Підготувалавчитель початкових класів. КУ Сумська ЗОШ № 8 СМРСавенко О. С. За підручником “Українська мова” 2 клас. О.І. Большакова, М. С. Пристінська. Розповідні речення
Номер слайду 2
Сьогодні ми помандруємо казковою країною «Речення», де пригадаємо, які бувають речення, навчимося правильно складати і записувати речення. А допомагати нам буде веселий герой. Відгадайте загадку — і дізнаєтесь, хто він. Я — клубочок не простий. Я — клубочок чарівний. Я тобі допоможуІ дорогу покажу. Я від діда утік,І від баби утік. Ти тепер за мною йдиІ знання собі знайди.(Колобок)
Номер слайду 3
Каліграфічна хвилинка— На кого схожий Колобок? — На яку букву починається слово сонечко?— Сьогодні ми повторимо написання букви «ес». С с со сві ос схо— Запишіть каліграфічно речення. Сонце світить, та не гріє.— Коли так кажуть? Поясніть. На сонечко
Номер слайду 4
Пригадаємо види речень
Номер слайду 5
Запам'ятай! Речення в якому про щось розповідається або повідомляється називається розповідним. У кінці розповідного речення ставиться крапка. Дощик втомився та й зупинився. Він поглядає На ліс та поля.
Номер слайду 6
При читанні в кінці розповідного речення робимо паузу та стишуємо голос. Дощик втомився. Та й зупинився. Він поглядаєНа ліс, на поля.
Номер слайду 7
Розповідні окличні речення вимовляються з особливим почуттям. На письмі в кінці таких речень ставиться знак оклику. Таке все чисте,Таке іскристе!Така вже гарна. Рідна земля!
Номер слайду 8
Робота з підручником: 1. Визнач, яке речення в кожному рядку є розповідним. Поясни чому. Спиши розповідні речення (вправа 1, стор. 72). Діти пішли до зоопарку. У зоопарку було свято. Мавпа їла банан.
Номер слайду 9
Робота з підручником: Склади речення із слів (вправа 3, стор. 72). Ми їхали в зоопарк синьою машиною. Ми годували кроликів солодкою морквою.
Номер слайду 10
Наприкінці якого розповідного речення потрібно поставити знак оклику? Від чого це залежить?Робота з підручником: Сьогодні мій день народження. Настала весна. В акваріумі плаває золота рибка. У тераріумі живе ящірка!!..
Номер слайду 11
Речення, у яких про щось розповідається, повідомляється, називаються …- розповіддю;- розповідними;- повідомленням. Тест
Номер слайду 12
Розповідні речення, які вимовляються з особливою інтонацією, називаються… - розповідними; - розповідними окличними. Тест
Номер слайду 13
Речення виражає...- завершену думку;- завершене слово;- завершений текст. Тест
Номер слайду 14
Тест Інтонація в кінці розповідного речення ...- підсилюється;- знижується;- підвищується на тому слові, на яке треба дати відповідь.
Номер слайду 15
Тест Яке речення є розповідним?- А в кишені Тараса - новина!- Хто знайшов цукерку?- Тітонька Леся почастувала Тараса жменькою цукерок.
Номер слайду 16
Тест У кінці розповідного речення ставиться....- знак оклику;- дві крапки;- знак питання;- крапка.
Номер слайду 17
Гра «Кращий знавець мови» Колобок пропонує вам зіграти в гру.- З чого складається текст? (З речень)Як відокремлюються речення в усному мовленні? (Паузою)- А в писемному? (Розділовими знаками)
Номер слайду 18
Гра «Кращий знавець мови» - З чого складається речення? (Зі слів)- Як пишуться слова в реченні? (Окремо)- З якої букви пишеться перше слово в реченні?- Що ставимо в кінці речення?
Номер слайду 19
Якщо вам було цікаво, намалюйте Колобка, який посміхається. Якщо вам було складно, намалюйте Колобка, який сумує. Дякую!