НАВЧАННЯ ГРАМОТИ
Урок № 128
Дата: 15.01.2019
ТЕМА. Пригоди у лісі Каліграфії
Мета: ознайомити з написанням літери г, навчити писати основні елементи букв; вчити дітей вживати велику букву у власних назвах; розвивати вміння списувати з друкованого тексту; закріпити вміння відтворювати ланцюжок звуків у почутому слові, записувати їх буквами, розрізняти друковані та рукописні літери, аналізувати структуру букви; розвивати зв’язне мовлення, цікавість до письма; сприяти вихованню бережливого ставлення до природи, виховувати самоконтроль і відповідальне ставлення до свого здоровꞌя
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Аутотренінг
- Ми все необхідне приготували
Приладдя вже на столі.
Готові до роботи: вушка – слухати,
Очі – бачити, пальці – писати,
Мозок - контролювати.
ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МОТИВАЦІЯ
- Сьогодні нас чекає Фея гарного почерку у Ліс каліграфії. Ми прямуємо за вмінням писати нову літеру «ге». Для цього треба будемо всім допомагати, будемо активними і старанними.
ІІІ.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
А)Правила посадки при письмі
Б) Пальчикова гімнастика «Гусенятко»- с.2
- Гусенятка провели нас до Лісу каліграфії
« Гуся-гуся-гусенятко,
хочеш дам тобі зернятко?
- Га-га-га, га-га-га,
- каже гусочка моя.
Сиплю зерна на травичку.
Гуска дзьобає - й до річки:
Диб- диби, диб-диби,
щоб напитися води.»
В) Гра «Склади схему слова»
- Дивіться, щось я знайшла…
- Відгадайте загадку: «У теплий дощик народився, парасолькою накрився (грибок).»
- Щоб перейти через лісову річку, зробіть «місток» із звуків слова «грибок» .
- Які гриби ви знаєте?
- Чому не можна збирати гриби без дорослих?
- Які правила безпеки треба памꞌятати у лісі?
В) Гра «Ключі»
- На грибній галяві ціле місто веселих гномів. Поки вони танцювали, ключі від хаток загубили.
- Допоможіть гномикам потрапити додому: доберіть до друкованих букв («хаток») великі і маленькі прописні літери («ключі»).
- Які звуки позначають літери на «хатках»: голосні чи приголосні?
Б) Гра «Віднови!»
- Мишки-пустунки погризли горішки-букви. Попрацюємо в групах. Відновіть їх!
І група – відновлювання букв(«горішків»), якими позначають голосні звуки.
Голосні звуки позначаємо буквами: Іі, Ее, Аа, Уу,Оо, Ии.
ІІ група – відновлювання букв(«горішків»), якими позначають приголосні звуки.
Приголосні звуки позначаємо буквами: Рр, Пп, Кк, Нн,Тт, Вв
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ- с.3
А) Ознайомлення з рядковою «ге»
- Порівняйте друковану і прописну букву «ге»?Як написати «ге»?
-Буква г – один елемент- похила паличка із заокругленням вгорі та вниз
Рахунок: і-раз-і
- Наведіть тільки ті рядкові літери, в яких сховалася буква «ге»?
(п, т, р)
Б)Гра «Три ведмеді»- обведення великої, середньої, малої літери «ге»
В)Написання літери «ге» та буквосполучень з «ге»
- Фея каліграфії пропонує вам писати старанно, щоб не зійти з дороги, яка виведе вас з Лісу каліграфії. Болото помилок може вас заманити. Будьте старанні!
1 рядок – написання літери г.
2 рядок – написання зꞌєднань го, ог, аг;
3 рядок – написання зꞌєднань гі, гу, иг.
- Щоб не загубити стежку в Лісі, пригадаємо слова, в яких є ці зꞌєднання?
V. ФІЗХВИЛИНКА «Прилетіли гуси»
*Гімнастика для очей «Пташки»
VІ. ТВОРЧЕ ВИКОРИСТАННЯ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ
А) Гра «Хто більше?» - у групах
- Фея каліграфії хоче нагородити вас за старання і перевірити вашу увагу. Позмагайтесь, яка група знайде на «стіні слів» більше слів з буквою «ге».
- Прочитайте свої слова, викресліть однакові.
- У якої групи залишилося більше слів, та група перемогла.
Б) Гра «Розчаклуйте!»
- Зміючка з болота помилок зачаклувала слова.
Щоб їх розчаклувати, треба розгадати ребус («голова»,«гамак»)
Голо Га
- Яка літера починає ці слова?
- Запишіть, перевірте написане.
Б) Складання речення про гамак
- Що позначає слово «гамак»?
В) Самостійне списування речення
Ігор повісив гамак у саду.
- Прочитайте речення, спишіть, перевірте написане.
VІІ. ПІДСУМОК УРОКУ- РЕФЛЕКСІЯ
- Ось і закінчилася наша пригода. Ми знову вдома…
Що запамꞌятали? Що було важко?