальнолюдські проблеми:

кохання, смерть, зрада, відданість.

Сюжет і композиція. Роман складається з 11 книг. Перші шість – розгорнута експозиція. Гюго знайомить читача з місцем подій та головними героями. Усі події в експозиції відбуваються протягом трьох днів на початку січня 1482 року. З нагоди дня Богоявлення і свята блазнів на Гревському майдані Квазімодо обирають «королем блазнів»; П’єр Гренгуар у Палаці правосуддя ставив свою містерію; юна красуня Есмеральда танцює на площі зі своєю кізкою Джалі. Того ж вечора

imageКвазімодо з Клодом намагається викрасти циганку. Викраденню циганки заважає капітан королівських стрільців Феб, який підкорює серце Есмеральди. У Дворі чудес вона бере чоловіком

Гренгуара, рятуючи його від шибениці.

imageРозділ IV «Сльоза за краплю води» книги 5-ої є зав’язкою. Квазімодо затримали жандарми і засудили до покарання біля ганебного стовпа за те, що він намагався викрасти циганку. Його побили, всі сміялися з горбуна, а Есмеральда принесла йому попити.

imageКниги VII–X широко представляють розвиток дії. Автор показує як вплине доброта, проявлена Есмеральдою до дзвонаря Квазімодо, на його долю. Есмеральда кохає ротмістра Феба, але капітан мріє одружитися з шляхетною Фльор-де-Ліс. Танцівницю ненавидить Гудула зі «щурячої нори» (в неї вкрали цигани дитину) і архідиякон Клод Фролло, який закохався в Есмеральду, але це почуття руйнувало його душу, він перетворювався на демона. Саме він шукав привід звести Есмеральду на шибеницю за чаклунство. А пізніше її звинуватили у вбивстві Феба з вини Клода Фролло. Есмеральда, не витримавши тортур, зізнається у вбивстві капітана, її мають повісити. Проте Квазімодо врятував Есмеральду від шибениці, сховав у Соборі. Народ штурмує Собор, щоб врятувати дівчину. Король з «лиса перетворився на гієну». Він злякався цього нападу. Архідиякон хитрістю вивів Есмеральду з Собору і знову поставив її перед вибором: він або смерть. Дівчина вибрала смерть.

imageXI книга – заключна частина роману, це і кульмінація, і розв’язка подій. Випадково Есмеральда опиняється під охороною самітниці Гудули. Та визнає в циганці свою втрачену дочку, але врятувати від смерті не змогла. Борючись за життя дитини, вона гине. Адже Есмеральда сама себе виказала, позвавши Феба на допомогу. Дівчину стратили. А Квазімодо, зрозумівши, що зробив Фролло, скидає його з собору. Квазімодо після цього зникає. Ротмістр Феб де Шатопер невдовзі одружився. А Гренгуар досягає успіху в драматургії.

imageЧерез багато років у гроті серед трупів інших повішених знайшли 2 скелети: жіночий і потворний чоловічий, що обіймав перший. Коли їх спробували роз’єднати, чоловічий розсипався на порох.

image

image

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.7
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
  1. Кирилюк Ириша
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Суркова Людмила
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Чорняк Зоряна Михайлівна
    Щиро дякую за матеріал.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pdf
Додано
11 листопада 2022
Переглядів
7909
Оцінка розробки
4.9 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку