Прикметник як частина мови в українській та англійській мовах.

Про матеріал

Мета уроку поглиблення знань учнів про прикметник як частину мови, його граматичне значення,

формування загально пізнавальних вміння знаходити прикметники в реченнях, визначати їх роль,

порівнювати прикметники в українській та англійській мовах,

розвивати творчі можливості учнів,

навчати перекладати з англійської на українську мову,

розвивати пам'ять учнів.

Перегляд файлу

 

Вчителі: Водерко Світлана Олександрівна, Мельніченко А.Ю., Міс Логан

Тема: Прикметник як частина мови в українській та англійській мовах.

Мета:

поглиблення знань учнів про прикметник як частину мови, його граматичне значення,

формування загально пізнавальних вміння знаходити прикметники в реченнях, визначати їх роль,

порівнювати прикметники в українській та англійській мовах,

розвивати творчі можливості учнів,

навчати перекладати з англійської на українську мову,

розвивати пам’ять учнів.

Цілі:

Знають:

на яке питання відповідають прикметники,

визначення прикметника,

морфологічні ознаки, властиві прикметникам,

позиція прикметника  в англійській мові.

чим відрізняються і чим схожі прикметники в обох мовах.

Вміють:

перекладати з англійської мови речення з прикметниками,

знаходити в реченнях прикметники і перекладати їх українською мовою,

визначати розряд прикметників,

визначати рід, число, відмінок прикметників,

визначати синтаксичну роль прикметника.

 

Тип уроку: бінарний урок, урок вивчення нової теми, урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції)

Обладнання: ілюстративний матеріал (відео ролики)

Форми роботи: «Мікрофон», відгадай загадку,

 

Хід уроку

I. Привітання               Вчитель 1: Look at the clock.

C:\Users\User\Desktop\бінарний урок прикметники 3\C951FDB5-5735-4E16-8104-24BED9215E38_mini500.png                         Вчитель 2: Час почати урок.

                         Вчитель 3: Good morning, teacher.

                         Вчитель 1: Сідайте.

 

I. Мотиваційний етап

  1. 1. З’ясування емоційного настрою учнів. Обмін побажаннями.

Вчитель української мови вітається з учнями, звертаючи увагу на те, що на них чекає незвичайний урок, адже вони бачать перед собою не одного, а трьох вчителів української та англійської мов.

How do you feel today?

I feel

( дітям на початку уроку роздані картки на яких надрукований прикметник, що показує самопочуття людини з перекладом)

І вчитель звертається до кожного учня з запитанням «How do you feel today?» Вони відповідають за допомогою карток.

I feel wise.

I feel joyful.

I feel awesome.

I feel happy.

I feel sad.

I feel nice.

I feel sharp.

I feel courage.

I feel active.

I feel wonder.

I feel bored.

I feel energetic.

I feel tired.

I feel unique.

I feel smart.

 

Учні висловлюються, передаючи один одному уявний мікрофон

 

2. Оголошення теми

Поставте запитання до виділених слів. Що вони означають? Якими частинами мови вони є? Так, прикметниками. Отже, тема нашого уроку: «Прикметник як частина мови. Порівняння прикметників в українській та англійській мовах.»

 

Категорії роду та числа.

 Учні шукають прикметники, визначають їх рід та число.

осінній- ч.р., одн.

тьмяне- с.р., одн.

величезні- ж.р., мн.

Ці самі категорії учні визначають в англійських прикметниках.

- Lets find out if there are any categories in English. Do the adjectives change?

http://www.clipartkid.com/images/110/wanna-go-for-a-ride-PBsLQ9-clipart.bmpWhat about English adjectives? Do they change? Look at the blackboard:

 A fast car

Швидка машина

http://www.clipartbest.com/cliparts/eTM/yn8/eTMyn8eXc.jpgA happy kid

Щасливе дитя

 

 

http://weclipart.com/gimg/0FD39F41B0C0D129/strong-man-265077.png A strong man

Cильний чоловік

 

Green fir trees

зелені ялинки

 

 

(Учитель української мови читає підписи малюнків та визначає прикметник його рід та число. І одразу вчитель англійською мовою читає підписи разом з дітьми.)

 

What Is an Adjective? ( Міс Логан пояснює англійською мовою про прикметники)

The simplest definition of an adjective is that it is a word that describes or clarifies a noun. Adjectives describe nouns by giving some information about an object’s size, shape, age, color, origin or material.

  • It’s a big table. (size)
  • It’s a round table. (shape)
  • It’s an old table. (age)
  • It’s a brown table. (color)
  • It’s an English table. (origin)
  • It’s a wooden table. (material)
  • It’s a lovely table. (opinion)
  • It’s a broken table. (observation)
  • It’s a coffee table. (purpose)

 

What’s the Correct Order for Multiple Adjectives?

When you list several adjectives in a row, there’s a specific order they need to be written or spoken. Native speakers of English tend to put them in the correct order naturally, but if you’re learning English, you’ll have to memorize the order. It goes like this:

  • Determiner – This means an article (a, an, the), a number or amount, a possessive adjective (my, his, her, its, your, our, their), or a demonstrative (this, that, these, those).
  • Observation/Opinion – Beautiful, expensive, gorgeous, broken, delicious, ugly
  • Size – Huge, tiny, 4-foot-tall
  • Shape – Square, circular, oblong
  • Age – 10-year-old, new, antique
  • Color – Black, red, blue-green
  • Origin – Roman, English, Mongolian
  • Material – Silk, silver, plastic, wooden

 

Фізкультхвилинка

Do-do-do – dooo do

She is tall

 

Do-do-do – dooo do

She is tall

She is beautiful.

That’s my teacher.

Oh – oh – oh

She is beautiful.

 

 Do-do-do – dooo do

He is nice.

Do-do-do – dooo do

He is nice.

He is wonderful.

That’s my uncle.

Oh – oh – oh

He is nice.

4. Порядок слів.

Прямий ~~~~~~  ________ (прикметник стоїть пред іменником – виступає означенням)

Це швидка машина.

This is a fast car.

Прикметник стоїть перед іменником.

Вправа Opposites

Учні прослуховують пісню Opposites та добирають протилежний за значенням прикметник англійською та українською знаходять пару.

 

 

Добрати прикметники власний варіант до слова українською

A «е»

D «д»

J «ж»

E «е»

C «к»

T «т»

I «і»

V «в»

E «е»

S «с»

 

            Рефлексивно-оцінювальний етап.

  1. Письмова рефлексія.

Учні підводять підсумки, відповідаючи на запитання:

Чи досягнув я поставлених цілей?

Якщо так, то завдячуючи чому?

Якщо ні, то що цьому завадило?

Домашнє завдання

 Добрати прикметники власний варіант до слова

A

D

J

E

C

T

I

V

E

S

 

docx
Додано
24 липня 2018
Переглядів
1695
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку